Aspirante optimiste >20ani (28)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

eu abia am inceput controalele la medic.si i-am zis ca incerc ptr bebe de 3 luni.s-a uitat lung la mine,domnul doctor,si mi-a zis ca abia dupa 1 an de incercari esuate,abia pot trece la cauze si consulatzii mai avansate.am programare pe marti si nu ma astept la prea multe.ce mii tare frica,e,ca mami a mea nu a putut sa tina sarcinile fara tratament.si din aceasta cauza a pierdut prima sarcina la 4 luni.mii frica sa nu ii calc pe urme si sa se intample la fel si cu mine sau poate mai rau.dar,daca stiu sigur ca inseminarea e ultima sansa sa imi pot strange si eu puiutzul in bratze,nici nu ma gandesc la altceva.
Dumnezeu e mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

danielle tocmai asta este problema: nu stiu foarte multe care au reusit prin inseminare! de-aia sunt speriata!
am zis ca fac o data, vad cum ii, daca se prinde ceva, iar in cazul in care rezultatul este negativ, nu vreau sa fac si luna urmatoare. voi incerca sa ma relaxez, sa nu ma mai gandesc, iar cand voi avea curaj, voi incerca din nou, poate chiar FIV.
ma rog lui DUMNEZEU sa nu trebuiasca sa ajung chiar asa de departe.
si iti multumesc ca ma sustii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

didi,eu urmaresc aici un program pe aceasta tema.e in fiecare luni seara.chiar acu cateva saptamani au facut un reportaj cu cate femei reusesc sa ramana insarcinate dupa inseminare.1 din 10 nu a reusit.chiar unele fete incercau cu sperma altui barbat,nu a sotzilor lor.cea care nu a reusit avea in jur de 40 de ani.si dupa mai multe avorturi,s-a gandit si ea saracutza ca e vremea de a avea un copil.deci,gandeste-te si la lucrurile pozitive si incearca sa iti gasesti un doctor foarte bun.
in rest,e voia Lui Dumnezeu.
mult succes si sa stii ca te sustzin indiferent ce o fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

eu ma ptr tine si sa stii ca sunt cam pocita la gura.asa cum am mai scris la celalalt capitol la una dintre aspirantutze.daca vreau cu adevarat ceva,se intampla,poate mai tarziu,dar se intampla.sa iti dau un caz real:matuza mea are 3 feciori,frumosi si sanatosi.acu cateva luni in urma vb la tel cu ea despre copii,si i-am zis:ce n-as da sa te vad si cu al patrulea.si stii ce? iata ca e gravidutza din nou cu al patrulea.inca nu stie daca e fata sau baiat.dupa 3 baietzi,isi doresc nespus de mult o fetitza.
deci,eu ma rog ptr tine si sper din tot sufletul sa se prinda samburelul in burtik si sa nu mai fie nevoie de alte batai de cap.
mii de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

danielle multi pt tine.
sa nu te superi ca sunt asa de insistenta...la programul ce te uiti tu, este vorba despre inseminare artificiala sau fertilizare in vitro?
nu stiu ce sa mai cred... sper din tot sufletul sa fie bine.
te pup si iti multumesc inca o data ca esti alaturi de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

este si una si alta.stiu ca unele foloseau sperma altui barbat ,iar altele vroiau sa aiba copii,dar nu cu oul lor sau sperma sotzului,ci cu aul altei femei si cu sperma unu negru sau diferitzi barbatzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

nu ma supar deloc dragutza.poti sa ma intrebi ce doreste inimioara ta.ma bucur nespus de mult daca pot ajuta pe cineva.macar cu vb bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

danielle . am impresia ca unele mesaje apar mai tarziu. acum am vazut mesajul in care ai scris ca dr ti-a spus ca dupa 1 an poti incepe sa faci investigatii.
parerea mea este ca, poti sa ceri sa ti-i se faca investigatii. poti sa-i spui ca vrei sa-ti faci un rand de analize <stie dr care>, sa vezi daca este totul in regula, ca vrei sa ai un copil si vrei sa fie totul ok. am mai auzit persoane care faceau analize inainte sa ramana gravidute, ca vroiau sa stea linistite.
nu stiu ce sa zic...
cred ca trebe s-ai si un dr bun...eu am fost la mai multi si n-am fost multumita. acum am schimbat dr-ul < vorbeste romaneste> si vreau sa vad cum decurg lucrurile. pana acum mi-i se pare ok. si sotul mi-a zis sa facem ce ne-a zis dr-ul, sa vedem ce-o fi!
sa te-auda DUMNEZEU si sa se prinda samburelul si la mine si la toate fetele care-si doresc
te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

didi,eu am facut mai demult testul de sange,urina si papanicolau.la care i-am zis doctorului de ele.si cred ca de asta nici nu imi face analize acuma.desi i-am cerut lucrul asta.
sa vad ce o sa zica marti,cand merg iar,i-am zis ca vreau bebe,dar cand am fost ultima data mi-a dat acid folic.
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Neata, aspirante! Hai, astept vesti! Nu vine nimeni sa ne arate II liniute?? Eu mai am de asteptat o saptamana...pana la un eventual test de sarcina. Fetelor, puneti-va pe prestat si sa ne vedem cu bebei cat mai curand!

Ioana
http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Mergi la inceput