durerea unei pierderi de sarcina (13)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ralu-LA MULTI ANI PT BAIETELUL TAU!Imi pare rau ca nu esti langa el astazi de ziua lui dar sunt sigura ca stie ca are niste parinti minunati care-l iubesc din toata inima.sper sa se faac bine sotul tau cat mai repede si sa vii acasa!
Laura Ioana esti o scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura abia asteptam sa ne spui rezultatele! Sunt sigura ca este totul ok.Sa inteleg ca daca este in regula va apucati din nou de proiectul bebe? Ar fi super!
Michelle ar fi super sa-i faci Laurei un cadou. Ce-ar fi sa faci un test?
Nana ce noutati ai? Ne tii in suspans!Pai eu te astept sa mergem la Odisee!
Andreea si tu la fel,ce faci? Am promis ca mergem impreuna la Odisee.
Va



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Michelle, tin pumnii sa fii gravi! Doamne ajuta!!!

Lariana, imi pare tare rau...

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor am rezultatele la analize, dar nu ma pricep defel:
- descriere citologica: usor fond inflamator acut. celularitate de aspect normal. flora microbiana saprofita.
concluzie: frotiu de aspect normal (ce-o fi ala frotiu?)
-Ag Mycoplasma+ Ureeaplasma: ureaplasma absent, mycoplasma absent
- ex. bact. secretie uretrala, vaginala, col: cultura in conditii aerobe - nu s-au dezvoltat colonii bacteriene; cultura fungi negativa
- Ag Ch. Tracomatis: negativ (0.031) CO - 0.232 [EIA - Trinity Blotech]

Eee? Oare ce-o fi cu astea? Maine seara merg la doctor sa intreb. Oare prima chestie e rezultatul la papanicolau?


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Laura Ioana, frotiu inseamna "proba de celule". Analizele tale cred ca sunt ok, din moment ce peste tot scrie "normal".

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Iubitul meu Ingeras vreau sa te felicit inca o data pentru comoara Maya! Sa creasca mare, sanatoasa, sa fie iubita si fericita!
Mercic pt raspuns, dar nu-s lamurita daca e rezultatul pt papanicolau printre ele Ca, daca nu e, sun si fac panarama


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Laura, eu cred ca nu e rezultatul la PAP. Din cate stiu eu, la ala tre' sa apara un grad I-IV care arata aspectul celulelor sa cam asa ceva. Tu ai ceva legat de citologie, dar nu cred ca e PAP. Mai bine te calmezi si le dai un telefon si faci pe naiva Poate afli mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura nici nu pricep nimic din rezultatele alea dar cred ca sunt bune,trebuie sa fie bune.
Ar fi bine sa fie si rezultatul la papanicolau printre ele ca de nu ,ce or sa pateasca cei de la Medlife...
Ingeras felicitarui pentru micuta Maya,sa va traiasca,sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Astia cred ca sunt tampiti!!! Am sunat iar la medlife si mi-au dat legatura la laborator (ca acolo m-au tot parasutat pt rezultatele la analize) si mi-au zis ca nu e si papanicolau, ca analiza aia nu ajunge la ei Tre sa mai sun o data, sa-mi dea legatura la receptie rezultate si sa-mi spuna care-i treaba!!!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

fetelor, revin in forta, sint bine, am vorbit cu sotul meu, si situatia nu e asa neagra cum parea ieri, ne vom descurca! eu, ma concentrez pe copii, el se ocupa de restul, va fi bine! va pup tare de tot pe toate si va multumesc ca-mi sinteti alaturi! cred ca de la hormonii astia m-am panicat asa, ca in mod normal nu as fi reactionat asa, din contra repede as fi luat taurul de coarne, ei, cum zice si sotul meu, ai voie, esti doar gravi!

ralu, da, dar stii ce citeodata imi zic sa ma mai uite si pe mine Dzeu si sa-i mai iubeasca si pe altii, ca noi, am avut partea noastra! stiu ca se poate si mai rau, intotdeauna e loc de mai rau. ai dreptate asa a zis si sotul, sa ma protejez, si va fi bine, voi vedea, si-l cred! ce boala are sotul tau, poate te pot ajuta cu info?

jojo, la multi ani sotului tau, multa sanatate si numa fericire!

mari, iubito, ce dor mi-a fost de tine, adica de voi 4! gata mi-am revenit, sint iar pe baricade, nu ma doboara pe mine asa usor o problema......vad ca durerile de burta ma iau de la stres, ca in perioada vacantei nu am avut NIMIC, stau mult la servici pe scaun si asta nu ajuta, medicul nu mi-a dat nimic ptr dureri ca nu le aveam, dar am sa-l intreb in 10. ....ai dreptate cu Dominic, imediat simnte ca nu e in regula, ieri ma mingiia cind plingeam si-mi zicea mami gata tata examen, of Doamne, ......ai vazut ca am avut dreptate si la mirelush?, ma voi gindi la tine in 8 ianuarie, noi doua tot asa mergem in paralel, ca eu merg in 10. vai ce mult ma bucur ca ai avut grija de tine, vezi ca am visat ca aveam pe prima pagina un album cu bebelusii nostrii si era o fata cu trei in brate, aia esti tu(esti cumva bruneta?)astept vesti de la medic, ai grija de tine!astept poze!

mirelush, ai dreptate, m-am gindit eu prea departe, sotul meu a si ris de mine......zicea e de la hormoni.....ai mare dreptate e doar o problema pe care o vom rezolva, si Dominic nu tre sa ma vada trista, ca desi credem noi ca e mic, el intelege mult!merci de ajutor, nu ma mai doare burtikul.

lariana, imi pare f rau ptr decizia ce a trebuit s-o iei, ai grija acuma si protejati-va ca sa nu mai fie nevoie de asa decizii! multa sanatate sa ai!

michel, draga mea, lasa stresul si ciclul va veni! mie, ti-am spus o data cu examenele mi-a intirziat 2 saptamini, stresul il sperie! stai calma si va veni, si nu crede tu ca daca intirzie o data ciclul, gata nu vei mai putea avea copii, nu e asa, ti-a spus si ralu ca a avut dereglari, si eu, si alte fete, stai calma, te pup

laura, ai dreptate exista necazuri mai mari, sau intr-adevar necazuri, asa voi face, ma concentrez pe Dominic si pe bebe mic, si restul se va rezolva! of Doamne cu analizele alea, sa-i stringi de git nu alta, si atitia bani....uite asta e frotiul Analiza tesutului prelevat de pe peretii cavitatii uterine (frotiu), deci e de bine, da e papanicolaul, uite astea Mycoplasma+ Ureeaplasma, e f bine ca sint absente, ca uite am dat o cautare pe net(e in franceza, da-ti traduc ce-i mia important), http://www.microbes-edu.org/etudiant/mycoplasma/Mycoplasma.html, te duci in josul paginii unde vorbeste de alea genitale, vezi tu poze, si zice asa ca ureaplasma aia produce uretrite si Mycoplasma hominis produce infectii ginecologice, mai zice ca amindoua produc infectii in timpul sarcinii, complicatiile sint ca da infectii neonatale rar, si ca in situatii particulare dau infectii extrauterine. cultura fungi sint ciupercile, si e bine ca nu sint, si e bine ca nu s-au dezvoltat culturi bacteriene. iar ultimul este chlamidia si e negativ, adica nu ai contactat niciodata ceea ce e super, ca ea da o boala sexual transmisibila, in Franta imi faceau testul asta regulat.deci, fara sa fiu medic, e de bine cu rezultatele!bravo. mai e proasta aia de la laborator, e papanicolaul, pai daca nu ce sa fie? uite aici, http://www.path.org/files/RH_pap_test_fr.pdf, e clar doar, se face ca sa vada starea celulelor in colul uterin, ptr ca sa vada daca e risc de cancer, aici ti-l face medicul de familie o data pe an!

va pup pe toate, mai vorbim!

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput