Dieta Dukan

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

Marilena, felicitari si la mai mult!!!

sa sti ca si eu sufar din acelasi motiv...iubesc fructele.

dar mi-ai dat o idee foarte buna, in faza de consolidare de ce nu as putea tine cate o zi doar de fructe? asa ma si detoxifiez putin in plus nici nu cred ca as incalca dieta deoarece in acea perioada sunt doua zile la liber...asa ca fructe si inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

in afara de cele 2 kg date jos dupa primele 2 zile, nu am mai slabit. sa vad maine dimineata ca ziua de azi am trecut-o tare greu si se pare ca atunci slabesc.

cam la fiecare dieta tinuta, am inceput sa slabesc bine dupa 7-10 zile asa ca astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cocufan

Marilena, felicitari si la mai mult!!!

sa sti ca si eu sufar din acelasi motiv...iubesc fructele.

dar mi-ai dat o idee foarte buna, in faza de consolidare de ce nu as putea tine cate o zi doar de fructe? asa ma si detoxifiez putin in plus nici nu cred ca as incalca dieta deoarece in acea perioada sunt doua zile la liber...asa ca fructe si inghetata


Multumesc!
Sa nu te lasi, si sotul si cumnata mea au inceput destul de greu sa slabeasca, era cat pe ce sa renunte si dupa cateva zile au inceput sa piarda sustinut. Acum este deja vizibil la haine si la ei si la mine. Eu nu am indraznit cu fructele pentru ca nu pot manca doar fructe o zi intreaga, asa ca urmez dieta asa cum este in continuare, cat voi putea. In tot cazul, la inceput e mai greu, dupa aceea te obisnuiesti. Sa ai tot ce iti trebuie in frigider si sa mananci de cate ori simti foame, asa se reduc poftele pe parcurs.Spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

fetelor!!!!
am mai dat jos 1 kg!

nu-mi vine sa cred, 3 kg in nici o saptamana

este adevarat ca cele 3 kg le-am pus pe mine in ultimele 2 luni deci sunt mai proaspete.

daca mai dau jos 2, ajung la greutatea la care m-am mentinut cel mai mult desi la granita cu supraponderalul. simt ca acolo va fi un prag.

nu ma las! o fi greu dar foarte reconfortant cand vezi rezultatele, mai ales ca nu ma speriu de rapiditatea cu care le dau jos pt ca ma bazez pe etapa de consolidare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

eu nu sufar de nici un discomfort fizic. doar dorul de fructe dar siu ca in faza 3 am voie.

nu am sa trec pe tarate de ovaz pt ca eu le-am inlocuit cu semintele de in care sunt bogate in omega 3 si elimina constipatia. in plus slabesc la fel de bine.

poate in faza 4 daca gasesc pana atunci, le voi folosi.

azi sunt happy ca sunt la zi de legume si am doua verze mari si verzi care ma asteapta.

voi evita rosiile pe cat posibil pt ca totusi sunt fructe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu nu sunt intr-o dispozitie tare buna...
Am inceput de luni prima faza cu trei zile. Nu am slabit absolut deloc, din contra, imi arata 400 grame peste greutatea initiala. Mi-am spus ca na, fac eu parte dintre cele mai putin norocoase. Sunt in a trei zi din faza a treia si nu am slabit absolut deloc ... frustrarea e foarte mare, imi vine sa arunc cantarul pe geam dar nu ma las, tot am sa slabesc la un moment dat..
Am sa tin 1:1, mi se pare mai usor asa. Chiar acum mananc un iaurt cu seminte de in. Ah, si nici cu constipatia nu am probleme (slava Domnului!) deci chiar nu pricep de ce nu slabesc ..

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

ellinia, nu dispera, persevereaza!

incearca sa nu mai bei lapte deloc, sa reduci cantitatea de lactate la 400 g, sa mananci in zilele PL legume cu multa apa gen castravete, salata verde, varza si sa faci ceva mai multa miscare. trebuie sa functioneze!

in general ce am observat la dieta asta e ca cu cat mai multa carne consumi, cu atat slabesti mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Pai eu lapte nu beau deloc, nu am gasit lapte cu 0% grasimi. Iaurt cam asa beau, 4 cutiute mici pe zi, iar carne mananc destul de mult, mai ales ca am luat si vitamine, la care apropos, am renuntat ca ma faceau sa mananc in nestire.
Acum ma doare capul de nu stiu ce-i cu mine, imi da o stare de indispozitie.
Poate sa-mi spuna cineva daca urda are vreun pic de grasime? Sotul meu zice ca urda nu are deloc grasime, Si la Montignac era permisa fiind degresata... Voi stiti ceva?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

ellinia da, urda e buna, e asemanatoare cu branza recomandata de Dukan, nu ii retin numele.

ai gija de tine, daca nu te simti bine de la dieta abandoneaza dar tine macar o sapt de faza III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Ce ma bucur ca urda e permisa! Am tot mancat tofu dar nu-mi place absolut deloc...
La mine nu se vad, deocamdata efecte notabile. Sambata dimineata aveam cu 400 grame mai putin decat greutatea initiala. Tin in continuare, sa vad daca totusi, chiar nu slabesc. Azi am o saptamana si nu am de gand sa abandonez. La haine se simte ceva, ceva. Ori abdomenul meu nu mai e umflat, ori cantarul meu nu e bun. Ma mai cantaresc dimineata, poate am vreo surpriza.
Oricum, aseara am probat niste haine de asta vara si am incaput in multe dintre ele, mai am insa de lucru.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput