Lanolina pentru ten

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Corina, nu-mi amintesc sa fi facut teste speciale pentru paraziti intestinali, dar anul trecut am facut o gramada de analize si se pare ca sunt in regula. Eu nu am probleme mari cu tenul, am avut, asta ziceam, si acum am ramas cu obrajii hiper-reactivi, dar in mod normal ii tin sub control. Acum cred ca a aparut problema asta de la frig si apa de la robinet, iar monstrii de la stres (pentru ca nu am mai avut asa ceva de foarte multi ani), si ma gandeam acum daca nu o fi avut vreo contributie si faptul ca am uitat sa-mi iau pilulele contraceptive cateva zile la rand?! Poate s-au dat hormonii peste cap + stres = cocktail Molotov.

Nu va inchipuiti acum ca-s vreo aratare , a trecut totusi Halloween-ul, cu putin corector aproape ca nici nu se mai vad problemele (decat un mic relief acolo). Dar na, nu-s obisnuita cu asa ceva si la cata grija am, ma enerveaza situatia. Plus ca la genul de job pe care il am nu prea e ok cu problemele astea...

Cat despre problema de sanatate, a fost nevoie de un tratament cu antibiotice foarte puternice, si cred ca de la asta mi s-a dat tot organismul peste cap (nu va mai spun ce probleme mi s-au tras de aici, ca lista e lunga).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

denizel, daca nu ma inseala memoria (vizuala) cred ca sambata am zarit pe raftul cu produse de la Nivea Lanolina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Bun, tocmai m-am dat cu crema Arden, care e un pic mai fluida decat lanolina, dar tot e neplacuta, si nici mirosul nu e nemaipomenit, dar sufar si tot sufar la frumusete. Sa vedem ce efecte va avea, va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Denizel, de ce nu folosesti tu crema de fata pt bebei de la weleda, pt vant si frig?exact asa se cheama, se gaseste in farm Dona, naturela 100%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Denizel, de ce nu folosesti tu crema de fata pt bebei de la weleda, pt vant si frig?exact asa se cheama, se gaseste in farm Dona, naturela 100%

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine




Fiindca am folosit-o si pe asta la un moment dat si nu mi-a priit :)).

Crema vietii mele continua sa se comporte minunat!! :)

Devoska, multumesc, mi-am cumparat deja lanolina de la farmacie.



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Aaaaa...deci de la Ki-Life te-ai aprovizionat denizel? Pai e in drumul meu spre casa - daca nu mi-ar fi lene sa cobor - poate mai dau o fuga...au multe chestii acolo...am fost acu' o luna, da' nu mi-a trecut prin cap sa caut unt de avocada pen'ca pe vremea aia inca mai asteptam sa-mi vina pachetul de la akoma
Denizel....daca mai livreaza aia la Akoma in Ro (am inteles ca li s-a taiat, ca n-ajungeau pachetele) poti sa-ti comanzi la ei untul...iesi muult mai ieftin si calitatea e garantata. Pentru crema vietii tale, evident
Crema mea de 170 Ron de la Clinique nu face nici o branza pana acum....mai astept Deci nu va luati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Iarina, daca te-ai lamurit si cu Clinique, probabil ca e timpul sa incerci amestecul lanolina - unt de avocado .

Spune-mi, te rog, care-i treaba cu produsele astea de la Akoma?
Am intrat la ei pe site si untul de avocado costa 2 lire - 100 g!!!
2 lire?? Ce pret e asta??? Nu cumva e teapa?
Asa, drept comparatie, untul pe care-l iau eu de la Ki-life e vreo 70 ron/100 g . Atata era acum cateva luni, probabil ca s-a mai scumpit :D.



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Denizel nu e teapa....sunt foarte o.k produsele, de altfel o multime de fete de pe forum comanda la ei. Problema e ca au avut in ultima vreme probleme cu transportul in romania si imi spuneau ca n-or sa mai livreze direct, ci prin distribuitori locali. Au ceva fabricute prin africa si vand ei direct produsele. De asta e asa ieftin. Plus ca trebuie sa te uiti la gramaj. eu mi-am luat de la ei unt de shea - nu mi-a placut, l-am donat pe forum, de cocos (miroase genial) si tot felul de uleiuri...si toate produsele au fost in regula. Ma rog...cand le-am primit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Multumesc, Iarina, mi-am comandat.
250 g + transport = in jur de 35 lei (e jumate fata de cat ma costau aici doar 100 g ).



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Denizel sper sa-ti si ajunga...mie ultimul colet nu mi-a venit, am sunat la ei..le-am explicat situatia si mi-au dat banii inapoi...nu mi-au cerut nici o dovada, nimica...puteam sa sun ca n-am primit (si sa fi primit de fapt) si sa-mi cer banii
Mie mi s-au parut foarte decenti. Dl. Angus - cu accent crunt scotian -mi s-a plans ca vesnic are probleme cu Romania si i s-a urat de cate refund-uri a facut....

Mergi la inceput