Ii fac program de somn sau nu ?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Laura,f f rumos ai argumentat!!

Eu si acum dragalesc la el,chiar daca e "mare"...are 4 ani...Doamne,daca nu i dragalim acum,mici,atunci,cand??

Mai ales mici,bebici...unde nu se linistesc decat in prezenta unei singure persoane in universul asta:MAMA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokiy

Eu una nu pot sa-mi las copii sa planga pana adorm ,eu si acum il adorm pe cel mic in brate sau pe picioare ...pana si un catel daca-l vad ca plange pe strada ma opresc sa vad ce are,dar asta nu are legatura cu "ce consider despre cei care isi lasa copii sa planga pana adorm"...in primul rand nu's eu in masura sa judec pe altii,in al doilea rand fiecare parinte e responsabil de repercursiunile pe care le va avea acest plans asupra evolutiei copilului...

**************************************

Iulia , mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)



Kokiy, daca cineva isi expune public o actiune, actiune cu care nu esti de acord, actiune care crezi ca dauneaza unui copil, iar tu nu iti spui parerea in legatura cu aceasta, esti la fel de responsabila de consecinte.
Puteai sa previi un rau si nu ai facut-o.
Ti-a fost mai caldut sa nu o faci.
Nu sunt de acord cu asemenea atitudine.




Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

doamne ce va mai place cearta pe tema asta - la fel s-a intamplat si data trecuta la subiectul deschis de Porumbita http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=142387.
Cere omul un sfat si voi va luati la harta.
Poate ar trebui sa va mai calmati si sa nu mai judecati atat de usor alte persoane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

deci vrem nu vrem trebuie sa fim de acord cu tine?...
eu renunt la a mai scrie ceva la subiectul asta...care a ajuns altceva decat ce s-a intentionat....


Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza2005

doamne ce va mai place cearta pe tema asta -



Foarte gresit!!!
Obisnuieste-te cu ideea ca exista mame care nu concep ca un Bebe de 4 luni (patru, da??) sa fie lasat sa planga pana adoarme.




Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

lorellay intr-adevar, nu trebuie sa te justifici in fata noastra. Eu am inteles de la incaput ca ai facut-o pt a-ti usura tie viata si ultimul tau raspuns mi-a intarit convingerea. De asta am fost rautacioasa din start.



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay


pentru ca eu nu pot sa fac altfel fata cu 2 copii...

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]




Te contrazici!

Mai sus spuneai ca

Citat:
Dar am ajuns greu la asta.Adica de pe la 4 luni am zis NU BRATE, NU LEGANAT, NU TV la culcare, NU LUMINA APRINSA.La inceput plangea mititica...si cate 15 min..daca era soacra sau mama la mine mereu ne certam.



Deci, aveai de ales.

Ca sa nu mai spun ca, singura spui ca ai ajuns greu la asta (la adormit singura, adica).





Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

deci vrem nu vrem trebuie sa fim de acord cu tine?...
eu renunt la a mai scrie ceva la subiectul asta...care a ajuns altceva decat ce s-a intentionat....


Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]




Pe forumul asta ne uneste in primul rand dragostea pentru copii.

Daca te-ai fi gandit la asta inainte de a sari cu sfaturi de educatie spartana, cu siguranta nu s-ar fi ajuns aici.

2: "cei care nu respecta legile merita orice li se intampla."
3: "legile ne sunt date de sus dintr-un motiv pe care poate nu il intelegem, dar avem datoria de a le respecta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Denizel,crezi ca daca i-ai atras atentia lui Lorellay, si ai pus-o la colt ,te va asculta ? ea o sa faca tot cum considera ca e bine pentru copilul ei sau pentru ea ...asa ca d'aia nu ma bag in discutii contradictorii si nu-mi place sa dau sfaturi...prefer sa-mi canalizez energia acolo unde este nevoie

p.s. -nu ma sfortez sa raspund la astfel de subiecte pentru ca stiu ca exista intotdeauna cineva care sa atraga atentia asupra lucrurilor care nu sunt facute cu cap

**************************************

Iulia , mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokiy

Denizel,crezi ca daca i-ai atras atentia lui Lorellay, si ai pus-o la colt ,te va asculta ? ea o sa faca tot cum considera ca e bine pentru copilul ei sau pentru ea ...
**************************************

Iulia , mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)



Kokiy, eu nu am de unde sa stiu ce ar face Lorellay daca ar mai avea un Bebe.
Poate ca ar face la fel, poate se va gandi la ceea ce au spus mamicile care nu fac/nu ar face asa ceva.
Daca exista o cat de mica sansa ca, in urma acestor discutii, asemenea situatii triste sa nu mai existe macar intr-o singura familie (si exista sanse!! :), eu voi continua sa-mi spun parerea.
Aici consider eu ca e nevoie, aici imi voi canaliza energia rezervata discutiilor DC .








Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput