durerea unei pierderi de sarcina (13)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mirela, la multi ani sotului tau, sa fie sanatos si sa va iubiti mult (bebe are nevoie).

Ralu, la multi ani pt baietelul tau, sa-ti traiasca si sa va bucurati de el. Chiar daca esti departe, sufletul tau stiu ca e mereu langa el .

Flavia, imi pare rau ca treci prin necazurile alea cu casa, stai linistita, lucrurile se vor rezolva, trebuie sa crezi ca o sa fie bine.

Laura, nu sunt de specialitate, dar analizele par a fi bune. E bine ca intrebi si doctorul, ca sa stai linistita ca ai si o opinie avizata (noi, desi citim o gramada de lucruri de-ale doctorilor, nu putem decat sa ne dam cu parerea). Astia de la Medlife se joaca cu analizele noastre (si cu nervii nostri!). Bombardeaza-i cu telefoane, poate se plictisesc si ei si te iau mai in serios in seama.

Lariana , imi pare rau ca trebuie sa treci prin durerea asta. Parca nu se mai termina cu nenorocirile. O sa-ti revi, ai sa vezi, si durerea o sa se estompeze cu timpul. Ai grija de tine.

Michelle, vad ca fetele iti tin pumnii sa fi gravi. Eu iti doresc sa dea DD sa fie asa cum iti doresti tu, in adancul sufletului.

Mari, bine ai revenit .

Mai fetelor, e normal sa nu prea ai dureri de sani daca esti ? Eu ma tot pipai, parca unul ma doare un pic mai tare, in partea de sus, dar nu prea s-au umflat, ca data trecuta, cand credeam ca or sa explodeze. Eu nu tin neaparat, ca nu era prea placut, dar cum noi stam cu sabia deasupra capului...imi vin in cap toate prostiile .

Va pup pe toate.

Gabi 6w
Miracle inside,
Noi (inca) doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Flavia, ma bucur ca ti-ai revenit si ca ne dai vesti bune. Nici nu se putea altfel

Gabi 6w
Miracle inside,
Noi (inca) doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

gabitza, merci mult esti o draguta, acuma cu durerile de sini, sa stii ca la prima sarcina m-au durut din prima, dar acuma nu, ma dureau ei asa, dar asta e normal la mine ca sint plini de chisturi, dar in schimb vad ca acuma la 17 saptamini, aproape ca nu mai pot sa ma ating, sint tare sensibili si numa cu sutien ma simt bine! poate si la tine te va durea mai incolo, la mine cele trei sarcini, au fost total diferite una de alta!te pup

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

andreea, nana,ella, niste vesti bune ceva? abia astept sa va trec gravi, acuma ca am invatat si eu cum se face un subiect, cu ajutorul ilienei ptr copierea articolelor.

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Gabi multumesc mult,la fel si voi,sa fiti sanatosi si sa va iubiti ca restul vin de la sine.
Si eu imi fac probleme din cauza sanilor,chiar nu ma dor deloc si data trecuta ma si dureau si se si marisera mult(asta chiar imi placea)Nu stiu ce sa zic...sper sa fie bine!
Flavia ma bucur ca esti mai bine.Fiecare problema are o rezolvare chiar daca uneori dureaza pana o gasim.Ai grija de tine in continuare si cu siguranta totul va fi bine.
Va



Mirela 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, asa e ai mare dreptate, e poate prea devreme sa ai sinii umflati, zic in carti ca pe la 4 luni au crescut abia cu 1 nr, asa ca si tu si gabi mai aveti putin. va fi bine ai sa vezi!

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia ma bucur ca te-ai mai linistit! Ai grija de tine Multumesc pentru informatiile despre analize
Am vorbit iar la medlife si mi-au spus ca nu gasesc rez mele la papanicolau si ma vor suna maine, dupa ce descifreaza enigma

Gabi i-am bombardat Nu-i neaparat sa te doara sanii


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor am POOOOZEEEE!!!!! Intrati la Rev2007!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

lAURA IOANA-nu sunt eu experta dar analizele suna a fii de bine.Iti tin pumnii sa fie bine in continuare.In legatura cu cadoul de ziua ta din pacate nu ti-l pot face caci nu am sa fac un test pt ca sunt sigura ca nu e necesar.iti multumesc pt gandurile bune.Esti o draguta ca te gandesti ca poate sunt gravi dar ar fi o minune si la mine minuni nu se intampla niciodata!La tine s-a intamplat o minune cand ia ramas gravida in timp ce va protejati dar la mine nu cred.Te pup dulce si inca o data multumesc pt cuvintele tale.
Ácum cateva ore am avut ceva slabe pete maronii dar acum nu mai am nimik,dar nu ma mai stresez cum ati spus si voi e normal o dereglare acum.Noi ne vom proteja cel putin doi ani de zile(asa am decis) pentru ca nu as fi pregatita mai devreme pt un copilas(desi stiu ca numai un copilas mi-ar mai putea alina suferinta putin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

VIVELA-fetele astea sunt niste dragute se gandesc numai al lucruri pozitive de aceea imi tin pumnii sa fiu gravida dar nu sunt,sunt sigura.

Mergi la inceput