Incepand de azi -10 kg (cap 7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

eu am feshtelit-o aseara cu niste cereale cu lapte si un pic de sos de ciocolata.Si azi am sarit bicicleta asa ca nu prea am cu ce ma mandrii. Trebuie neaparat sa merg la cumparaturi deseara ca nici nu am nimic de mincare. Offf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Salut,
Eu ieri toata ziua am mincat perfect ,respectiv dimineata fructe si in timpul zilei 3 salate.Seara am mincat 4 trufe si cartofi cipsuri.Of si eu!
Azi m-am sculat ,am facut 25 min pilates si foarte hotarita sa nu maninc.
Distractie placuta si de luni la scoala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

In doua zile am dat jos 0.5kg.Nu are chiar efectul de 3 kg pe saptamina ,dar eu sint multumita ca sint hotarita sa slabesc ,ceea ce e cel mai important.Am tinut efectiv 2 zile fara abateri,respectind principiile de baza.
Ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Bravo dulcetica! E inainte!Si eu de astazi sunt la dieta, foarte hotarata sa dau jos cel putin 3 kilograme, asta intr-oprima faza, ca apoi vreau sa mai scap de macar 2. Sunt la Dukan. Sa vedem ce-o sa fie. Deocamdata nu am mancat decat o gura de omleta, ca am fost agitata cu gradinita, dar am la mine 2 oua fierte, si o sa imi cumpar niste sunca de pui si iaurt 0%.M-am cantarit dimineata: 61.2 kg! Sa imi fie rusine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Oricum stai mai bine ,ca eu am 63.5 kg la 1.58.
Eu maninc dimineata fructe ,la prinz o salata de rosii /ardei/castraveti si seara aceeasi salata + carne de pui.
Gustari: citeva alune.
Fac ceva sport,reprezentind pilates sau alergat in parc pe linga minunatul meu care invata sa se dea cu rolelele.Cind alerg zgudui pamintul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Mda...mare diferenta...cand ma gandesc ca aveam amandoua 59 candva imi vine sa ma iau la palme. Mereu imi zic ca sunt o fraiera ca acum ma apuc de dieta, cand chiar nu se mai poate, in loc sa ma apuc la 58 kg si sa mai scap de 3, eu ma apuc la 61, sa ajung iarasi la 58. Ca oricum dupa vreo 3-4 saptamani de dieta, mi se cam acreste, si imi scade elanul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

3-4 saptamani de dieta,inseamna minus 3-4 kg.Eu nu mai intru in nimic si hainele stau oribil.Toata grasimea e concentrata pe abdomen si coapse.Cind te uiti din profil juri ca-s insarcinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pai exact asta spuneam si eu. Tin 3-4 sapt dieta, slabesc astea 3 kg in plus, si apoi iarasi stagnez, ca nu mai e chiar asa grava situatia Si eu port acum niste pantaloni imensi...ca restul crapa pe mine si imi creeaza o stare de nervozitate aproape insuportabila. Sa mai zic ca tot weekendul am fost deprimata ca-s grasa, da' nici nu m-am apucat de dieta pana azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

vorbind de haine - eu musai trebuie sa slabesc pina vine frigul ca nu mai intru in nici o pereche de pantaloni de toamna/iarna. Gem dulapurile de hainele mele si eu nu pot sa port nimic. Ieri, o persoana binevoitoare de la lucru mi-s zis ca poate ca e timpul sa ma duc la shopping, ca tot vorbesc de slabit si uite maine poimaine vine toamna.

La kilograme situatia e stationara. Am avut musafiri in weekend si am mincat pizza. Pina la sfirsitul lunii (pe 25) nu ma mai cintaresc.

Spor sa avem! La slabit nu la mincat! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

63,5kg,ca azi e zi in care spunem cit am mai slabit.Din pacate aseara au comandat pizza si am mincat si eu 2 triunghiuri ,apoi daca tot am luat-o razna am mincat si 2 struguri si cartofi cipsuri.
Turbez!
Azi reiau salatele si traiesc in sufletul meu cu speranta la cele -8kg in 2 luni.


Mergi la inceput