Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Multumesc pentru prospecte, dar tot nu am inteles pentru ce mi le-a dat.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

danotino , mult succes maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, asa e, ai mare dreptate, dar...
o sa incerc sa fiu mai optimista, asa ca tine.
la mine la servicu e mare stres. in perioada asta e multa
agitatie. maine mi-am luat liber, ca sa nu ajun la IA flescaita si transpirata, iar poimaine, va trebui sa fiu fresh la serviciu. sper ca daca totul e ok sa nu ma cheme marti la IA. ar fi o chestie...
ai intrat pe linkurile alea? eu zic ca sunt bune medicamentle alea.
ti-ai facut analiza aia cu coagularea (aptt-eu am facut-o si cica e buna)? poate de-aia ti-a dat sa iei astea, nu stiu.
eu visam sa fac 2 copii. oare mai am timp? sau pot?
sotul meu e foarte optimist...daca nu era el, luna asta nu mai ma programam la IA :)
brunetico, multumesc


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Neata fetele mele dragi,
LORELAI, chiar daca cu intarziere iti urez si eu LA MULTI ANI SI 2007 SA ITI ADUCA COPILASUL DORIT!
DONATINO, succes maxim azi la IA. Sa dea DD sa fie bine.
MARRINA si tie succes scumpo. Iti tin pumnii.
MYCHY, lasa mama ca nu patesti nimic daca papi fara sare 2 saptamani.
Nu am putut intra si duminica pt ca sotul a avut treaba multa si nu am avut rand la laptop. Ce sa zic, ma simt mai bine ca prima data, am usoare dureri pe care insa le linistesc cu un No-Spa si sper ca va fi bine. Acum vom vedea ce va fi pe 26 ianuarie.
Referitor la Utrogestan, acesta este un suplinment de progesteron care ajuta mult la implantarea embrionului si sustinerea sarcinii. Cantitatea prea mica de progesteron secretata de organism in faza luteala este principala cauza pt care apar avorturile menstruale, atunci cand noi nici nu ne dam seama ca am ramas. Mie la prima IA nu mi s-a dat, dar inainte sa aflu ca dr meu nu imi va face IA cu nr 2 am vorbit cu el si mi-a spus sa iau. Vineri mi s-a spus sa merg pe tratamentul de la prima IA, la care am adaugat eu utrogestan. Aveti grija insa ca el creste TB si puteti avea valori false.
Pupici tuturor si o saptamana excelenta va doresc

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

catty, te pup, multumesc pentru sustinere. ai grija cu utrogestanul,pentru ca da intarziere, de fapt asa am reactionat eu.oricum sper sa nu mai fie cazul si sa nu-ti mai vina 9 luni.
micky, 'neatza! ce faci? cum te simti? si tie iti urezl la fel, sa nu mai vina ...aaaaaaa, la fel si mie. hai ca o sa tinem subiectul cu cezara pe prima pagina.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Ba da Catty am sa mor doua saptamani fara sare. Ma bucur ca nu iti mai este atat de rau ca data trecuta. Daca nu te doare inseamna ca este semn bun .
danotino eu fac foarte bine, ca de obicei nu am nici un simptom. Si imi doresc sa reusim luna asta toate. Hai sa tinem subiectul cu Cezara pe prima pagina.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DONATINO, este prima luna cand iau utrogestan si sper sa nu fie probleme. Eu am vrut sa iau pt ca uitandu-ma pe analizele mele hormonale am vazut ca in faza luteala am valoarea de progesteron in z21 28, iar limita este intre 5-86 parca. Am vb si cu dr meu azi care mi-a spus ca rau nu are cum sa imi faca utrogestanul si radea spunand ca a aflat de productia buna si ca stie el ca sunt insarcinata acum. A facut tot posibilul sa imi ridice moralul si ma simt o idee mai bine acum, psihic vorbind.
MYCHY, unde esti? Cum te simti?
Pupici tuturor.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

catty, f bine ca ai luat. asa ar trebui sa fie toti drii!
ma bucur ca te-a facut sa te simti bine. si eu sper sa fii gravidutza.
te pup.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Catty aici sunt, tocmai am vazut ca mi-au inchis subiectul. Vai ce ma bucur ca ti-a ridicat doctorul tau moralul. Cand se instaleaza bebe in burtica? Eu stiu ca in Z5-6 dupa IA, asa este? Te intreb ca trebuie sa stau linistita si sa nu ma enervez sau sa lucrez mult.
danotino iti mai spun bafta si acum pe ultima suta de metri, eu sper sa faci azi IA, sa nu te mai cheme si maine. La ce ora faci?

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MYCHY, teoria spune ca intre 5-7 zile de la fecundare embrionul se implanteaza in mucoasa uterina, mai precis pe endometru. Acum depinde de persoana. In primele 5 zile de la fecundare embrionul se plimba prin trompa si prin uter pana isi gaseste momentul propice de implantare.
DONATINO, stai linistita ca va fi bine. Vei vedea
Pupici

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput