Aspirante optimiste>20 ani (30)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

totusi mi se pare enorm de mult.Dar e meserias ca nu trebuie sa colectezi urina in recipient, ci lasi sa picure cativa stropi pe varf si dupa 5 minute iti apare pe un acran liniutele daca e .Ca eu mor cand trebe sa fac pipi in borcane si ticlutze.Nu stiu ce firma e, va spun maine.
Intreb si eu ca , cum adica sa il pastrezi, adica am vrut sa spun ca daca se poate pastra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Bubu, da, tu urmezi clar. Esti la rand!

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Felicitari gravidutelor! Biby, esti o norocoasa! Tomitza, ma bucur pentru tine! Sarcini usoare sa aveti si sa ne tineti si noua pumnii. Eu sunt Z 22 din 26. cam sambata dimineata ar trebui sa fac un test. Nu sunt prea optimista... ma tot gandesc ca nu are cum sa fie din prima... Dar imi doresc asta mai mult decat orice pe lume! Va pup, fetelor!

Multumesc pentru link fetei din Moldova! Este foarte interesant siteul http://www.babyzone.com/ . M-am inscris. Are si un calendar de ovulatie si am gasit multe informatii pe care le gasesc foarte utile. Nu mai stiu care aspiranta intreba cat trebuie sa stam dupa "intercourse" pana sa ne ducem la baie. Ideea e ca 15-20 de minute sunt de ajuns, dar trebuie sa stam pe spate, cu o perna sub fund (am citit pe site). Apoi nu trebuie sa ne chinuim sa stam in cap . Asta e un mit si atat! Cica pozitia misionarului este cea mai indicata pentru ca sperma sa ne se piarda. Ce sa zic? Aaaa, era sa uit: nu este indicata cura de slabire drastica daca incerci sa concepi.

O intrebare: eu iau de o luna acid folic (Acifol 5 mg), 1/zi. De ce spuneti ca e o doza prea mare??? Danielle, eu una nu cred ca din cauza dozei ai avut dureri... Nu are cum!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Numeioana, tot Acifol 5mg iau si eu si n-am simtit nimic diferit. Dar, fiecare organism e diferit.

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

NANA,BIBY,WINTER .
RAMO ai dreptate...si eu ma bucur foarte mult pt fete, plang de fericire si nici macar nu le cunosc...doar prin ce scriem...dar va simt pe toate ca niste adevarate prietene si va simt aproape.
a inceput anul acesta promotator, cu multe gravidute! sa dea DUMNEZEU s acontinue tot asa.
va pup pe toate toate toate , de la A la Z.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

pai eu tin monti, deci nu cred ca e asa drastica, nu?
anca tu ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

IOANA, am fost azi la doctor si mi-a zis asta.s-a uitat pe calc daca am mai luat ceva inainte si o zis ca doza pe care am luat-o de acid folic e prea mare ptr mine.acuma,nus ce sa zic.mi-a dat 4 mg.tot azi si am luat.de la asta nu vad nici o schimbare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

DANIELLE . nu mai mergi la servici?
cum a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

DIDI, ba ma duc acum la 4.mai am jumate de ora de stat cu voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

didi, SA AI SERVICI USOR

Mergi la inceput