Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Ziua buna! ce faceti?
Tzuni, la multi ani, multa fericire.
Carmen E, la multi ani si toate cele bune

Da Carmen-Carmen ce o mai face?
Eu am program de voie, un copil e la bunici, altul e la gradi, asa ca nu fac nimica cu nerusinare.
ma duc sa-mi fac unghiile ca mi-am luat o oja noua azi.

va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetele!

In primul rand, cu intarziere, urez si eu La Multi Ani! Eftimie Carmen, Maria Eliana (Mihaser) si Tzuni ! sanatate si numai bucurii!

In rest nimic nou, in week-end am fost la tara, ne-a plouat continuu, torential.

Cu dieta stau asa si asa, incerc sa nu mananc seara. Ma axez pe branzeturi, legume si fructe, mai putina carne.

Cu sala inca nu mi-am facut abonament, saptamana asta am fost cu "rushii" pe cap. Din nou CM mi-a venit cam aiurea, la 21 zile. S-a mai intamplat in martie. Va trebui sa ma duc sa-mi fac iar o echografie sa vad cum mai stau si un control.

Va las acum, ca va trebui sa plec mai devreme, azi il duc pe tata la control, la cardiolog. Sper sa fie in regula.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna

Sunt racita cobza ,nici nu stiu cum.Ieri am zis de 2 ori hapciu si dupa o ora deja aveam 39 temperatura ,chiar ca nu inteleg cum .iar azi ma simt ca si cum as fi dormit sub tren.

Intreb cine e responsabil cu biciu sa imi de-a vreo 2 ca poate poate ma trezesc si eu.

Violeta bafta cu tatal tau.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Doamne frumoase, buna seara!

Scuze ca am disparut cateva zile, pup si eu cu intarziere sarbatoritele din ultima vreme si revin...in forta.

Metoda pasilor mici merge... taras, mai pe burta mai pe coate, dar merge. Acum am venit sa ma laud ca azi din doua plimbari am facut 12330pasi .

Dragelor, ce-ati zice de un concurs? ca prea ne-am lenevit si sta subiectul asta atat de drag pe a doua pagina mai mereu. Haideti sa ne mobilizam poate facem o treaba... ca-n vremurile bune. Nu neaparat in echipe ca nu stiu din ce am putea face macar trei echipe, chiar si individual. Ce ziceti?

ZUZI?!?! pe unde umbli?

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Prezent! sa traiti! La raport ma prezint!

Tzuni ! Sa fii iubita, sanatoasa, norocoasa si fericita toata viata ta! Am venit fuguta sa vad ce dai si sa ciocnesc un pahar cu tine si cand colo n-ai dat nika. Pe unde esti? In ? Sau stii ca-s si m-ajuti sa mai slabesc un pic?

Gusta cum a iesit petrecerea Marei? Ceva ai si pentru noi?

Delia spor la sala si la pierderea celo 4 kg.

Gabi ce surpriza placuta. ce-ti fac muschetarii?

Mik spor la alregat.

Donna la ce-ai mai renuntat in ultima vreme? Imi place ideea concursului. Fetelor va inscrieti? M-apuc de listuta??

Violeta cum se simte tatal tau? A fost bine vizita la cardiolog?

Carmen E si multa putere ca vad ca ai mare nevoie de ea. Suntem alaturi de tine si speram sa se rezolve cat mai repede si cu bine 'situatia' de care-ai pomenit.

Eu am fost in state weekendul trecut. Am perspective s-ajung in China luna viitoare. Inca nu e confirmata 100% excursia, insa. Va tin la curent.

Pana una alta vreau sa slabesc. Am inceput usor sa reduc din cantitatea mancata si mai ales sa reduc din duciurele. Nu m-am cantarit dar se vede la haine ca-s mai bine decat am fost.

Weekend placut in continuare tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata dragelor,

E buna ideea cu concursul, vreau si eu pe lista. Cit sa dureze, o luna? Incepem de marti?

Eu am reusit sa ajung la sala de 3 ori saptamina asta - cit despre febra musculara m-au durut picioarele rau si am renuntat la pantofii cu toc pentru o vreme. Curios, ma asteptam sa ma doara bratele mai tare insa nici pomeneala. Lunea trecuta aveam 71 de kile, acum cintarul a scazut putin sub 70.

Gusta, sanatate multa.

Zuzi, ai fost in excursie sau cu serviciul?

O duminica frumoasa va doresc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Seara buna!

Azi am fost plecata intr-o mica excursie cu autocarul si l-am luat si pe Tudor. Am avut emotii, dar a fost super in cele din urme, el a fost mascota grupului.

Zuzi, am taiat dulciurile, ma mai consolez cu fructe, sau crema de branza cu ceva fructe in ea. Am repus cantarul de bucatarie in drepturi, chiar mi-am luat unul mai bun si evident... numar calorii.
Delia, felicitari pentru sport si pentru kilogramul pierdut!

Eu intru in concurs, evident. Speram sa fim mai multe... ce facem, concuram in 3?

Fug la culcare ca pic de somn. Noapte buna!

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna seara doame dragi!

Deci incepem concursul de pe 1 iunie? Sper s-avem cat mai multe concurente.

Delia felicitari pentru sport si tine-o tot asa. Sunt convinsa ca nu numai la kg se vor vedea rezultatele.
In State am fost de placere. De 11 ani in Canada abia anul acesta am reusit s-ajung si eu in State. A fost o rusine, zau, sa fiu la 2 pasi si sa nu merg pana acum.

Donna mult succes in toate demersurile din "bucatarie". Unde ai fost in excursie?

Mik, Gusta, Tzuni, Claudia, Daniela ! Ce-ati facut in weekend fetelor?
Marilena te-astept la concurs? Hai, mobilizarea!

Dragelor va doresc o saptamana usoara tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Ma inscriu si eu in concurs, nu conteaza cu cine, ca nu am antipatii.

Delidana, deci nu sunt singura care alearga uitindu-se dupa flori, frunze si ginganii.
Donna, am citit despre puiutul tau si am fost profund impresionata. tu esti o mamica foarte curajoasa. Ii doresc multa sanatate puiului mic.
Gusta, cind sunt "grasa" nu ma mai pot imbraca in "slaba". Am si o manie foarte ciudata sa-mi pastrez hainele (nu arunc mai nimic) si tin sa ma imbrac in rochii, pantaloni si costumase de acum ceva vreme. Deci 2 kg in plus si se vede. Sa nu-ti inchpui ca mai sunt ca in tinerete la 45 de kile, (as vrea eu !)
Zuzi, simbata am stat mai mult pe acasa caci a venit cineva sa-mi ingrijeasca gradina, seara am fost la concert, duminica am facut lectii cu copiii si apoi am vizitat o expozitie si am facut o plimbare lunga de 5,5km. Si nu mai aveam energie sa alerg.

Meniul de zi :
- griu nepisat fiert cu lapte, putin zahar vanilat si esenta de rom. cafea
- praz cu masline, un iaurt, 2 piersici
- salata verde cu ceapa verde, masline si brinza (cu mucegai) . cirese

Ma fortez sa nu uit sa beau, am cana de ceai linga mine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Tot eu, uitam :
Violeta, sper sa vii cu vesti bune de la cardiolog pentru taticul tau.
Claudia (hcclara), lasa textele cu oja si spune-ne ca te-ai apucat de treaba.



Eu zic ca trebuie sa ne mobilizam ca acusi vine concediul la mare si trebuie sa aratam cit de cit.


Mergi la inceput