Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Mai fetelor...mi-e groaza de situatia asta..
tot citesc si iar citesc..si ma gandesc oare cand imi vor ramane doar amintirile astea si cand voi putea schimba suferinta pe implinire?
sunt putin depresiva. m-am saturat de atatea incertudini, vreau ceva palpabil.
acum,cu riscul de a supara pe cineva, ma uitasem accidental pe B1 si am vazut pe prea fericita Monica..pe care personal nu o pot suferi...dar statea si ma gandeam ,fara sa-mi pot impartasi gandurile fata de sot...cum naiba spermatozoidul ala de columbeanu poate face copii..chiar se gandesc sa mai faca 1 -2 cat mai repede posibil...si noi trebuie sa suferim atata? si uite asa ma facui foc si para si cred ca de suparare mi-a venit ciclul azi..
macar bine ca-mi vine regulat..desi e ceva de genul 27 ....28 de zile...dar bine ca e pe aproape..

va pupez pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

INUTA, stai linistita iubita. Si noi avem uneori aceleasi trairi ca si tine, la mine destul de dese in ultimele saptamani. Insa nu avem ce face. Cu ce are DD stabilit pt noi nu te poti pune. Asta este. Nenea Columbeanu a avut un luptator mai iute de picior, femeia tinerica rau, si iote cum a iesit copilul. Hai fruntea sus si nu te mai agita din nimicuri. Gandeste-te ca ai multe lucruri de care sa fii multumita pe lumea asta.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

mai inuta sunt in aceeasi situatie ca si tine numai cand ma gandesc parca ma topesc de suparare numai ca ma consolez singurica si ma apuc nu stiu de ceva de facut sa-mi mai treaca supararea,probabil ca in afara de noroc mai e si soarta asta de vina cu care nu te poti pune orice ar fi asa ca lasa poate tine DD si cu noi,stii doar speranta moare ultima!!!dar haioasa mai esti am ras ceva cand am vazut 'sprmatozoidul de irinel'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Fetelor, week-end placut va doresc. Eu nu cred ca pot sa intru zilele astea pt ca nu am loc la laptop intrucat sotul meu este f ocupat. Sa fiti cuminti si sa veniti cu vesti bune.
Pupici tuturor.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Buna am intrat sa va spun ca nu trebuie sa va pierdeti speranta!!
Eu nu am postat prea des pe forum, dar v-am urmarit in timp si cu multe din problemele ridicate de voi m-am confruntat si eu. E adevarat inca nu am facut inseminare, dar am facut stimulare. Dupa 5 luni de tratamnet in care sperantele mele se naruiau a iesit soarele!!!
Dupa un folicul de 20 mm si unul de 19 mm si un endometru dezastros de mic (6 mm) am 2 liniute si sunt foarte fericita si ametita in acelasi timp.
Asa ca nu va pierdeti speranta DD e acolo sus si ne vegheaza si numai el stie cand putem trece de la tristete la bucurie!!!!

O fff proaspata4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

FELICITARI isabeluta, sa dea DD sa ai un bebe frumos si sanatos. Multumim pentru incurajari, eu sunt una din cele care nu imi pierd speranta si incerc luna de luna pentru a-mi indeplini visul.
Fetelor de ieri ma simpt mai bine, febra a trecut si sper sa nu fie fie probleme cu implantarea. Prin burta simt in fiecare zi bolboroseli.
Va pup si sa aveti o seara placuta.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Doamnele mele, am intret sa va salut si sa va spun ca la noapte plec la bucuresti. Ma internez la parhon si daca e sa fie ok dimensiunile, fac inseminare saptamana asta. Pana una alta, va pupic si va tin la curent !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

lorelai tin pumnii sa fie bine. Si drum bun. Abia astept sa ne spui ca te-ai inseminat. Pupici

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Buna dimineata..
Isabel..felicitari. sa fiti sanatosi si sarcina usoara.
sa ne mai descri si noua senzatiile...sa ne bucuram impreuna de bebic..
Fetelor..voi ce faceti ? Va alaturati Isei? miki, catty....v-ati facut test? sa va ajute DD sa fie doua liniute sa sarbatorim si noi cum se cuvine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

AM revenit din periplul meu prin capitala....
Vineri la eco Marinescu s-a declarat multumit de aspectul trompelor mele din pozele de la HSG. Chiar l-am intrebat de 2 ori daca este OK ca la Brasov mi s-a spus cu totul altceva. Prea multe nu mi-a spus decat ca nu sunt probleme si m-a chemat duminica la inseminare. Deci inclin sa cred ca perfecta n-oi fi dar nici sa fie varza cum mi-a descris dr. din Brasov si sa fie nevoie chiar si pentru FIV de laparoscopie nu cred ca e cazul. Iar Marinescu n-avea nici o obligatie sa-mi faca inseminare daca considera ca sunt probleme cu trompele. Asa ca duminica la ora 11:00 am facut a doua inseminare.
Acum, ce-o vrea Dumnezeu.

Cred ca ma indrept spre FIV. Am 2 saptamani in care sa ma documentez cum sa fac cu tot baremul minim de analize, sa studiez preturile in Ungaria si la Giulesti si sa ma hotarasc unde merg. Nu vreau sa mai astept. Am asteptat 10 ani, de vreo 8-9 umblu pe la doctori, am facut doua inseminari, tratamente naturiste....si multe altele....

Iau in continuare Maca si Omega 3.
La eco endometrul s-a prezentat bine in ziua 12 (10,5 mm) doar foliculul a fost de doar 16,5 mm dar sper ca a mai crecut pana la inseminare.

M-am uitat pe filmele noi de la HSG si pe cele vechi comparativ si desi par sa semene sunt parca altfel.

Micky, catty Cred ca nu e bine sa iei Echinaceea in perioada de implantare pentru ca este imunomodulator si nu cumva sa creada corpul ca sarcina e un intrus. Multa sanatate si bafta amandurora!

catty Cand ai timp poti sa-mi competezi listuta de la inceputul capitolului cu a doua inseminare in 21.01.2007. Multumesc.

isabeluta Felicitari si multumiri pentru mesaj.

lorelai Sa de aDumnezeu ca totul sa decurga bine pentru tine!

Flr Eu nu am avut nici o durere dupa prima inseminare. Iar la asta de duminica doar ovulatia o simt momentan.

danotino Multa sanatate si BAFTA!

inuta12 Cu prezervativele ia da-te tu viteaza si lasa jena. Mergi la un supermerket la cumparaturi si pe langa alte cele pui in cos si "balonase". Eu "am testat" abia acum, cat am facut amandoi tratamentul cu antibiotice, cate arome, modele, striatii, substante "piscacioase"....exista. E chiar interesant sa te pui la coada la supermarket, cu tot cu sotiorul si sa studiezi modelele. Stie el de ce nu face singur aprovizionarea, ca n-ar sti ce sa aleaga... Te-am convins ca esti cea mai curajoasa femeie din lume?


De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput