Dieta Dukan

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Salutare !

Am trecut si eu in faza de croaziera. Dupa 4 zile de atac s-au dus 2.5 kg. Croaziera am inceput-o cand eram la socri si am reusit sa o tin, dar la carne am mancat si carne de porc la gratar (era oferta mai mare). Trei zile cat am fost plecata nu m-am cantarit si de ce sa nu recunosc, am si calcat stramb cu niste alune, vreo 3 capsuni si un pic de branza din placinta, n-am mancat taratele de ovaz ca nu le-am avut la mine si nici apa nu am baut in fiecare zi min 1.5 litri. Azi dimineata imi era frica sa ma cantaresc, ma gandeam ca am pus la loc tot ce dadusem jos in faza de atac, dar surpriza : se mai dusesera inca vreo 500 grame, deci anunt minus 3 kg dupa o saptamana.

Azi am mancat numai PP, dar sunt destul de ametita.

Vroiam sa va intreb, dar daca puteti sa im raspundeti sincer : fetele care ati slabit, ati mancat si nepermise ?

Spor la slabit !

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Mari, tu esti printre fericite . Eu n-am trisat deloc si tot n-am slabit... cred ca daca mai mancam pe alaturi ma chinuiam degeaba. Cred ca tine de organism. Al meu e asa de afurisit ca nici la dieta nu vrea sa slabeasca .

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

buna seara,
intrebare. cum a-ti rezistat fara dulciuri? eu nu mananc in exces, dar daca zilnic nu-mi iau portia . apoi dimineata am o rutina, de multi ani. langa cafea beau un pahar de suc natural de fructe/legume. musai sa ma dezvat de el, nu-i asa?
inca sunt in faza de studiu.


*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

kariguld, nu ai de ce sa renunti de tot la acel pahar de langa cafea decat pentru cele cateva zile atac si apoi tot a doua zi poti sa ti-l faci din legumele permise la faza de croaziera.

si eu sunt dependenta de dulciuri si mai mananc bombonele orbit cu gust de lamaie si mestec guma.

dar sa sti ca mi-am facut o prajitura din retetele Dukan si a iesit destul de buna incat sa-mi satisfaca pofta de dulce, de a musca din ceva dulce ca mie prajiturile imi plac si inghetaa

imi voi face cat de curand si inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

nu am incalcat dieta decat inconstient ca am mancat bomboane solano un pachet intreg si abia la al doilea m-am gandit sa citesc eticheta si contine grasimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

eu am o problema cu acel al treilea Kg dat jos.
in ziua PL il pun inapoi. tot jonglez cu el, sus/jos nici vorba sa mai dau jos altul

perseverez, maine implinesc 10 zile de cand sunt la dieta si de obicei cam atunci incep sa dau jos...sper ca altfel cedez si ma fac vegetariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

eu am tinut si inca mai tin dieta trisand si tot am slabit; trisatul inseamna pepene, 2 masline, o boaba de strugure si cam atat. Dar respect cu strictete cantitatea de apa, miscarea si ovazul.
La dulciuri nu ar trebui sa fie o problema, pentru ca se pot face diverse retete si unele sunt si comestibile :) , de exemplu branzica de vaci cu ou, vanilie, gustin si indulcitor - la cuptor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Ce fel de branza de vaci cu 0% grasime ati gasit voi? Eu vad doar cu 0,5% cel mai putin, de la Mili.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Ellinia, eu cred ca e buna si aia 0.5% grasime.

Multumesc pentru raspunsuri. Eu daca nu as trisa un pic, dar un pic de tot, m-as simti foarte frustrata si limitata si nu as mai tine cu placere dieta.

Craluca, nu stiam ca nu avem voie masline, atunci inseamna ca si cu astea am trisat.

Cocufan, iti tin pumnii ca de maine sa vezi mai muuult mai putine kg pe cantar.

Azi voi tine tot PP, ca ieri, sa imi spal pacatele din weekend.

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Ia uite aici grup de suport si eu nu stiam. Eu m-am apucat de dieta asta acum fix 14 zile.

Am slabit aproape 4 kg in faza de atac si si inca doua in faza urmatoare. Am slabit in total 6 kg in 12 zile. Toala lumea e uimita ce bine arat s-a cam dus burtica si cam joaca blugii pe mine.

Ce pot sa va zic e ca nu am calcat pe alaturi decat o data cand am simtit ca TREBUIE sa mananc niste struguri. In rest am tinut ca la carte (pe care o am acasa, deci daca va mai trebuie ceva din carte, strigati si caut).

Faza de atac mi s-a parut f grea, insa cand ma cantaream si vedeam diferenta ma motiva. Acum nu imi mai e asa greu, chiar deloc, m-am obisnuit. Mananc peste cu legume, salate cu ou si pui, quark (un fel de urda fara grasimi), iaurturi cu aroma de vanilie degresate 0% pe post de desert.

Ma simt tare motivata, mai am 4 kg si ajung la greutatea dorita. Yupiiii!

Succes!

Mergi la inceput