Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (19)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alison spune:

e varsata sm. si iti cintareste cit vrei!(miha,eu stau in tatarasi si am 2 mag.flux cu sm. proaspata si inca vreo 2 pe linga bloc!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fericitelor
gata nu mai zic nimik aici ca ma natalia

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Monica, in subiectul meu accept offtopicuri, stai fara grija!

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by alison

e varsata sm. si iti cintareste cit vrei!(miha,eu stau in tatarasi si am 2 mag.flux cu sm. proaspata si inca vreo 2 pe linga bloc!)



Cred ca esti vecina cu prietena mea!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

multumesc nati am scapat si de data asta

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Ortansa, sar'na de sugestii!Voi incerca si niste decoratiuni cum zici tu din zahar.Sa vad ce-or iesi!Ca n-am mai facut!Cam cu cat tp inainte trebuie sa le fac?
Si....fetelor, coloranti, gelatine colorate.....etc...de unde iau?Gasesc la supermarketuri?


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da Alyna, acum se gasesc in magazinele mari, eu am gasit si la magazinele micute de pe langa bloc tot felul de chestii la care nu ma asteptam
eu tot sap pe-aici prin subiect(caci vreau sa fac un tortulet pentru joi...cand e ziua sotului) si ma minunez ce opere de arta puteti face...

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

S-ar putea sa trebuiasca sa fac un tort pentru socrela si as vrea sa fac ceva usor, cu mascarpone, frisca si fructe.
Daca ii pregatesc crema din mascarpone si frisca batuta amestecata cu fructe, oare se intareste? Nu vreau sa dau kicx ca si la tortul bunicii si sa se prabuseasca totul in momentul in care bag cutitul in tort.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Alynutza, miche(o prietena de aici de pe forum care nu a mai intrat de multicel) zicea ca face tiramisu cu ananas...adica in loc sa inmoaie piscoturile in cafea, le insiropa in suc de ananas, crema o facea identica cu cea a tiramisului obosinuit dar strecura prin ea bucatele de ananas...bine scurse
asta este si simplu de facut si are si ingredientele pe are le vrei tu

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Alinuta,uite aici ( e prieten cu culinar-ul,sper sa mearga) o reteta cam cum vrei tu.
Eu il fac acum pentru ziua Amirei,care e fata mare de-acu si face azi 2 lunite.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput