Ii fac program de somn sau nu ?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Aoleu, sunteti colege de club dumneavoastra?
Sper sa nu sara intreg clubul in apararea lui Lorellay. E fata puternica, sa stiti. Uite, tot nu isi cere scuze .




Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Aoleu, sunteti colege de club dumneavoastra?
Sper sa nu sara intreg clubul in apararea lui Lorellay. E fata puternica, sa stiti. Uite, tot nu isi cere scuze .



I'm angel ,eventual tin scorul

**************************************

Iulia , mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokiy

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Aoleu, sunteti colege de club dumneavoastra?
Sper sa nu sara intreg clubul in apararea lui Lorellay. E fata puternica, sa stiti. Uite, tot nu isi cere scuze .



I'm angel ,eventual tin scorul

**************************************

Iulia , mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)



Scorul la ce, Kokiy?

Daca inca nu v-ati dat seama, aici nu suntem pe ringul de box, aici vorbim despre cum e sau nu e bine sa ne tratam copiii .

Deci, Ancadragoman, Kokiy, ce aveti de spus ontopic sau in legatura cu bebelusii lasati sa planga pana adorm?
Astept cu interes parerile voastre!




Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

DEnizel, si io cred ca-i puternica...trebuie sa recunosti ca nu oricine poate rezista un sfert de ora plansului neconsolat al unui bebe de 4 luni...

Totusi e (din nou) interesant ca un avertisment virtual pare s-o sperie...sa fie oare din cauza ca e puternica doar fata de cei mici, slabi si neajutorati?


2: "cei care nu respecta legile merita orice li se intampla."
3: "legile ne sunt date de sus dintr-un motiv pe care poate nu il intelegem, dar avem datoria de a le respecta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:



Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

lorellay da, am fost rautacioasa. rautacioasa tare ... e modul meu de a rectiona la toate subiectele unde vin mame si povestesc cum si-au "educat" copiii de cateva luni sa adoarma singuri, plangand zeci de minute. Ca apoi sa afirme "Vai, dar ce greu mi-a fost MIE! Ce mult am suferit eu pe langa usa, dar A TREBUIT sa ma chinui si sa o fac! Sa fiu puternica!" Logica aici pe mine ma depaseste. Copilul mic are nevoie sa fie sanatos, hranit, curat, cu un confort termic si are nevoie de AFECTIUNE, de atentie, de contact cu parintele. Puiul tau nu plangea de foame, frig sau de dinti, plangea pe ca avea nevoie de tine. Daca si tu sufereai sa o auzi plangand, de nu ai facut ceea ce era logic si normal sa faci, sa te duci la ea si sa stai cu ea pana adormea? Ceea ce ai facut cu la 4 luni ale fetei nu a fost nici educatie, nici "pregatire pt societate" (asa cum ai afirmat mai tsarziu. Ce pregatire pt societate e asta?!?! tu crezi ca faptul ca a adormit plangand la 4-5 luni o sa o invete ca in viata nu primeste tot ce vrea si o sa fie pregatita sa nu fie dezamagita la 18 ani!!??!). Presupun ca ceea ce ai facut a fost foarte bine motivat. Care a fost motivatia ta? Ai "educat-o" sa adoarma asa, pt ca .....? Care ar fi beneficiul ei, nu al tau.

Nu am zis ca trebuie tv, lumina, muzica, leganat pe picioare. Dar cred ca un pui de cateva luni are nevoie de mama lui langa el, fizic. Puteai sa o tii in brate cateava minute, pana incepea sa atipeasca, apoi sa o pui in patut si sa stai langa ea sa o mangai, sa o tii de mana, sa ii canti in soapta.
Sa stii ca si copiii care adorm 'nedresati' prin plans de la cateva luni se odihnesc, cresc mari si sanatosi si la trup si la mine si la suflet.



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

ancadragoman esti pe langa subiect, te rog sa incetezi!



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Eu una nu pot sa-mi las copii sa planga pana adorm ,eu si acum il adorm pe cel mic in brate sau pe picioare ...pana si un catel daca-l vad ca plange pe strada ma opresc sa vad ce are,dar asta nu are legatura cu "ce consider despre cei care isi lasa copii sa planga pana adorm"...in primul rand nu's eu in masura sa judec pe altii,in al doilea rand fiecare parinte e responsabil de repercursiunile pe care le va avea acest plans asupra evolutiei copilului...

**************************************

Iulia , mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Poate parea nedigerabil ce a spus Anca_a, dar ideea unui Bebe mic lasat sa planga e foarte greu de suportat.
La 4 luni, un Bebe e total neputincios, sta doar pe spate si se poate intoarce pe burtica.
Sa zicem ca, daca ar fi mai marisor, s-ar ridica in patut, ar mai studia camera, s-ar lua cu altceva, si-ar mai gasi de lucru daca nu vrea sa doarma.
Dar, la 4 luni, nu poate decat sa planga si sa se uite in tavan. E trist, intr-adevar :(.





Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Presupun ca ceea ce ai facut a fost foarte bine motivat. Care a fost motivatia ta? Ai "educat-o" sa adoarma asa, pt ca .....? Care ar fi beneficiul ei, nu al tau.

pentru ca eu nu pot sa fac altfel fata cu 2 copii...si pentru ca asa am ales eu...si nu trebuie sa ma justific in fata voastra nu?
si mai sunt si alte postari pe langa subiect...de ce ai vazut-o doar pe a ancai?ai putea sa muti postarile aiurea de aici unde le e locul?probabil ca pe mamica ce a deschis subiectul nu o intereseaza daca imi cer eu sau nu scuze lui denizel


Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput