Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Buna dimineata, doamnelor!

Daca tot am picat devreme din pat, pe motiv de durere in gat si copil mucios , m-am si prezentat la raport.

Zuzi, multumesc, sper sa avem toate rezultate bune la finalul concursului dar si in continuare. Poze cu Tudor... desigur, voi pune chiar azi cateva mai recente. Pe mine nu ma vedeti insa pana nu scap de min 7kg

Delia, Gustaimi face mare placere sa lupt in aceeasi echipa cu voi. Daca nu ma tin de treaba, sa ma certati

Sefor@, bine ai venit si spor la slabit.

Asadar... eu intru in concurs cu 86.6kg. Tinta - 83kg.

Pentru ca e 1 iunie... La multi ani pentru toti copilasii!

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'neata! ce faceti? succes in concurs!
la noi e un timp asa urat ca n-am chef de nimica.
Sefor bine ai venit, spor la slabit!
Zuzifac cursuri de conta, acum invatam amortizarile si tare naspa sunt. vreau sa vad si eu poze cu voi. in china mergeti toti 3?
Marilena cum ati petrecut ieri? 6 ani a implinit Mara?

va pup, mai vin eu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Multumesc frumos pentru primirea facuta cu bonus, nu asa oricum si promit sa ma tin de treaba. Zuzi si Mik, sunt pe baricade, bucuroasa sa particip la concurs alaturi de voi.

Intru in concurs cu 75.2 kg; tinta intr-o luna este 72 kg. Am 1.60 m.

La multi ani! tuturor copilasilor, sa va traiasca, sa fie sanatosi si sa aiba noroc: Mara (Gusta), Isabela (Zuzilici), Maria (Tzuni) Filip (Gabrielama), si stiu ca Gabrielama mai are o fetita, La multi ani! si ei si o sa ma duc sa vad cum o cheama ca am uitat. Cand colo o fi chiar Gabriela ...eh, batranetile astea. Pup toti copilasii vostri, ca pe ai mei nu-i am. Am doua nepotele dragalase de la cele doua surori, pe care le pup de ziua lor.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelloo

nu am mai intrat de ceva vreme dar nu aveam nimic de raportat . tot 55kg am maxim 55,6 kg.
dar acum am o noutate: de aseara am reinceput arobicul asa ca vreau sa reincep si sa mananc ce/cum trebuie.
la concurs nu ma bag, ca nu am ce slabi 55kg la 1,69 e si asa putin iar targetul meu este intarirea musculaturii.
va


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza la amiaza.

Vreau sa zic la multi ani la toti copii si mie de ce nu.

Am citit pe fuga si nu am retinut mare lucru si sunt stransa cu timpul dar diseara bag mai mult.

Zuzi de cand lucrez si fac si alte lucruri nu e mult dar uneori nu stiu cand trece timpul si realizez ca numai am citit aici fara sa zic nimic si imi pare rau.Starea mea isi spune mult cuvantul dar trebuie sa reusesc sa trec peste durerea o voi purta in suflet si sa trec de toate.

Raport incep de la 64 si vreau 60 ca nu e frumos sa merg in RO vacuta.Vreau sa renunt la dulciuri si sa incerc cat mai multe salate si se pare ca Mara mi-a zis ca vrea si ea cu mine, poate de o ingrasare ceva.Si vreau sa incerc macar 2 zile sa alerg seara sa vedem ce o sa fie.

Am inteles ca sunt in echipa cu Delia si Donna e foarte bine,accept bice orice sa revin la normal ca eu singura nu ma mai recunosc.


Va multumesc de urari ,zi grea ieri ca am asteptat sa sune tata si sa ma felicite de fata dar nu a fost dar stiu ca e tot timpul cu mine si vreau sa il fac mandru.

Va pup si mai revin ca trebuie sa duc porcusorul la inot.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

Ma bucur ca s-au facut deja echipe si ne-am pus pe treaba.
Donna si Gusta, eu cu ochii pe voi si voi cu ochii pe mine, e bine asa? Pentru concurs, am 70 kg si sper sa slabesc macar 2 luna asta, daca e sa fie si mai mult nu ma supar, bineinteles.
Azi am pauza de la sala, 2 zile merg si una nu, ca sa-mi revin.

Donna, sanatate multa!

Sefora, bun venit la noi si spor la slabit!

Zuzi, sint fara tocuri, de cind merg la sala nu le mai suport, ma dor picioarele ingrozitor.

Daniela, universul te va rasplati intr-un fel sau altul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Raport : 51,6kg. Sunt (ca sa citez pe Marilena) o "vacuta".

Obiectiv : 3kg. E musai.
Nu pot alerga de citeva zile, s-a lasat foarte frig, bate vintul si a venit potopul.

Sefora, bine ai venit !

N-am timp acuma, trec acusica si va mai scriu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza! Iaca, n-ati scapat de mine azi. Am venit fugutza la raport (foarte rusinos, zic eu) pentru concurs. 94.3 kg. Pana la sfarsitul concursului vreau sa pierd cel putin 4.3 kg.
Strategie: Mancat sanatos si sport in fiecare zi. Sper sa fiu pe banda/twist macar o ora in fiecare zi. Cat despre mancatul sanatos, daca e nevoie o dau si pe ciorba de varza numai sa vad ca se misca acul cantarului in diectia buna.

Delia, Gusta, Donna v-astep cu nume de echipa fetelor, dar si cu bice pentru toate fetele care calca stramb, indiferent de echipa.

Sefor imi place ca esti pe baricade si ti-ai luat in serios rolul de concurenta. O poza cu tine ca sa te cunoastem, se poate?

Mik stiu ca tu apari seara si nici nu vrei sa slabesti prea multe kg. asa ca mult succes iti doresc dar daca te-apuci de sport e posibil sa "atarni" mai greu la cantar. La tine cel mai corect ar fi masuratoarea in cm.

bb_Yasmin ce surpriza palcuta. Te-astep cu meniurile si sportul prestat, ok?

Claudia mult succes la scoala si sper sa-ti placa sa 'jonglezi' cu cifrele pana termini.

Violeta tu nu vrei in concurs? Hai ca te luam la noi in echipa.

LA MULTI ANI TUTUROR COPILASILOR!

Dragelor acum chiar ca trebuie sa plec.
Bafta multa tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Gata ajuns acasa parcat copil in gradina la balansoar si acuma cu voi repede.

Claudia da 6 ani , tare mai trece timpul.La noi e frumos si se anunta si mai frumos.Oja vreau si eu si sa reusesc sa mai am grija de mine.

Sefor bine ai venit .

Delia eu bag bice cat cuprinde si voi la fel la mine.

Mik cum sa nu imi zic vacuta cand sunt cu adevarat.

Zuzi eu am sa scriu cel putin odata pe zi iar nume de echipa nu am .

Meniu de azi
cafea cu lapte
prostii(nu mult vreo 5 biscuti dulci)
carne cu sos
cartofi la cuptor putini
si acuma ma asteapta capsuni si pepene galben fara frisca.

Vreau sa renunti la dulciuri.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Gata, Zuzi, am scris la fete.

Gusta, sa fie cum spui : capsune FARA frisca.

Meniul de azi :
- biscottes (2 mici) cu miere. cafea neagra
- supa cu putine ciuperci si griu (bulgur). carne de vitel in sos. ratatouille. crema de zahar ars
- salata verde si o lingura de calata de cartofi. peste marinat. cirese

Va pup in grup.

Mergi la inceput