Incepand de azi -10 kg (cap 7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Spor la slabit, Georgia!Eu azi sunt in a 5-a zi de Dukan, m-am constipat si eu pe la inceputul saptamanii, dar acum sunt ok. Sunt insa cam dezamagita ca "cica" am slabit 700 gr. Pai domnu' Dukan zicea ca in 4 zile pierd 1 kil jumate. Nu prea stiu ce sa mananc astazi, am vinete si dovlecei si ma gandeam sa ii fac pe gratar, cu putin usturoi Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna,
Eu m-am superingrasat,deci acum am 64,5kg.De aseara m-am apucat de pilates.Am facut doar 15 minute si simteam ca iau foc.Parca dadusem drumul la calorifer.Evident, dupa 15 minute am picat lata.Incerc sa fac zilnic ,cit pot de mult.Azi o sa cresc la minim 25 minute.
Nu maninc ziua prea mult ,dar nu ma pot abtine dupa 18.Cred ca daca as pune punct la 18,as remarca imediat o schimbare.Nu tin un regim insa maninc cit mai light.
Adica fara piine,cartofi,dar maninc prea multe fructe.
Anamariame daca ai trecut la legume ,inseamna ca ai depasit faza de atac,la dukan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Inca nu am trecut, daca ar fi sa ma iau dupa recomandarile lui in urma completarii chestionarului, azi ar trebui sa am prima zi de legume. El mi-a recomandat 4 zile de proteine pure. Pilates e grozav, toata lumea imi spunea ca arat mai slaba cand il faceam, iar cum ma opream, ca m-am ingrasat, desi aveam aceleasi kilograme. Si nu te gandi ca eram vreo impatimita, faceam de 4-5 ori pe saptamana, alternativ, programul de 20 min pt brate/picioare/abdomen.Pe alea pt abdomen le urasc din tot sufletul Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu arat oribil si am o celulita groaznica.Ca sa fie totul horor, mi se freaca picioarele in partea superioara.Cum s-ar spune ,daca nu fac nimic inseamna ca sint total iresponsabila.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Mda...si eu sunt plina de celulita...a avut grija sotul meu sa ma atentioneze prieteneste Mai trist e ca nu prea pot scapa de ea, nici prin slabit macar.Dulcetica, fruntea sus, eu zic ca ai inceput foarte bine asa, cu nimic dupa 18 si Pilates. Daca te tii de program, e imposibil sa nu se vada rezultate!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Bine,hai sa vedem ce facem saptamina urmatoare!As vrea macar -1kg .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Iti tin pumnii! Ca si mie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

Dulcetica - suntem la acelasi gabarit ( eu am 63kg dar sunt si scunda - 1.60m - asta asa rotunjit, cind ma laud). Eu ieri am facut un program in care un minut alergi usor si un minut si jumatate mergi. Repeti alternativ de 8 ori. Greu, foarte greu.

Ana Maria - mie imi place pilates si ma simt foarte bine dupa ce fac dar problema e pina ma urnesc. Am o leneeee......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Am dat jos numai 0,5 kg,dar am avut o saptamina plina de iesiri.Am fost plecata la sfirsit de saptamina si ieri a fost ziua mea.
La voi cum a mers?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

La multi ani pt ieri, dulcetica! La mine a mers catastrofal. Dupa ce am reusit sa dau un kg jos, am reusit si performanta de a-l pune lejer inapoi, daca nu si ceva in plus. Nu am indraznit sa ma cantaresc, insa crapa pe mine niste pantaloni care imi veneau bine. Asa ca...Joi ma sarbatoresc si eu, de asta am si decis sa nu ma apuc de dieta, dar pe cuvant ca ma pun serios pe slabit de saptamana viitoare si doua luni de zile nu ma las.

Mergi la inceput