Ii fac program de somn sau nu ?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:


nu e nici un ritual de plans....nu ma pot imparti la ambii copii...diana de pe la 5-6 luni doarme toata noaptea...si demult nu mai plange la culcare...pur si simplu lasa bibe se intoarce si se culca...se aseaza cum ii e bine...nu o legan, nu-i las tv aprins, nici lumina aprinsa..pentru ca asa consider eu ca e ok. niciunuia dintre copii...
daca voi ati inteles prin asta ca nu-i iubesc ...asta este...
si chiar nu am de ce si cui sa-mi cer scuze..ca nu am spus nimic deplasat la adresa nimanui...denizel o sa spui ca ti-am spus tie nu?pai daca eram face to face si-mi spuneai TOT ce-ai spus aici cum era?
deja suntem pelanga subiect...
Anca draga nu astept de la tine compasiune...si daca gasesti vreun subiect in care caut compasiune...evita-l...
Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

Citat:

si demult nu mai plange la culcare...


Normal ca nu mai plange...ai avut grija sa-si invete lectia de mica.

2: "cei care nu respecta legile merita orice li se intampla."
3: "legile ne sunt date de sus dintr-un motiv pe care poate nu il intelegem, dar avem datoria de a le respecta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay


nu e nici un ritual de plans....



Nu e ritual de plans. E ritual de somn, cu plans inclus.


Lorellay, repet. Iar!!!

Am zis ca iti lasai copila de 4 luni!!! sa planga pana adoarme si am zis ca nu-ti facea placere cand o auzeai plangand.
Cand ai vazut ce am scris, mi-ai replicat ca am chef de cearta si ca am inteles ce am vrut eu .
Iarasi repet: spune ca nu iti lasai copila sa planga pana adoarme, spune ca nu simteai nimic atunci cand plange sau cere scuze pentru ca mi-ai zis ca am chef de cearta.







Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

"Iarasi repet: spune ca nu iti lasai copila sa planga pana adoarme, spune ca nu simteai nimic atunci cand plange sau cere scuze pentru ca mi-ai zis ca am chef de cearta."
Si daca nu o fac?


Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

Si daca nu o fac?


Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]









Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

buna
Alina Maria eu am un baietel de 3 ani si se trezeste dimineata intre 6.30 si 7.30, iar cand era mai mic adica pana pe la 1 an si ceva se trezea intre 5 si 6 dimineata. asa era ritmul lui. nu cred ca poti face ceva in sensul asta, noi ne-am obisnuit cu ideea ca asa e el, foarte matinal. dupa cum am scris mai sus, acum doarme mai mult un pic, dar el singur s-a reglat asa.
daca seara crezi ca e prea tarzie ora de culcare, incearca incet-incet sa i-o schimbi, adica azi il culci cu 10 min mai devreme, il lasi o perioada sa se adapteze, apoi iar cu 10 min mai repede si tot asa ... sau eventual daca poti sa-i scoti o tura de somn de peste zi, sa-l lasi sa doarma doar o data pe zi. nu exista nici o garantie ca vei si reusi, fiecare copil e altfel. incearca doar, insa incet, cu rabdare, fara chestii dure.
e bine sa aiba copilul o rutina, dar nu cred ca trebuie fortat.
cat despre lasatul sa planga te sfatuiesc din suflet sa n-o faci - nu vreau sa te jignesc lorellay - , si dupa parerea mea e o metoda cam dura.
va doresc numai bine

Geta, mami de Alex

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui Licurici

"Daca stai sa judeci oamenii, nu mai ai timp sa-i iubesti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

"Iarasi repet: spune ca nu iti lasai copila sa planga pana adoarme, spune ca nu simteai nimic atunci cand plange sau cere scuze pentru ca mi-ai zis ca am chef de cearta."
Si daca nu o fac?


Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]


o sa iti iei avertisment de atac la persoana

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

nu am atacat pe nimeni...dar daca e sa fie avertisment..atunci sa fie...

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

nu am atacat pe nimeni...dar daca e sa fie avertisment..atunci sa fie...

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]


pai nu conteaza,daca trebuie sa il iei il iei
...welcome tu za club ...nu te speria ,asta era botezul pentru intrarea in clubul plesnitelor

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

saru-mana...

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput