Aspirante optimiste >20ani (28)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Fetele zicet-mi si mie cum e cu testul de ovulatie? Ca nu mi-am facut niciodata.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Oana, testele de ovulatie se fac in functie de lungimea ciclului menstrual. Daca ai CM de 28 de zile ovulatia ar trebui sa fie in Z 14, dar ar trebui sa se inceapa cu testele cam din Z 9 ca sa se prinda sigur momentul.Se face unul in fiecare zi , dar nu dimineata cu prima urina, mai degraba dupa-amiaza. Daca liniuta care apare nu este la fel de intensa ca cea de control sau chiar mai puternica inseamna ca testul este negativ. Doar in momentul in care liniuta este foarte intensa urmeaza ovulatia in urmatoarele 24-48 de ore.

Pupici multi.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

OANA, testele de ovulatie sunt ca testele de sarcina.unele le faci de dimineatza cu prima urina si altele le faci in orice moment al zilei dar nu tre sa fi urinat de 4 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Clau, eu pana luni nu fac testul. Ca vreau sa vedem dak intarzie CM . Azi e ziua 26. Din 28. Mai astept. Cel putin pana duminica . Si duminica sa zicem ca-l fac , ca e ziua mea onomastica, si cine stie poate DD vrea sa-mi faca asa un cadou frumos

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Danielle, e mai bine sa iti cumperi termometru digital, e mai usor de luat temperatura ca ticaie el cand este gata.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

CLAU,testele care le folosesc eu,pot sa le fac dimineatza cu prima urina sau,in timpul zilei dar sa nu fi urinat de 4 ore.de care folosesti tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Fetele dragutele va multumesc pt informatii.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Fetelor, raportez si eu doua minute, ca nu avem sa intram pe net de la scirbici. Sint in ziua 26 din 28. Deci luni ar trebui sa imi vina. De doua ori azi am crezut ca mi-a venit si m-am dus la baie repede, dar nici urma de uriti. Asa ca inca mai sper. Cu intirziatul nu mai imi fac sperante, ca luna trecuta a fost prima data din viata mea cind mi-a intirziat 4 zile, dar nu a fost bebe. Asa ca daca imi intirzie, tot nu mai cred nimic. Testul l-as face marti, daca luni toata ziua nu imi vine.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

PRINTZESA,tin pumnii sa fie bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Danielle, eu stiu ca testele de ovulatie nu se fac dimineata spre deosebire de cele de sarcina. Eu cand faceam (caci nu fac in fiecare luna ca ma streseaza prea tare) le faceam seara cand veneam de la servici, deci in jur de orele 18. dar eu zic ca dupa orele 13 poti sa le faci oricand.

CLAU

Mergi la inceput