FIV 97

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

lAURAVOINICUmultumesc de incurajari si la toate fetele! Tu cati ani ai? Aici varsta nu se ascunde ba chiar e importanta! La cat timp una dupa alta ai facut cele 3 stimulari? Poate pt. ultima ar fi o explicatie daca le-ai facut destul de des si avand in vedere ca la primele 2 ai avut destul de multi au fost cam stoarse ovarele. Unii recomanda chiar o pauza de 6 luni.
Fetelor, cum sa iau Maca ca pe cel de la Innovactis scrie 3/zi, iar pe altul romanesc scrie 2x 2/zi timp de 20 zile/luna. Adica sa oprim in timpul CM sau din a cata zi sa se inceapa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

madalina28, bafta multa la tratament...sa fie bine si sa marim nr de locuitori al Ploiestiului...
antosit, am rezolvat luni, iti scriu PM cum am facut.

Andreea 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

lauravoinicu te salut tutunica draga si aici ,vad ca ai multa rabdare...ai de gand sa faci FIV sau mai faci inseminari pe cicluri stimulate?Te pup si iti doresc mult succes!

Kitta bafta pe viitor,data urmatoare sper sa fie bine,poate alt tratament ar fi binevenit!

Oana, Sheri

Seara frumosa tuturor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Kitta , eu am in curand 29 de ani , dar abia m-am apucat.....
Prima stimulare am facut-o in martie , a doua in iulie si ultima in decembrie . Dr.ul meu zice ca n-ar fi problema la mine , abia acum au inceput sa functioneze ovarele ca pana acum au stat pe bara , dar eu tind sa cred mai mult varianta ta.
Kora , te salut , nu stiu inca ce ma asteapta , sa vedem ce imi propune doctorasul nostru , eu nu as mai vrea inseminari , as trece direct la fiv sau gift (daca se apuca de el)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

laura iti spun eu sigur ca s-a apucat deja, subiectul a tot fost dezbatut doar eu cu el voi face FIV si tot el mi-a spus ca deja a facut FIV luna trecuta catorva paciente ( primul lot cred ),intreba-l si tu ca sa te convingi Succes!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

buna fetelor
am fost la analize si eco azi
iata si rezultatul
pe ovarul stg 1 folicul de 11mm 1 fol de 12mm si unul de 13mm
pe ovarul dr. i fol de 15mm si unul de 17 mm.
data trecuta era dezastru
pe un ovar un folicul de 14 si pe celalalt unul de 9mm
estradiol la primul set de analize 10.32
la al doilea set 24.52
la setul 3 era 80.51
mi/a mai prelungit cu o zi menogonul si a zis ca e bine
luni am punctia
voi ce ziceti e de bine ?
ca eu nu ma pricep si sper nici sa nu capat experienta
poate da bunul Dumnezeu sa reusesc din prima
va pupic pe toate si bafta
MULTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Kitta eu cred ca sotul tau are dreptate si ca DD te va rasplati pana la urma cu un bb.Poate ca asa ne este noua scris sa varsam multe lacrimi pana sa auzim acel "oa" si m-ai tarziu un"mama".

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Laurabybyeu nu mai inteleg nimic. In afara faptului ca si azi am avut doar 2 foliculi de 11 si 15 mm care nu ar fi crescut de luni deloc, estardiolul meu astazi era 90 fata de 88, luni si a zis ca normal trebuie sa fie de ordinul sutelor, iar in ziua punctiei chiar de ordinul miilor. Nu stiu de ce la tine e de bine, numai pt. ca ai 5 foliculi ca daca nu ma descuraja cu valorile estradiolului as fi incercat si numai cu 2....Nu vreau sa te dezamagesc, nu o lua asa, cert e ca nici eu nu stiu cum trebuei sa fie valoarea lui. Poate ca trebuie sa se dubleze, ceea ce la tine vad ca s-a intamplat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

ANIAST72 sa te auda DD!Iti doresc tie si toate fetelor la fel sa intinerim populatia cat mai repede cu bb-ei nostri!Tu cu cine ai facut FIV la Giulesti?

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

quote:
Originally posted by KoraPop

laura iti spun eu sigur ca s-a apucat deja, subiectul a tot fost dezbatut doar eu cu el voi face FIV si tot el mi-a spus ca deja a facut FIV luna trecuta catorva paciente ( primul lot cred ),intreba-l si tu ca sa te convingi Succes!

Kora



De FIV stiu ca s-a apucat, ca doar m-am dus la el aproape toata luna decembrie si mi-a zis , dar eu ma referam la gift..... ca asta stiu ca urma .....

Mergi la inceput