Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna ziua.

AM terminat si cu ziua ,maine duce la copii la scoala si gata.Zuzi poze nu am facut decat 2 sau 3 pentru ca eu am fost singura cu copii ,am zis olandezu e cu treaba lui eu cu a mea.Dar am sa ma laud cu ce am facut ca sa vedeti ce fata mare am.

Mik bine te cred ca esti grasa doar numai ca zici tu.Nici eu nu arunc haine decat foarte greu.

Zuzi si vin la concurs ca nu se mai poate.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

Zuzi, ce ti-a placut cel mai mult din excursie si in ce oras ai fost?

Mik, sigur ca nu. Ultima data am stat sa admir o sopirla in doua culori care se catarase pe un copac si se uita la mine oarecum dintr-o parte. Era o frumusete, jumate portocalie jumate verde.

Donna, concuram si-n doua daca vrei desi vad ca mai sint doritoare. Sper sa ma tina elanul.

Am fost si azi la sala, asa ca iar ma dor picioarele. Cred ca tocurile mele o sa ia o pauza, de o saptamina port pantofi cu talpa mai joasa.

Ne cintarim de 1 iunie pentru concurs?

V-am pupat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Doamne dragi, buna seara!

Sunt pe fuga ca acum ma prinde T ca am plecat de langa el

Zuzi, nu prea departe, la 100km departare de Bucuresti si am ramas profund impresionata, nu in cel mai bun sens. Nici un indicator, drumuri ca de tara, am ratacit si ne-am intors de trei ori din drum pana am gasit locul. Noroc cu "doamna vara" ca a imbracat campurile in verde proaspat, cu o multime de maci rosii si alte flori minunate asa ca am avut ce admira.

Mik Tudorul despre care ai citit la semnatura mea nu e al meu, e alt pui de om minunat care are nevoie de foarte foarte mult ajutor.
Eu personal nu pot decat sa ma rog sa gaseasca acest ajutor si sa ii port povestea la semnatura in speranta ca cei care imi citesc postarile si pot sa ajute... o vor face. Va rog si pe voi, daca gasiti resurse, cat de mici, sa ajutati sau sa transmiteti si altora povestea lui. Multumesc

Delia, ce fapturi interesante vezi tu pe acolo! Si eu sper sa ma tina elanul, dar daca scade ma bazez pe voi sa ma urecheati.

Gusta abia astept sa vad pozele. Cati ani implineste Mara?

Gata, fug pana nu ma ia foamea! noapte buna!

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna seara doamne motivate! Ce-mi place cand suntem asa mai active ...

Delia excursia a fost cu peripetii. Initial vroiam sa stam peste noapte acolo asa ca am plecat sambata, dar pentru ca aici a fost long weekend (luni liber) majoritatea au incercat sa plece de-acasa, ceea ce a facut autostrada super aglomerata. Bella cum nu prea rezista la drum lung daca nu-i intins, binenteles ca dupa vreo ora mi-a vomitat in masina de-a trebui sa ne intoarcem din drum. Asa ca duminica ne-am trezit cu noatea-n cap si-am plecat la drum voiniceste, insa n-am ajuns decat pana in Buffalo. Orasul propriu zis sincera sa fiu l-am vazut mai mult noaptea si-a fost superb. Mi-a adus aminte de C-ta. M-au impresionat strazile mai "micute" cu copacii 'batrani' si bogati, postati de-o parte si de alta care efectiv creeau senzatia de trecere pe sub un pod verde, viu.
Cel mai mult insa mi-a placut pe faleza raului (cred) care formeaza Cascada Niagara. Atat de mult mi-a placut acolo ca nu-mi mai venea sa plec, chiar daca incepea sa se intunece si noi mai aveam de condus destul pana acasa. Parca eram pe faleza portului Tomis. Sunt convinsa ca sunt orase mult mai frumoase in State din toate punctele de vedere, insa faptul ca aici m-am regasit un pic cu peisaje din copilarie il face unic pentru mine.

Marilena astep si eu pozele cu nerabdare. Poate reusesc sa pun si eu ceva poze de la Ziua Bellei. Si sper sa ne scrii in fiecare zi acum ca intram in concur. Deal?

Claudia hai sunt gata unghiile? Ce culoare de oja ti-ai luat, ca si eu am mare boala la ele si cosmeticale.

Mik te fac partenera de concurs?

Daniela cum mai e pe "plantatia' ta? Toat asa mult de munca? Hai vino s ane saluti.

Donna credeam ca numai eu am avut parte de excursie cu peripetii... Bine c-ati avut pare de-o priveliste frumoasa. Ceva poze mai noi cu tien si Tudor nu ne pui si noua?

Dragelor va urez o saptamana plina de motivatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

La multi ani, Mara !
Sa cresti fetita mare, frumoasa si desteapta !

Pupici Marilena, pentru fetita ta !


Donna, . pardon de confuzie.
Te pup.

Zuzi, da, vreau sa fim in echipa. eu imi prpoun 3 kilograme,
Pentru concurs : masuram ce : cite kg au fost pierdute sau procentul de reusita ? sau procentul pierdut ?

Delidana, si eu am sopirle pe aici, dar sunt banale adica europene. Imi aduc aminte de iguanele din Mexic.

Meniul de azi :
- griu fiert si cafea
- chayottes ( o leguma verde) pregatita cu putin smintina si o felie de jambon. pepene verde.
- putin paté cu piine neagra. salata verde. iaurt simplu


Azi stau mai putin la serviciu caci imi duc copilasul cel mare la dentist.

Nu am mai alergat ieri caci s-a lasat frig si ploua.

Zuzi, bagam un PM la fetele care nu au mai scris de multa vreme ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

Gusta, sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si norocoasa!

Zuzi, ma bucur ca ti-a placut in excursie - mi-a placut cum ai povestit.

Mik, din cele "banale" am si eu, sint bune la casa omului ca mai maninca din insecte. Iguane n-am vazut dar de citeva ori cind am fost la alergat a trebuit sa ma opresc in mijlocul drumului sa las un varan sa treaca. Eu repede sa ma duc mai aproape sa ma uit la el (si bineinteles ca mi-a parut rau ca n-am avut camera foto la mine ) dar el mi-a aruncat o privire dispretuitoare peste umar, a scos limba si a disparut. Nesimtit.

Pentru concurs eu nu-mi propun un anumit nr de kg, fac tot posibilul sa ma tin de treaba dar daca trebuie ma conformez.

V-am pupat, revin miine cu raportul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Cum n-am mai intrat de ceva timp, sa felicit si eu sarbatoritele:

Tzuni, La multi ani ! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de Meri!

Mara, La multi ani si tie, sa ai mult-mult noroc in viata si multa sanatate!

Doamnelor, succes la concurs, ma gandeam sa intru si eu dar la sectiunea "mancat corect", ca nu prea vreau sa mai slabesc. Dar cum se anunta iar plecari sigur nu ma pot organiza si nu vreau sa va incurc.

In rest sunt prinsa cu niste probleme (te incapatanezi sa ai incredere in oameni si universul se pune de-a curmezisul si-ti arata ca nu e cazul...).

Mai trec sa va pup si sa va fac galerie la concurs. Go, girls, go !

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

salut! la noi ploua ingrozitor.
Marilena, la multi ani Marei, sa va traiasca, sa fie sanatoasa si sa va umple sufletul de bucurie!
Zuzimi-am luat un bronz deschis de data asta.eu nu am colectie, numai rosu, asta si unul incolor.

am fost la scoala acum seara si sunt obosita, revin maine.
noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Va urmaresc de ceva vreme si mi-as dori sa intru in grupul vostru.
Am mai avut tentative de a slabi, chiar destul de recente si am reusit sa dau jos doar vreo 2 kg. Am 1.60 m si 75 kg. Nu ma gandesc sa mai ajung la 50 kg cate aveam odata, pe la 65 kg cred ca m-as simti bine cu mine.
Maine o sa intru sa vad ce mai faceti si m-as bucura sa ne mobilizam pentru concurs.
Va salut pe toate: Zuzilici, donna79, Gabrielama, Eftimie C., Gusta, Tzuni, Delidana etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna seara concurentelor. Dragelor maine incepe concursul si in afara de mine care-am luat-o pe Mik de brat si i-am spus ca n-are incotro, face parte din echipa mea nu mai vad nici o echipa formata... Pai hai spune-ti repede cum ne cuplam. Cate 2, cate 3?

Sefor bine-ai venit in club. Ce zici te fac castigatoare de bonus? Bonusul de-a face parte din echipa Miniona?
Astept sa-mi spui mai multe despre tine si pentru listuta avem nevoie de Inaltime/kg actuale si ... unde te "vezi" intr-o luna la cap. kg.

Deci e posibila sa avem Echipa Miniona formata din Zuzilici, Mik, Sefor.

Ne ramane cealalta echipa formata din Delidana, Donna si Gusta. Fetelor v-astept cu, nume/logo/slogan si ce mai vreti voi pentru echipa voastra.

Delia am vazut si eu o soparlica colorata superb in Cuba. Cum te mai simti dupa efortul la sala? Esti cu sau tot fara tocuri/

Donna sper sa ai parte de rezultate frumoase in acest concurs.

Marilena la cerere te-am bagat in concurs, si nu oriunde ci in echipa "trestioarelor inalte". Asa ca, hai, vino si presteaza. Ce planuri ai pentru concurs si care-i strategia care te va face castigatoare?

MARA AUGUSTA sa fii sanatoasa, norocoasa si plina de voiosie toata viatza. Sa-ti bucuri parintii cu realizarile tale si sa-i faci cat mai fericiti.

Claudia eu din pacate sunt cam "bolnava" in privinta asta. Oje am cel putin vreo 10. Insa vara le folosesc la greu. Ce scoala faci? Scuze daca ai mai mentionat, dar n-am fost pe faza.

Daniela succes in rezolvarea problemelor. Sa iasa asa cum iti doresti tu. Si eu sunt la fel in privinta oamenilor, mai rau e ca si atunci cand dezamagesc tot eu sunt ce-a care le cauza scuze ...

Daca aveti alte pareri/propuneri v-astept aici cu sugestii.

Mik din pacate maine n-am sa ma pot apropia de pc deoarece merg la un turnament de golf asa ca daca ai chef si timp, poti te rog sa faci tu onorurile cu PM?

Mult succes tuturor in acest concurs!

Mergi la inceput