durerea unei pierderi de sarcina (13)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

LARIANA-te rog sa am scuzi ca te intreb dar prima sarcina din ce cauze ai pierdut-o,pt ca am vazut ac scrie multiple malformatii.vroiam sa te intreb,cum de nu au vazut medicii acest malformatii mai devreme?Sper ac nu am psus ceva gresit si nu te-am suparat..dar stii ca si fetita mea a fost bolnava Ždar la mine au vazut la 17 saptamani cca si m-au tinut in asteptari si analize pana in saptamana 24...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Michelle, reao Nu vrei sa-mi faci cadoul Eu cred ca esti graaavi, eu cred ca esti graaavi!!! As fi cea mai fericita sa am dreptate! Tot ce descrii tu pot fi semne de sarcina Nu vreau sa fiu sacaitoare sau sa te necajesc, dar zau ca asa cred!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura am vazut pozele,sunt super!Esti asa de frumoasa si ce bine arati!!! Imi place cum esti imbracata!
Nu mi-ai raspuns la o intrebare :daca analizele sunt ok,va apucati de proiectul bebe? Ar fi super!




Mirela 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirelush multumesc pt aprecieri Inca nush daca ne apucam de proiectul bebe, ziceam sa astept 3 CM-uri, cum a zis Marinescu; oricum nu ma prea agit


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

laura, esti tare frumoasa, am vazut pozele, imi place rochia de seara mai ales pantofii, esti o frumoasa ce mai.....o sa ai copii frumosi, da auzi chiar nu i-ai raspuns lui mirelush la intrebare, daca totul e bine te apuci de proiectul bebe?

michell, draga mea, sa stii ca si eu sint convinsa ca o sarcina te-ar ajuta tare mult, poate nu imediat, dar poate nu vei astepta 2 ani.nimic n-o va inlocui pe micuta ta, dar vei avea un suflet care sa-l iubesti ca o mama, si care sa-ti zica mama!

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Flavia stiam ca ai si tu aceasta problema. La tine s-a descoperit devreme, eu daca nu sangeram cine stie cand si daca aflam. Mie mi-a zis sa nu mai fac sex daca sangerez dupa si nici pe perioada cand sangerez, dar oricum sotul meu nu mai vrea sa auda. De efort nu mi-a zis nimic. Am 22s. Nu stiu ce sugestii sa iti dau pt listuta, dar nu ma deranjeaza .
Ma bucur ca esti mai bine. Sper sa se rezolve toate problemele cat mai repede si sa te bucuri de sarcina fara suparari.
Ralu La multi ani! pentru baietelul tau. Sper sa se rezolve problemele cu sotul tau si sa va intoarceti acasa sanatosi.
Mari ca ma bucur sa aud vesti bune despre voi. Abea astept pozele.
Michelle daca esti sigura ca nu e sarcina atunci trebuie sa vina curand. Ma bucur ca te gandesti la posibilitatea de a avea un bb.
Lariana imi pare rau ca a trebuit sa iei aceasta decizie. Iti doresc multa putere si ca data viitoare sa fie totul bine.
Laura nu stiu sa interpretez rezultatele, dar si mie imi pare ca sunt bune. Sper sa iti confirme si dr.
Ingeras felicitari. Nu imi vine sa cred ca ai nascut si ca ai o fetita. Stiu prin cate ai trecut si tu. Sa creasca mare si sanatoasa si sa va bucurati de ea.
Gabi nici pe mine nu ma dor sani asa ca nu te ingrijora. Eu continui sa nu simt ca sunt gravida, in schimb am cam inceput sa ma .
Mirela abea astept sa imi spui cum a fost prima vizita la dr. Sper sa si il vezi pe bbic.

Ileana 22+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Ileana, Flavia la odiseea de ian-feb am fost citeva gravidute cu probleme de placenta.Fata din Finlanda, aiska, care i-a scris aici lui Chantal, ne-a dat o multime de informatii utile despre placenta jos pozitionata.Una dintre cumnatele mele tot asa a avut-o la al treilea copil si a necesitat cezariana, dar totul a mers bine.

In primul rind ar fi bine sa cunoasteti cu exactitate CIT este de aproape de cervix, doar daca il acopera in totalitate sau partial, ar fi interdictii la activitatile obisnuite sau XXX.

Apoi ar fi util sa stiti daca este o placenta joasa anterioara sau posterioara.Cea anterioara are ceva mai multe sanse sa se ridice, insa dupa o cezariana, daca ramine lipita pe locul cicatricei uterine, cea anterioara creeaza probleme mari.Placenta inserata jos este una dintre consecintele unei perioade scurte intre cezariana/ D & C si urmatoarea sarcina, insa dupa 1 singura operatie ar fi foarte putine sanse sa nu migreze in sus sau Doamne fereste sa ramana lipita de vechea incizia uterina.

Din cite am retinut eu, la majoritatea migreaza placenta, si tin pumnii sa vi se intimple la fel.

Laura mie mi se pare ca unele fete din Romania,au primit rezultatele de la Papanicolau cu descriere, asa ca la tine.I Suedia sunt de la I la III.(ce-o fi gradul IV, nu cunosc).Inflamatia usoara s-ar putea datora faptului ca ai avut un chiuretaj.

Mari ce bine imi pare sa citesc vestile de la tine!

Lariana

Nana tu pe unde esti?

Michelle81 dupa cum descrii tu acele pete, este vorba de o dereglare de menstruatie in care una dintre cantitatile de hormon nu este indeajuns.Dupa o sarcina si situatia prin care ai trecut, mai dureaza un timp sa se regleze activitatea hormonala.Nu te ingrijora, mai asteapta 3-4 luni

Gabi, Mirela la prima sarcina mi se marisera si mie sanii, dar la a doua parca nu se mai modificasera deloc si chiar ma gindeam ce s-o fi intimplat.Acum la ultimele doua iar mi-au crescut de mi-am schimbat de 2 ori numarul la sutien.Singura diferenta a fost ca la acea sarcina in care nu mi s-au marit, nu am avut nevoie sa ma lupt cu excesul de lapte si cantitatea s-a reglat de la sine.Cu toate astea s-ar putea sa fie doar o intimplare.

Flavia eu de obicei intru pe net cind copii dorm, se joaca intre ei sau intre pregatirile de cina. Marturisesc ca mai mult citesc decit scriu...
Bine ca totul este okay.In orice caz presupun ca intr-o tara civilizata cum este Canada (care am auzit ca are multe in comun cu Suedia) nu ar putea sa vi se intimple asa un lucru ingrozitor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Flavia, ce vis frumos ai avut! Esti o draguta si tare imi prind bine postarile tale optimiste! Imi pare bine sa vad ca ti-a revenit speranta! Sper sa se rezolve totul cat mai repede pentru voi! Eu nu sunt chiar bruneta, doar asa, un saten inchis, dar sunt sigura ca eu sunt aia din album! TREBUIE, nu?

Mariana, multumim frumos pentru informatiile legate de placenta! Abia astept si eu sa vad ce imi spune la eco luni! O sa aflu si eu cum e cu ale mele! Si poate, cu putin noroc se risca sa-mi spuna si ce ar putea fi cei mici! Macar unul dintre ei!

Laura si mie imi suna bine analizele tale! Tare sunt zapaciti astia de la laborator! Ai dat o gramada de telefoane! Dar mai ai putin si scapi de toate astea, iar dupa asta facem galerie!


Vivela, nici eu nu am remarcat vreo schimbare la sani pana acum vreao doua saptamani! Asa ca mai e timp sa creasca! Nu te stresa, fii optimsta si tine-ne la curent cu ce mai faci!

Mirela abia astept sa ne mai dai vesti!

Andreea, Nana, Ela, pe unde ati disparut? facem o mica galerie ceva?

Lariana, imi pare rau ca ai trecut iar prin asa ceva! Sper sa gasesti forta de a merge mai departe si sa vina si pentru tine zilele fericite!


Mari 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Michele, sper sa fie asa cum iti doresti!Eu zic ca orice e posibil! ia uite si la mine: cine ar fi spus ca am vreo sansa sa fac tripleti si minunea s-a intamplat! Acum sper ca D-zeu sa ne ajute sa fie totul bine pana la sfarsit! Ar fi super sa ti se fi intamplat si tie minunea! Oricum, abia astept sa se lamurasca problema, ca sa nu mai stai in stres.

Mari 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia ba i-am raspuns lui Mirelush Multumesc pt laude, ma faceti sa rosesc

Ileana ce bine-mi pare sa te mai "vad" Ma bucur tare sa vad ca te simti bine si sarcina merge OK

Mariana habar n-am daca e papanicolau, ma lamuresc azi ca merg la dr. Oricum ei au zis ca nu mi le-au trimis si ca azi dupa ora 14 ma suna sa-mi spuna ce s-a intamplat cu rezultatul (ca nici nu-l gaseau)! Sarcina usoara, Doamne mai ai un picutz!

Mari au inceput sa te inghionteasca micutii? Sa ne povestesti, neaparat!

Michelle esti suparica? Tot n-a venit ciclul?


Poze Laura

Mergi la inceput