Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

of , mai catty, serviciul asta...ne tine f ocupate.
fetelor, hai veniti cu vesti bune, ne mai dati un pic de speranta.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinidoini spune:

sa dea Domnu' sa dam cata de curand toate mesaj pe forum ca suntem INSAAARCIINAAATEEE!!!!
Sa vezi atunci distractie si chef ce o sa fie pe net!!!!

Catty, sa stii ca si eu simt unele spasme la nivelul uterului, intr-adevar in general seara. Nu stiu ce inseamna asta, si nici nu indraznesc sa imi barai dr cu simptomatica mea- sunt superstitioasa si prefer sa ma urc pe pereti de durere dar sa stiu ca acolo incet se prinde un bb...exagerez, bineinteles:-)merge cu Duphastonul pe care il iau zilnic, ma ajuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

vesti bune zice?offff,ce credeti ca mai imi veni daca faci hiperstimulare simti te dor ovarele?sunt la a3-a luna de clomifen si azi ma cam durut rau burtica,zic asta ptr ca pana acum nu ma durutva pupicut si va las sunt asa de fericita ca vam gasit deja am mai multa incedere acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino aici sunt, dar la servici am mult de lucru si cand ajung acasa imi este somn si ma culc un pic. Asa ca va citesc si eu printre picaturi si de scris tot asa. Adevarul este ca nu am nici ce sa va povestesc ca nu ma doare nimic, bolboroseste ceva prin burta jos, dar este frumos, ma gandesc ca asa este si cand ai bebe si misca. Spor la .
Catty si vorbim maine.
Mult succes noilor fete si sa ne vedem toate .

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Marrina offffff ... prin cate ai mai trecut.
Trebuie sa obti filmele de la HSG. Daca cu frumosu' nu se poate, mergi peste ei cu gura mare. Este dreptul tau sa ai aceste filme conform legii. Nu iti face nimeni nici o favoare, dar multi dr se bazeaza pe faptul ca pacientele nu-si cunosc toate drepturile sau ca nu o sa se certe cu ei sau baga in fata chestia cu politica spitalului/regulament de ordine interioara etc. Ori nici un regulament de ordine interioara NU este mai puternic decat legea. Asa ca(,) cu tupeu daca cu frumosu' nu se poate.

Inca ceva vis a vis de o alta parere si ce zicea asistenata aia ca de ce tb sa te duci la Bucuresti ca o sa se faca FIV la Brasov.

Tot conform legii (Legea 46/2003 - Legea drepturilor pacientului) la art. 11 spune "Pacientul are dreptul de a cere si de a obtine o alta opinie medicala."

Asa ca ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Dragele mele,

Am filmele de la HSG in maini. Mi le-a obtinut o asistenta de la spital cu promisiunea sa i le duc inapoi marti. Acum nu ramane decat sa ma prezint cu ele maine la 7:30 la prof. Marinescu si sa-mi spuna parerea dansului. Dupa aceea ma indrept spre ce mi-o zice. Ca daca tot degeaba fac inseminari.... Oricum eu imi propusesem numai doua si dupa aia FIV ca m-am saturat sa tot astept .....cu disperare. Pe prima am facut-o in noiembrie, a doua sper sa mi-o faca zilele astea si ...cum o vrea Dumnezeu mai departe dar sunt hotarata sa NU MAI ASTEPT. Imi pare rau de o chestie din viata mea: ca n-am facut FIV cand mi s-a propus prima data, acum vreo 6 ani. Atunci gandeam ca daca tot nu s-a gasit cauza sterilitatii inseamna ca se poate si natural, ca sansele de reusita de 30% sunt foarte mici, n-aveam nici cele 3000 de dolari dar ii scoteam noi de undeva. Mi-a fost teama de esec. Acum nu imi mai e.

gudlinde, catty, danotino, Micky2007, Flr, kory, ali, lorelai, brunetaeta, doinidoini, felicia, inuta12

Nu uitati sa petreceti timp cu persoanele iubite pentru ca nu vor fi langa voi o eternitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Neata dragele mele,
FLR, as vrea sa cred ca durerile astea sunt de la faptul ca bb s-a prins, dar eu m-am simtit la fel si dupa prima IA si nu a fost sa fie. Sa stii ca si pe mine de la stimulare m-au durut si ma dor ovarele. Cred ca este un lucru normal. Vezi ca ti s-a activat PM-ul.
MYCHY, la mine bolboroseala ieri a fost destul de redusa ca intensitate, dar imi place ca este o senzatie super.
Doinidoini cum am mai spus acum sunt Toma Necredinciosul si pana nu vad cu ochii mei testul pozitiv incerc sa nu imi fac prea mari sperante, desi uneori stau si ma intreb cum va reactiona sotul meu daca IA asta va reusi si or sa fie gemeni.
MARRINA, ma bucur ca ai facut rost de filme si te poti duce la Big M sa afli parerea lui.
Eu am aceleasi dureri seara pe mijlocul burticii care nu se potolesc decat dupa ce bag doza de Utrogestan. Parca as fi cainele lui Pavlov care a invatat la ore fixe ca trebuie sa mamance. Asa si eu cu pastilele mele. O sa vedem insa ce va fi saptamana viitoare intre 25-26 ianuarie.
Pupici tuturor si o zi minunata va doresc.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

neata buna
FLR..nu stiu daca analizele pe care le-am facut noi sunt esentiale..dar eu asa am inteles. oricum, am dedus impreuna cu Catty.. doua cauze ipotetice..
-prima la spermocultura..cu infectia aceea cu streptococul D
-a doua la hormonale..i-a iesit testosteronul aproape de limita inferioara..

acum Dumnezeu cu mila ca nici nu mai stiu unde sa merg. si sincer nici nu cred ca voi mai merge undeva luna asta si in februarie ca sunt in sesiune..asa ca nu am timp de nimic..si el nici atat nu va merge nicaieri...ca se tine numai de fusta mea..

poate imi spuneti voi ce as putea sa-i dau pentru testosteron (naturiste)...?

deci FLR..eu zic ca ar trebui sa le faci..dar asta numai daca suspectezi ceva..

pupici pentru fetele cochetele..
Doamne...asa de mult as vrea sa aveti bebei in burticute..
ne invitati si pe noi la botez?
ca eu vin si in celalalt colt de tara sa vaz minune de bebic..
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Vreau sa va salut si eu, caci imi sunteti dragi si imi era dor de voi. Din pacate nu prea am timp din cauza serviciului sa stau la taclale.
Va pupacesc pe toate si astept vesti bune de 2 liniute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

BRUNETAETA, ma bucur ca ai mai dat un semn de viata. Incepusem sa imi fac griji pt tine.
INUTA, cu ti-am spus si ieri cand am vorbit la telefon nu ai ce face pana nu termina tratamentul pt infectia lui si reface spermograma in martie. Pana atunci stai cumintica. Daca vrei sa ii dai testosteron fara sa iti prescrie un dr tratamentul du-te la un Plafar si intreaba acolo. Doamnele vor sti ce anume sa iti recomande.
Pupici tuturor.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput