durerea unei pierderi de sarcina (13)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mari, , sarumana mult!
Ladymina77, sa stii ca in lunile trecute am stat si eu cu picioarele in sus si cam o jumatate de ora dupa si nu s-a intamplat nimic. Luna asta nici macar nu speram ptr ca eram la ovulatie in ziua cand eram pe drum spre Romania. Si uite ca nu am stat nici cu piciorele in sus si nici nu am prestat in disperare, iar minunea s-a infaptuit. Asa ca nu te mai stresa. Iti tin pumnii sa vii la odisee.



Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Elaa, polidinul l-am facut cam la o sapt dupa ultima prestare, as ac nu cred ca a influentat. Sau cine mai stie. Cred totusi ca a fost cum zicea Laura Ioana, a avut influenta antibioticul luat inainte ptr infectia de la degetzel. Poate asta a facut minuni.



Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Felicitari din toata inima, Nana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Multumesc din suflet, Chantal!


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Dragele mele prietene,

Am revenit si eu dupa o lipsa de o luna. Sper sa ma intelegeti, am fost acasa si nu am avut timp de nimic, toata ziua am umblat, m-am vazut cu rudele, cu prietenii…Dar sa stiti ca v-am citit si mi-a fost tare dor de voi. Dar acum am revenit in America, la viata mea de aici, asa ca nu voi mai lipsi. Va multumesc mult ca v-ati gandit la mine!
Despre mine ce sa va spun? Am fost la medic in Ro si am mai facut un tratament pentru marirea endometrului, dar din pacate, ieri mi-a venit CM, la 24 de zile….Eram foarte optimista, credeam ca acum se va intampla, tinand cont de faptul ca tratamentul daduse rezultate, endometrul se prezenta f bine, dar… se pare ca mai avem de asteptat. Sper din tot sufletul ca acest an sa ne aduca tuturor copilasul mult visat!


Cristina Ana, stiu ca esti stresata si speriata, dar gandeste-te ca ai avut sansa de a ramane din nou insarcinata, trebuie sa ai grija de tine si de bebe si sa incerci sa lasi emotiile deoparte. Imi amintesc ca inainte sa ramai insarcinata erai fff optimista! Asa trebuie sa ramai.

Mirela, sunt asa de bucuroasa pentru tine!!!! La multi ani pentru sotul tau, cu intarziere! Stiu ca am promis ca mergem impreuna la Odisee, dar promit sa te urmez si eu cat de curand, si la fel si toate fetele dragute de aici. Presimt ca anul 2007 va fi unul mai bun, asa simt eu, nu stiu de ce..

Ralu, multa sanatate sotului tau!

Irda, chiar ca esti superwomen! Iti tin pumnii sa primesti ok-ul cat mai repede!

Flavia, imi pare rau pentru voi, nu te gandi la lucruri rele, poate va fi bine, nu ai de unde sa stii ca va primi preaviz. Nu veti pierde casa, sunt sigura, veti gasi voi o solutie sa treceti peste asta. Gandeste-te la micutul din burtica, nu trebuie sa fie afectat de grijile voastre. Nu gandi negativ, de data aceasta va fi bine! Esti foarte draguta, iti multumesc ca vrei sa ma treci la gravidute, dar mai astepta un pic. Nu mult, promit!
Dar stiu ca gatesti, nu gluma! Sa stii ca te admir, eu nu am facut in viata mea sarmale, voi incepe si eu la un moment dat, probabil..Dar sa stii ca pana la Paste ar trebui sa o lasi mai moale. Sa te mai relaxezi si tu.

Ileana, ma bucur ca bebe e bine, am avut emotii cand am citit ca ai ajuns la medic. Sper sa fie totul bine sisa nu ai probleme.

Moni, iti doresc sa ai o nastere cat mai usoara si un copilas sanatos!

Mari, ma bucur tare ca sunteti bine toti patru, foarte bine ca ai fost cumintica, asa trebuie sa fii si lunile urmatoare, sa eviti cel mai mic risc.

Lariana, imi pare rau pentru suferinta prin care a trebuit sa treci. Sper sa gasesti forta sa o iei de la capat!

Laura, La multi ani pentru Sf. Ion si pentru ziua ta de nastere!!!!!!!
Sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce e mai bun. Uite si de la mine multe, multe lalele!!! Sa stii ca sunt si florile mele preferate, le iubesc tare de tot, ieri, dupa ce am ajuns, am fost la supermarket sa umplem si noi frigiderul, iar la intrare am gasit buchete de allele. Sotul mi-a facut o bucurie, asa ca acum le am in casa si le admir intr-una.
Ce bine ca analizele sunt ok, ma bucur pentru tine. Am facut si eu ca tine si am fost la Cantacuzino sa imi fac anticoagulantul Lupic, era cam singura pe care nu o facusem, a iesit bine, as aca am eliminate si asta de pe lista posibilelor cause pentru pierderea sarcinii. Pozele sunt foarte frumoase, aratati tare bine, sper ca noul an sa va aduca numai bucurii!

Nana, felicitaaaaaaaaaaaaaaari!!!! Ce bucurie! Fetelor, anul acesta vad ca incepe bine! Sa fie intr-un ceas bun si sa ai parte de o sarcina fara probleme!!!!

Fetelor, am scris o gramada, ca dupa o luna de absenta. Daca am uitat pe cineva, va rog sa nu va suparati. Va pup mult pe toate si promit ca de astazi voi “semna condica” in fiecare zi.















Andreea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

fetele...eu am aflat azi ca

am rh negativ!!!!!
si nu e prima sarcina...euam pierdut una acu 2 ani!!!!
si nimeni nu mi.a facut rh pana acu..........

sunt disperata...riscurile sunt f mari........sunt asa tristaaaaaaaa...

oana11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

nana, iubito, toate felicitarile mele, imi permiti sa spun ca stiam? , vezi, nu am visat eu degeaba, sarcina usoara sa ai,un bebe sanatos, va fi bine, doar vreau albumul ala cu bebei tuturor fetelor de aici, vei stii sa-l educi, ca vei invata odata cu el, ma bucur din suflet ptr tine!faptul ca ai fost racita, ai vazut ca ai luat ce medicamente aveai voie, si sintem mai multe fete care am ramas in luna cind am fost racite, si sintem ok!deci solutia, tre sa fii racita ca sa ramai gravi?!

laura, MULTI ANI TRAIASCA, MULTI ANI TRAIASCAAAA, LA MULTI ANI, CINE SA TRAIASCA, CINE SA TRAIASCA, LA MULTI ANI, LAURA SA TRAIASCA, LAURA SA TRAIASCA, LA MULTI ANI!!! multa sanatate iubito, va rasari soarele si la tine! miam miam, merci de bucate, m-am infruptat din tot ce ne-ai servit!ai vazut cu nana , da ma feresc si eu de prietena aia acuma, e un semn clar, te pup tare!a, ce faci mama cu netul ala, tre platit, ca nu poti lipsi de pe la noi!a, si sa folosesti sanatoasa cadourile!

mirelush, erai sigura cu nana nu?, of sinteti un grup fain, si eu sint tare fericita ca sint la odisee cu mari si ileana!vai ma faci sa pling cu cuvintele tale, auzi, zina cea buna, merci ca ma acceptati printre voi, si merci ca existati!ai dreptate andreea era pe lista urmatoarea!doar i-am spus si ei si nanei cum spui tu ca bebe va veni pe meleaguri romanesti!

ella, merci mult de urari, si tie iti doresc sa fii sanatoasa in primul rind, iar apoi sa ai familia ce ti-o doresti! sper din suflet sa va prezic la cit mai multe fete ca sinteti gravi, iti vine si tie rindul, ce e ptr tine e pus deoparte!intra sa ne spui mai multe despre tine, sa ne cunoastem mai bine!prima la care am zis ceva a fost mari, dar la ea nu ma asteptam chiar la 3, apoi a fost cristina, apoi mirelush, acuma nana, Doamne sa fie cit mai mare lista! sanatate multa sotului, si la mine a nascut o prietena in decembrie care era cu 1 luna si un pic inaintea mea, pe moment am fost bucuroasa, apoi m-a palit tristetea, apoi am vazut-o pe a mica, e o dulce, acuma nu mai sint necajita. e nasol ca la munca vei avea mult de lucru, dar nu angajeaza pe cineva in locul colegei?

irda, imi pare tare rau ca micuta Daria e bolnavioara, sanatate multa, e perioda acuma, si daca si tati a fost bolnav, e clar. Dominic sa bat in lemn e ok, dar a inceput din nou gradi si stau ca pe ace, ca e mare epidemie pe aici de gripa, continui sa-i dau tinctura de propolis si echinacee. ai vazut cu nana? cum ai zis ca ma numensti?

gabi, tin pumnii la medic, sa te programeze cit mai repede sa-ti vezi comoara!

mari, chiar subiectele de examene nu am avut noroc sa le visezhaha, auzi pic, poc, si puc, super fain, iti tin pumnii azi la medic, astept vesti si poze!

ladymina, vezi ca ti-am zis perioada fertila, spor la treaba!

andreea, imi pare rau ca la tine nu a dat roade vizita acasa, poate a fost prea mult stres! lasa ca te-ai intors, e un an nou, am sa ma gindesc tare tare la tine, va fi bine ai sa vezi, abia astept sa te vad pe lista!merci mult de incurajari, te invat eu sa faci sarmale, nu e mare lucru, tre sa ai numa varza murata buna, si in rest te invat eu, la inceput imi trebuia 2 ore sa le rulez, acuma in 40 min, sint gata, ei vezi ca lalelele alea albe sint semn bun, stai aproape de sot luna asta!bine ca ti-a iesit analiza bine!vreau sa vad poze cu tine!

oana, stai linistita si stergeti lacrimile nu ai de ce sa plingi, nu esti singura cu rh negativ, am 2 prietene care au copii si rh negativ, una a pierdut o sarcina, si are acuma 2 copilasi, si cealalta n-a pierdut nici una si are o fetita, si a facut ceva avorturi si a avut fetita dupa avorturi si nu a facut niciodata vaccin. important e sa-ti dea injectia contra anticorpilor ce-i dezvolti daca fatul nu e rh negativ, ca stii ca fatul poate fi rh negativ, si nu e nici o problema, injectia trebuie daca daca fatul e rh pozitiv(sotul tau ce e, pozitiv sau negativ?) ptr ca tu dezvolti anicorpi. sint convinsa ca sint si alte mamici cu aceeasi problema ca si tine, ai sa afli mai multe info de la ele, nu te panica, va fi bine! http://www.e-sana.ro/index.php?a=270

fetelor sint atit de fericita ca-l simt tot mai tare pe nazdravan, uite chiar acuma mi-a tras un sut mai tare, abia astept sa-l vad! va pup pe toate!


Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Fetelor, trec doar in fuga pe aici, deoarece azi l-am internat pe sotul meu si maine il opereaza, asa precum stiam. Toata ziua am alergat din stanga in dreapta si incva mai am de aranjat.

Nana, sunt atat de impresionata, incvat nici nu stiu cu ce cuvinte mai calde te-asi putea felicita . Iti doresc o sarcina usoara, fara probleme si uin bebe sanatos. Bine-nteles ca ai sa fii o mamica model, cum altfel s-ar putea . Tare ma bucur pentru tine.

Poze cu catelul inca nu am timp sa pun, dar este o scumpeteeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Della, Flavia, Andreea16, Ingeras, fetele si va multumesc din suflet ptr urari si ca sunteti alaturi de mine.
Sunt fericita si implinita, asta simt acum. Sper sa ma ajute DD sa duc sarcina la bun sfarsit si sa fie totul ok.
Oanabbb, nu dispera, trebuie sa fii optimista. Nasa nepotelei mele are rh negativ si a facut 2 copii sanatosi si frumosi, unul are 7 ani si celalalt are 4 ani. O sa vezi ca va fi bine. Ma rog pentru tine, iubita. sa iti treaca supararea.



Nana, 4+

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ce semnatura mi-am tras, nu? Va place?


Nana, 4+

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput