Vine barza?(34)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

quote:
Originally posted by Missy

au iesit: II
chiar daca a doua e mai slab colorata, e bine ca e acolo. nu speram sa vad vreodata II, dar uite ca s-a intamplat azi-dimineata!!!

www.babiesonline.com/babies/f/fratila



Missy, felicitari!!! E al doilea, nu?


http://tt.lilypie.com/LfVBp4.png

http://by.lilypie.com/cpaSp4.png

http://lilypie.com/pic/070119/HdFY.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Buna fetelor am aparut si eu aici sunt foarte fericita am aflat acum 3 zile ca sunt insarcinata.Sper sa dea Doamne Doamne sa fie totul ok marti am programare la doctor abia astept va pup pe toate

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Irlandeza FELICITARI IUBITA!!! Asa cum ti-am spus si la Aspirante, pentru sustinerea sarcinii poti lua Utrogestan (sunt sigura ca vei gasi si la tine acolo) - 2 zi/ intravaginal!!! petru dureri No-spa de 40 gr. Mult succes iti doresc!!!!
Missy, Moldoveanca FELICITARI FETELOR!!!! Sa aveti sarcini usoare si bebelusi sanatosi tun!

Billy nu stiu ce sa-ti spun... Poate daca ai spune exact valoarea pe care ai avut-o la beta ne-ar fi mai usor sa ne dam cu parerea. Totusi unde ai facut testul de sange? Eu stiu ca se masoara de la 2 saptamani in sus. La Medsana de la 3 saptamani. Oricum deja la 3 saptamani trebuia sa ai peste 0. Eu la 3 saptamani am avut 53,74. Iti tin pumnii si sper totusi sa fie bebe mic la tine in burtica!!!

BUBU meu concediu placut si sa dea Dumnezeu sa va intoarceti 3!!!!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

missy. nu am mai intrat de mult la "vine barza" insa acum vad ca am si o surpriza ce bine!!!! FELICITARI

in ultimele 2 zile, 2 gravidutza, tu si irlandeza. sa va dea DD sarcina usoara si sa ne tineti locul cald la odisee.



Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

Billy nu stiu ce sa-ti spun... Poate daca ai spune exact valoarea pe care ai avut-o la beta ne-ar fi mai usor sa ne dam cu parerea. Totusi unde ai facut testul de sange? Eu stiu ca se masoara de la 2 saptamani in sus. La Medsana de la 3 saptamani. Oricum deja la 3 saptamani trebuia sa ai peste 0. Eu la 3 saptamani am avut 53,74. Iti tin pumnii si sper totusi sa fie bebe mic la tine in burtica!!!

Biby[/b]




Billy catre Biby:
beta hcg este <0.100...asta este tot ce-mi scrie la rezultatul meu facut la Medlife, adica 0 sarcina. Nu am probleme cu interpretatul rezultatului, iar sarcina mea nu este mai mare de 10 zile. Asa ca rezultatul este ok la fel si simptomele. Numai ca nu m-a intrebat nimeni la testul de sange de cand banuiesc ca sunt insarcinata, ca sa-mi spuna cineva ca nu este cazul inca sa-l fac pt. ca este prea devreme. Ai dreptate, am descoperit si eu cautand pe internet ca de-abia dupa 2 saptamani sau mai mult se poate verifica nivelul acestui hormon.
Dar pe masura ce trec zilele, mi se confirma ceea ce am citit despre primele saptamani de sarcina:: astazi spre exemplu, am avut dureri menstruale de scurta durata (cu cearcane si tot tacamul) care s-au soldat cu sangerari, exact ca la menstra, numai ca mai putin. Am citit pe net ca acesta este momentul cand bb-ul se prinde in peretele uterului, provocand leziuni care la randul lor se soldeaza cu sangerari. Dupa asta ar trebui sa cresca nivelul hcg-ului dar si eu ajung la ziua a 11-a maine De vreo 2 zile sanii mei sunt mult mariti, durerosi si li se vede reteaua de vene de sub piele foarte distinct. E chiar uimitor cum totul decurge ca la carte, precum un ceas. Eu nu contenesc sa ma minunez de cat de spectaculos este organismul uman!! Mai ales cand ai timp sa-l observi.

Nu cred ca voi mai apela la nici un test, totul decurge ca la carte, iar intuitia mea nu ma pacaleste si este mai ieftina decat un test de sarcina!

Asa ca fetelor va anunt de pe acum: sunt si am un care creste incetisor!!

Va doresc tuturor succes la , multa sanatate si va rog nu va pierdeti speranta!

Nu exista circumstante, oricat de rele ar fi, din care un om intelept sa nu poata scoate ceva bun; nici circumstante, oricat de bune ar fi, pe care cel neintelept sa nu le foloseasca spre paguba lui. Francois, Duce de Rochefoucald

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Irlandeza,Ma bucur extrem de mult pentru tine!Felicitari din inima scumpo!
Iti doresc sarcina usoara ,si un bebelus plin de sanatate.
Cauta-ti urgent un doctor bun care sa-ti poata urmari cu atentie sarcina si-ti poate da, ceva tratament de sustinere.Te

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Missy spune:

In primul rand multumesc de felicitari. azi am plutit toate ziua. important e ca ma simt bine, adica ma doare putin spatele si mi-e somn non-stop.
Eu incerc de prin octombrie. Calcule peste calcule pentru ovulatie, carne de vita la tatic, tot la 2 zile ca la carte si nimic. acum insa a fost mai usor dintr-un motiv: data UM este identica cu a celei de la prima sarcina. asa ca a fost simplu: in 01.01 am conceput fetita, deci in 03.01 ar trebui sa concepem baiat. de conceput am conceput, sa vedem ce o sa fie, sincer mai putin conteaza, vorba aceea, sanatos sa fie. secretul a fi fost ca de asta data, fata de lunile trecute, am stat dupa ... vreo 15 minute lumanarea. si ce-i drept nu sunt de neglijat nici zilele libere de dinainte, in care ne-am mai relaxat si noi din stresul cotidian.
va urez succes la toate, sa ne "ajungeti" din urma, sau mai bine zis sa luati exemplu.
un site de care m-am ajutat eu in calcule: (daca ati stii cat m-a bombanit sotul in fiecare luna cand venea rusii: "tu si calculele tale! apa de ploaie, pe alexia am facut-o din prima luna fara nici un fel de calcul" - dar cine-l baga in seama)
http://sanatate.org/teste/ovulatie.php

spor la "treaba" si sa auzim de bine si de burtici noi

www.babiesonline.com/babies/f/fratila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

la mine nu se prea potriveste calculul pe care il fac pe acel site. eu ovulez mai tarziu

daca nu stiti cand ovulati, si nu faceti nici teste de ov, mai bine urmati reteta aplicata de prietena mea cu BB si care o incerc si eu, desi imi masor TB, fac teste si alte alea. deci, 10 zile dupa prima zi de CM pauza de apoi 10 la greu. nu musai in fiecare zi, poate sa fie si la 2 zile. si apoi alte 10, cele mai grele... de asteptare

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Irlandeza,felicitari,io ma intorc in Dublin pe 7febr,daca ai nevoie sa iti mai aduc ceva pastile shoot.da-mi gyneco medical history pe Pm si te ajut cu mare drag


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

scuze ca am felicitat-o numai pe dra irish,
de emotie am uitat restul.felicitari tuturor gravidutelor.
si pt restul:sunteti toate invingatoare, va doresc sa aveti bebele mult dorit cat de curand posibil.


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput