durerea unei pierderi de sarcina (13)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Ete....pleosc!!
Iote d'aia nu mai rasare Soarele de la Est de ce zice lumea!! Asa ma enerveaza "atotstiutorii" care-si dau cu parerea la evolutia demografica in familia altuia!!!

Daca ar fi dupa mine mi-as umple casa de copilasi, ca astia raman dupa noi si de cele mai multe ori cand sunt mai multi (si crescuti cum trebuie) se inteleg foarte bine si ca adulti!!
Eu am nostalgia vacantelor de vara cand veneau pe la noi surorile bunicii mele (4 la numar, din Constanta, Iasi, Ramnicu Valcea, Targoviste si cea din oras cu noi) si faceam mese mari, chefuri, depanau amintiri din copilaria si tineretea lor.....si eu botz micutz din carne de om stam cu urechile ciulite si ochii mari si le ascultam ca vrajita! Atunci mi-am zis ca o asa familie imi doresc si eu cand o sa fiu mare! De 5 nu prea ma vad realizand performanta (desi nu se stie cum pune Doamne Doamne acolo samanta de 3 bebei....FORTZA Mari), dar de inca 2 ma simt in stare!

Pupicei
Abia astept pozele cu cutzu!

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Salutare fetele mele dragi.
Pup pe toata lumea de la un cap la altul.
Mi-a fost tare dor de voi. Acum sunt din nou acasa in Iceland si o sa vb zilnic. Yupiiiii ce bine.
Va pupacesc si ma apuc sa recuperez din urma.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura iti urez inca o data La Multi Ani!(poate nu ai vazut primul mesaj ) Petrecere frumoasa!
Adela imi inchipui ce bucurie este pe copiii tai acum ca au un catelus! Sa ne pui poze cu el.Sa fie sanatos!
Irda cum esti?Te-ai apucat de proiectul bebe sau mai astepti? Bafta!
Cosmina imi pare rau ca ai pierdut sarcina! Iti doresc multa putere sa mergi mai departe si in curand sa apara si bebe.Uite un programel care te poate ajuta sa afli zilele fertile:http://www.babyhopes.com/ovulation-calendar/
Flavia ce frumos ai visat-o pe Nana.Ce mult imi doresc sa intre si sa ne spuna ca este -dutza!Si Andreea si Elaa la fel.
Mariana multumesc de raspuns,sper sa fie totul bine si sa vin cu vesti bune de la eco.
Va !



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am uitat s ava spun ca eu azi sunt Z27 si trebuie sa apara uratzii. Deocamdata nici un semn dar nici altfel decat de obicei nu ma simt, decat ca ma dor sanii.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Nana bine ai revenit! Ne-a fost dor de tine! Ce noutati ai,iubita? Suntem tare nerabdatoare!
Edit:Acum am vazut ce ai scris!Iti tin pumnii sa nu mai vina deloc!Fii optimista!



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Nana, bine ai revenit! Si noua ne era dor de tine!
Sa speram ca nici nu mai vin uratii...mama lor....macar vreo 8 luni asa!


Mirela, bb2 cred ca mai asteapta luna asta, ca iar m-a apucat o "sangerare" d'aia maro-neagra acu vreo 2 ore (ar fi no.2 pe luna asta), da nici nu stiu daca e menstruatie sau doar se mai curata uterul, asa ca astept si eu o menstruatie ca lumea ....cu simt de raspundere si imediat facem tzop la dr. Nayel pentru ce tratament ne-a promis dupa 2 menstruatii....de sustinere si de "pregatirea" uterului pentru o nidatie corespunzatoare!
Oricum nu puteam sa ne apucam luna asta nici daca imi dadea dr voie, ca al meu e racit cobza, cu gatul in pioneze si antibiotice la bord....si nu prea cred ca e recomandat sa ne apucam de prestat cu gigeii ametiti de ele!

Asa ca ....dupa un calcul sumar....cred ca o sa fiu printre primele gravidutze din odiseea de noiembrie - decembrie 2007 (UM 7 feb......DPN 12 nov.)


Tu cum te mai simti?

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Irda eu sunt bine,daca se poate spune asa!Simptomele intarzie sa apara dar nu am decat sa cred ca este totul bine si saptamana viitoare am sa merg la eco sa vedem cum stam.Abia astept,am niste emotii!
Deja ti-ai facut calculul cand o sa fii -dutza! Super! Dar nu se stie niciodata cand se intampla si poate vom fi colegute!
Bafta,si sa fie asa cum iti doresti!



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Hi, hi!!
Mirela, mama....cu "norocul" meu( pe Dari em nascut-o la 35s si 2 zile....si asta tinuta cu tratament 1 sapt si 2 zile ).....parca vad ca "ma dau afara" fetele de noiembrie-decembrie si-mi mut "catrafusele" la septembrie-octombrie!
Asa ca .....nu se stie niciodata!

Iar cu simptomele.....eu stiu ca apar (mai ales greturile) cam din saptamana 6-7 asa, ca abia atunci nivelul de hormoni de sarcina e suficient de mare incat sa ne produca ceva "neplaceri"!

Revin


Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

LA MULTI ANI,IOANA! Sa traiesti cu numele si sa ai parte de cat mai multe bucurii si impiliniri!
Vorbea cineva de kg luate in sarcina ,eu am luat 21 si nu am dat decat 12 pana acum,nici nu am tinut un regim ce e adevarat ,dar cred ca ma voi apuca.
va pe toate si sa va traiasca sarbatoritii,care aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Feteloreu nu prea sunt cunoscuta pe la naturiste, dar nu ma ajuta si pe mine nimeni cu un raspuns la intrebarea: sa iau MACA in timpul tratamentului de stimulare pt. FIV? De fapt, am inceput de iei sa iau, deja!
Va multumesc!

Mergi la inceput