Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (19)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Monica tiramisu cu ananas am facut si eu, nu ni s-a parut grozav.

Mihaela m-am uitat si pe site-ul respectiv, crema e cu frisca si creamcheese, eu voiam mascarpone si frisca... si de preferabil fara gelatina. Stiu, sunt mofturoasa tare .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da...asta dat de miha cred ca e super...


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

As vrea sa fac niste prajituri glazurate. SI am in camara 2 borcane cu serbet in niste culori delicioase...oare l-as putea folosi ca si glazura? Ca de mancat nu ne inghesuim...Si daca da..cum se procedeaza? Il incalzesc sau cum?? SI maie ceva...oare ce prajitua ar merge glazurata cu asa ceva? eu am gandesc la ceva insiropat, gen amandina..

Roxana 37 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA PE 18 FEB!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Fete f harnicute aici, se pregatesc de Valentine, bravo!

Eu am facut duminica (dupa saptamana in care am savurat impreuna cu colegele dezmatul de la ziua lui Stefanut) niste clatite si am facut si sos caramel la ele, ca nu mai facusem de mult, acum am inca o portie buna in frigi. Pacat ca cu sosul nu le pot rasfata pe fete..

Miha, la multe lunisoare sanatoase inainte Amirei!

Pupici!



Gratiela, Maria si Stefan

Crede in ochii copilului tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Mihaela m-am uitat si pe site-ul respectiv, crema e cu frisca si creamcheese, eu voiam mascarpone si frisca... si de preferabil fara gelatina. Stiu, sunt mofturoasa tare



Alinuta,eu am facut crema cu mascarpone si nici n-am pus gelatina ca a iesit crema destul de batoasa si fara.Acum sa vedem daca o fi la fel de batoasa si dupa ce rastorn tortul.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Gratiela,multumim.
Hmmm...sos caramel...tare apetisant suna... Si clatite...hmmm...Imi plac de mor,dar nu-mi place sa le coc...

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Miha, facem schimb? Io-ti coc clatite, tu-mi faci prajituri..

Am facut prajitura aia cu morcov de care ziceam, mi-a iesit asa si asa, o sa pun totusi poza si reteta, poate intereseaza pe cineva. Mai pe seara, asa.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Roxana, din pacate nu am experienta cu serbeturile, atfel te-as ajuta cu un sfat.

Alina, cit de mare vrei sa fie stratul de crema? Daca intentionezi sa-l faci destul de inalt (de la 5 cm in sus), eu una nu m-as risca fara gelatina.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mmm, ce de bunatati pe-aici pe la voi!
Intre timp eu am facut un chec, mi-a facut Roxana pofta cu al ei. Checul e facut dupa pandispanul cu suc de portocala, Nati m-am indragostit rau de el! Am incercat sa-l fac chec-tigru, dar partea cu cacao a fost mai intensa si a iesit mai mult de cacao, dar f. bun!

Apoi aseara am facut o tarta de ciocolata fara fund, dintr-o carte de bucate Reader's Digest. Daca vreti va scriu si reteta, am facut ca-n carte si a iesit f. buna, cremoasa cu gust intens de cioco amaruie . Cred ca mergea reteta dublata sa iasa mai grosuta, dar a fost buna si-asa.

Roxana, serbetul e ca o marmelada? In rulada nu merge?

Oana 27+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

bubu
ce ma fac ca eu inca nu m-am hotarat ce tort fac

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput