Incepand de azi -10 kg (cap 7)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Daca e zi de raport, vin si eu cu update: 60.9 Maaare progres...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

Asa sunt si eu dulcetica - daca am gresit cu citeva chipsuri sau altceva...apai incepind de acolo potopul.... mai maninc si niste paine cu unt, si niste pizza, etc... Se pare insa ca e una din cele mai intilnite modalitati de sabotare a dietei.

Apropo de raport. Eu raportez stationar - tot 63kg. Problema e ca pina pe 25 seot (25 e ziua mea de raport) imi propusesem 61kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetelor, vreti sa modific pe prima pagina statusul kilogramelor? Eu la mine nu modific nimic.Georgia, te trecem si pe tine pe lista, daca vrei!Raportez jumatate din a doua zi de dieta tinuta ca la carte. La fel a fost si prima. Sa vedem cat ma tine. Desi cantarul nu e chiar prietenos, eu ma simt deja mai slaba, macar nu mai am stomacul mereu plin. Si din punctul asta de vedere e mult mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

merci frumos anamariame! poate daca sunt pe lista ma mobilizes! Anything helps!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Hmmm, Georgia, cica nu se mai pot edita mesajele dupa 100 zile de la scriere. Si cum subiectul e vechi tare, nu te pot trece in listuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

lasa anamariame ca poate ma treci cu mai putine kg cind deschidem capitol nou.

fetelor - voi ati auzit de Zumba? Mi-am luat o carte + DVD de la biblioteca. In carte scrie de regimul alimentar (bazat pe fructe, legume, proteine, nu carbohidrati din paste, orez, etc.) si dvd-ul e un fel de aerobic dansant. Nu stiu exact ca nu am mai vazut pina acum dar daca dati un google gasiti niste filmulete pe youtube.

PS: imi aduc aminte ca obisnuiam in trecut sa ma uit la casete/dvd-uri cu aerobic/workout-uri mincind chipsuri. Am citeva dvd-uri cu pilates si la prima vizionare asta am facut. Cica pentru a ma obisnui cu miscarile, sa nu ma ia prin surprindere ca eu sunt cam necoordonata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pai avem de muncit pentru capitol nou.Eu sunt la a treia zi de dieta. Cred ca am cam dat-o in bara ieri, pentru ca am mancat urda, si scria ca are min 25% grasime...iar la Dukan, in faza de atac, sunt interzise branzeturile grase. Dar a fost atat de buna Astazi cantarul a fost ceva mai binevoitor, mi-a afisat un 60.2 kg, deci as fi dat jos un kilogram in doua zile. Nu e rau deloc, insa eu nu prea cred in slabiri din astea miraculoase, banuiesc ca am eliminat si apa. Daca reusesc sa il pastrez dat jos, si eventual sa mai slabesc inca vreo 2-3, atunci ma declar cumva multumita.Nu stiu daca v-am spus, insa saptamana trecuta mi-am luat o pereche de blugi cu o marime mai jos fata de cat aveam nevoie (cand i-am luat crapau pe mine, si la spate aveam straturi, stiti voi cum arata suncile in niste pantaloni prea mici). Astazi sunt imbracata cu ei si ma simt grozav. Mai am pana sa imi si stea foarte bine, dar sunt pe drumul cel bun.Dulcetica, tu cum mai stai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Fetelor ma primiti si pe mine in grupul vostru de suport? Si eu tot asa am zis la un momet dat: de azi 10 kg. Am inceput prin 9-10 august. De la 63+ kg. Azi am 57kg. Nu tin o dieta specifica, sunt atenta la ce mananc si nr caloriilor. Da absolut orice produs este calculat. Consum undeva intre 600-1000 calorii pe zi, dar exisat zile cand depasesc cele 1000. Am renuntat cu desavarsire la grasimi si dulciuri, si de vreo 2-3 saptamani la carbohidrati. Zilnic mananc doar carne de pui (cu piele cu tot ca e delicoasa cand e prajita fara ulei) salate si zarzavat, ceai verde o cana, si uneori supe, fructe.Si acum e a treia saptamana de cand am inceput sa fac abdomene...si se vede. Dar inca mai am de coborat si poftele de dulce si carbohidrati sunt tot mai mari.
Zilnic ma uit la retete de dulciuri, torturi, aluaturi dulci si visez, si visez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Anamariame,pai deschide un subiect nou si actualizeaza lista, ca sa intre si fetele.Mie azi imi arata cu 1kg in plus ,64,5kg,dar refuz sa cred ,asa ca mai astept.Nu se poate dupa o zi ,asa diferenta.Sint pe baricade!
Cred ca renunt la struguri!Vad ca au la 100g 98 calorii ,care se absorb in proportie de 90%,adica urit gestul.
De miine ma scol si beau o.5 l apa ,ca am citit azi ca e f eficient in arderea grasimilor,desi mie nu-mi place sa beau apa si nu prea simt nevoia.Cica rezultatul e garantat!Dupa ce bei, 45 minute nu trebuie mincat nimic.Eu la capitolul lichide stau rau tare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pai din cate stiu eu, un nou capitol se deschide dupa ce cel vechi ajunge la 20 pagini...Si eu stau foarte prost cu lichidele, ma cam fortez sa beau apa, ca daca ar fi dupa mine, as uita cu zilele...

Mergi la inceput