durerea unei pierderi de sarcina (13)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Andreea bine ai revenit! Ne-a fost dor de tine! Imi pare rau ca nu a fost bebe luna asta,dar cu siguranta tratamentul va da rezultate si bebe va veni cat mai curand!Inca mai sunt sanse sa fim colegute!
Multumesc poentru urari,si eu va doresc numai bine,sa fiti fericiti si sa vina bebe in viata voastra!Imi pare bine ca acum vei scrie mai des!
Flavia ma bucur ca esti bine si ca simti din ce in ce mai mult tumbele lui bebe
Chiar esti o zana buna pentru noi,ce ai spus tu asa a fost.Acum sper sa nu vezi si lucruri triste pentru ca oricum sunt convinsa ca nu ni le vei spune ca sa nu ne sperii,dar sper sa ne fie bine de acum inainte tutror pentru ca am suferit destul!Ai grija de tine!
Oanabbb linisteste-te,trebuie sa existe o solutie,ai incredere in medicul tau si impreuna veti reusi.Ai trecut prin atatea,esti o luptatoare si sigur va fi bine pana la urma! Fii optimista!
Nana sper ca acum sa nu ne parasesti,si sa scrii in continuare aici pentru ca ne esti tare draga.Flavia zicea ,daca esti de acord bineinteles,sa te treaca pe listuta noastra ca prietena sau invitata,nu stiu exact,si sa treaca in dreptul tau semnul de -dutza.
Va



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

merci fetele...

mi.am adunat putin si acu sunt gata sa lupt!
intr.adevar...trebuie sa se poata face ceva!!!!!!

ma tot intreb doar.....anticorpii apar dupa sapt 16 cum a spus dr meu????????si nu mai repede???

oana11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

dar de LEUCOCITOZA CU NEUTROFILIE stie cineva ceva?????

ca vad acu ca scrie si asta pe hemoleucograma......

oana11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Oanabbb nu stiu nimic despre asta,imi pare rau!Poate stiu fetele!



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

NANA, FELICITARI DIN TOT SUFLETUL!!!!! Ai sa fii cea mai buna mamica,ai sa vezi, si foarte frumoasa pe deasupra, nu-ti mai face atitea griji si bucura-te de momentul acesta si de toata sarcina care urmeaza. !
LAURA, LA MULTI ANI! Ai sa vezi ca si tu o sa urmezi la gravidutze cit de curind. Simt eu asta! Cind te apuci de prestat pentru bebe???
Oanabbb, nu mai fii asa de speriata ca nu e asa grav cu rh-ul asta negativ. Daca tin eu bine minte, tu ai pierdut sarcina in primele saptamani, nu? Si atunci sigur nu s-au dezvoltat anticorpi. Si mie mi-a zis doctorul ca dupa saptamana 16 devine periculos si trebuie facut vaccinul chiar si in cazul unor singerari accidentale, nu numai la nastere. Si uite exemplul lui Laliq, care a pierdut o sarcina in luna a noua si nu stia ca are rh negativ, ca atare nu a facut vaccinul. Si acum are o mindretze de baietzel de citeva luni. A fost o sarcina cu risc foarte mare, dar cu multa atentie din partea doctorilor a reusit. Referitor la leucocitoza, care era valoarea leucocitelor? Si la mine scrie la fel pe buletinul de analize, dar numarul leucocitelor depaseste cu f.f.f putin nivelul maxim admis. Probabil ca ai o infectie usoara.

Cristina, 10+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Referitor la valoara leucocitelor,si mie imi iesise putin cam mare la prima sarcina dar medicul mi-a spus ca in sarcina valorile se modifica.



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mirelush, referitor la simptome, sa stii ca la mine au aparut fix in saptamana 7. Pana atunci nu aveam absolut nimic, si nici sanii nu ma dureau DELOC. Ma apasam zilnic, poate-poate oi simti si eu ceva durere, dar degeaba. Nu mai tii minte ce ma plangeam pe aici de lipsa de simtome? Si acum vreau sa scap odata!!!!!
Andreea, imi pare rau ca nici luna asta nu a fost cu noroc, dar daca urmezi tratamentul pentru ingrosarea endometrului eu zic ca in curind ne dai si tu vestea cea buna. Mie mi-a mai dat sa iau duphaston 3 pe zi, din ziua 16 pana in ziua 25, pentru fixarea mai buna a unei eventuale sarcini. Si am ramas din prima luna de tratament.
Ai dreptate, pana sa raman insarcinata eram foarte optimista, cred ca era un fel de autoaparare ca sa nu innebunesc, dar acum am revenit la starea mea naturala de campioana la stres. Sper sa am puterea sa imi revin, deja ma simt un pic mai bine. Astazi numi-a mai fost rau.
Flavia, am urmat sfatul tau cu controlul respiratiei chiar azi, cind simteam in metrou ca parca ma ia un pic cu lesin si a fost f.bine. Mi-am revenit instantaneu. Ce super e ca il simti pe bebe. Eu sunt convinsa ca in momentul cind o sa simt primele picioruse in burtica o sa fiu incredibil de fericita. Asa astept momentul acela!!!! Mi-ai facut pofta cu sarmalele de care povesteai zilele trecute. Eu nu stiu sa fac si tare mult imi plac. Cind merg pe la nunti, cel mai mult astept sarmalele!!!
Della, neaparat sa pui poze cu catelusul!!! Cred ca cei mici sunt in al noualea cer. Multa sanatate sotului!!!
Irda, pup-o pe Daria din partea mea, sa se faca bine cit mai repede. Ce se aude cu CM-ul tau? Vine sau nu?

Cristina, 10+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mari, ai fost la doctor? Mor de nerabdare sa vade pozele de la eco!!!!
Mina, si eu am stat cu picioarele pe pereti de multe ori.
Eu zic ca ajuta. iti tin pumnii sa iasa din prima!!!!!

Cristina, 10+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Vivela, acum am vazut ca si tu te-ai dus la doctor azi. Ceva vesti?
Michelle si Chantal, as fii in stare sa pun pariu ca in curind o sa va contaminati si voi de dorinta de a vedea din nou cele doua liniute. Entuziasmul fetelor de aici e absolut molipsitor!!!! La tine, Michelle, e inca prea devreme, dar eu nu-ti dau mai mult de 6 luni pana sa prinzi curaj. Stiu ca nu sunt mama Omida, ca Flavia, dar o sa iti pun o vorba buna pe la ea,poate te viseaza si pe tine, cine stie!!! Si tu Chantal, daca zici ca nici nu folosesti prezervative, atunci e SIGUR ca urmezi in curind.
In citeva luni toate fetele care scriu pe aici or sa fie cu bebe in burtica. Hai ca azi sunt intr-o zi optimista.
Ralu, ce mai face sotul tau?

Cristina, 10+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Cristina asa este,imi amintesc ca iti faceai probleme de lipsa simptomelor si chiar ti-ai mai facut un test sa fii sigura.Mersi,ma simt mai bine sa stiu ca si la voi a fost la fel pana la 7 saptamani.Sper sa fie bine.
Ma bucur ca te simti mai bine!
Nana frumoasa semnatura!



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput