durerea unei pierderi de sarcina (13)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Scuze, nu stiu cum am scris din greseala aici! Era pt. naturiste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

LA MULTI ANI, LAURA ! SA FII SANATOASA, IUBITA SI IMPLINITA.

Gabi 6+
Miracle inside,
Noi (inca) doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ladymina-imi pare foarte rau ca ai pierdut sarcina dar ma bucur ca nu ai renuntat ca deja te gandesti la inca un copilas.Mie doctorul mi-a spus sa astept 3-4 luni(dupa ce am nascut-o pe fetita noastra la 24 saptamani)deci cred ca tu deja poti incerca caci dupa cum ai spus au trecut deja 2 luni iar sarcina a fost mai micuta(totusi mai intreaba medicul si mergi la un control inainte sa incerci pentru ca fiecare organism e diferit).Daca ai spus ca prima zi a ultimului ciclu a fost 5 ianuarie atunci cred ca perioada fertila este pe 14 ianuarie(la un ciclu regulat de 28 zile).Iti doresc multa sanatate si sa ai in curand in mana un test pozitiv!
NanaMotoc-bine ai revenit!am inteles ca nu prea sunt semne de urati atunci iti pumnii sa nu vina deloc si sa fii gravi
Jojo-Mihasi eu am luat cam multe kg in timpul sarcinii,inca mai am vreo cateva in plus(am 54 de kg acum).am ramas cu burtica si desi fac sport in fiecare zi cca o ora totusi nu vad rezultate...si eu am spus ca ma voi apuca de un regim de prin februarie!
Blueeyes-nu-ti fa probleme simptomele au sa apara in curand,stii fiecare sarcina e diferita...Abia astept sa ne spui cum a fost la ecograf!
Despre mine ce sa va spun....nimik nou.Am vorbit cu sotul si am stabilit ca in decembrie 2009 sa incercam din nou.Pana atunci nu vrem caci ar fi mult prea repede pt mine si desi din punct de vedere medical as fi in cateva luni din nou preagtita,psihic nu sunt si nici nu stiu daca in 2 ani voi fii...oricum sper sa am puterea sa incerc.M-am tot visat saptamana asta cu o fetita in brate si spuneam la cunoscuti ca e fetita mea...Of DOAMNE si visele astea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Multumesc tare mult fetelor care mi-ati raspuns si mi-ati mai dat un impuls de a ma apuca de treaba (deja parca si simt burtica miscandu-se:)).Oricum va tin la curent cu ce se intampla si am uitat sa mai spun :"La multi ani" celor ce poarta nume de Ioana ,Ionela Ion si derivatele.
S-auzim de bine.

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

laura, masa ce-am facut-o ieri a fost de Craciun, ca ti-am zis eu ca astia merg in vizita da sa nu fie in ziua de Craciun ca atunci sint cu fam, ceea ce pe mine m-a aranjat si i-am invitat pe doua transe, una a fost sefa mea cu sotul, si una cele 2 colege cu familia.a iesit super fain! le-au placut ff mult bucatele.

ladymina, imi pare rau de pierdere, eu am pierdut-o la 12 saptamini si medicul mi-a zis ca tre sa astept minim 1-2 cicluri menstruale inainte sa ramin din nou, am asteptat 2!daca ai un ciclu regulat am calculat cu programul meu si din 15-22 ianuarie esti in perioada fertila cu maxima ptr ziua de 19 ianuarie, acuma se poate sa ovulezi mai repede sau mai tirziu, medicii zic ca, ca sa fi tu sigura e bine sa ai cam 2 contacte sexuale pe saptamina. bafta multa!

della, iubito n-ai luat-o razna atunci ce sa zic eu, ca am ajuns sa visez c-am vorbit cu nana la telefon? si eu stiam acelasi lucru, medicul meu mi-a zis, ca in ziua de azi dupa studii facute mamele peste 35 ani nu mai prezinta risc mai mare ca si altele, cind am pierdut sarcina am zis ca din cauza virstei si mi-a zis ca la ultima pacienta ce i-a anuntat trista veste era o fata de 21 ani.....super fain de catel, ma bucur atit de mult,eu l-am iubit enorm pe catelul meu Pepsi care a murit pe 4 aprilie de cancer.....va va lumina viata, si va va aduce atita bucurie.....fara sa ceara nimic in schimb!daca visul a fost asa, eu zic ca tre sa-ti asculti instinctul, stii tu ce ai de facut!cum zice si irda, iaca pleosc cu ce zice lumea, daca te iei dupa ce zice lumea ajungi la sapa de lemn...e viata ta, si cu asta basta!

irda, ma faci sa rid, esti tare simpatica, nu vroiam sa te jignesc cind am zis fotomodel, ma refeream ca postai tare frumos, si acuma adevarul e ca esti si bine proportionata ptr inaltimea ta, nu mi-am dat seama ca ai 1.50, si de ce sa nu zicem ca esti o mamica frumusica!(ha ha rimeaza)auzi, mama omida, , mai visul e ok, ca vezi ca inca nu i-a venit exact ca la mine in vis, Doamne sa nu-i mai vina 8 luni cum zici si tu! sa stii ca si mie dupa chiuretaj am tot avut singerari asa maronii, de deja ma disperau.....imi era chiar frica, dar a fost bine, medicul mi-a zis ca e pina se regleaza hormonii, daca vrei sa crezi ca eu, am mai avut inca 1 luna dupa ce am pierdut sarcina simptome de femeie gravida?si in plus mi-a curs si lapte.a, si inca ceva, si eu vreau trei copii, e tare frumoasa povestea ta cu surorile, asa imi imaginez si eu bucuria!iti tin pumnii sa fii la ce odisee vrei tu!

nana, iubito, ma bucur ca ai ajuns cu bine pe celelalte meleaguri, si nu stiu daca ai vazut, dar te-am visat intr-o noapte, vorbeam la telefon si-mi ziceai ca inca nu ti-au venit uratii, asa m-am bucurat cind am vazut ca si in realitate e asa, incepe galeria de speriare a uratilor!, te pup si te astept cu vestea cea mare, sau poate te visez iarte dor sinii, semn bun!

mirelush, cred ca laurica e la chef, de aia nu-ti raspunde, tin pumnii la medic, va fi bine, si vezi ce zic si fetele nu tre sa ai neaparat simptome, si oricum mai asteapta 1-2 saptamini

jojo, eu ma plingeam ca am luat 21 kg cu Dominic, am 1.70 cind am ramas cu Dominic aveam 64 kg cind am nascut aveam 85 kg, am slabit pina la 79 kg, dupa 1 an jumate cind nu mai alaptam am tinut un regim si am slabit pina la 70 kg. cu a doua sarcina am pus repede 4 kg, pe care nu le-am mai pierdut inainte sa ramin din nou, asa ca am plecat de la 74 kg acuma(deci cu 10 kg mai mult ca si cu Dominic), ceea ce e tare rau ptr problemele mele de coloana, dar vreau copii. poate am noroc si slabesc din nou inainte de al treilea. spor la cura!

michel, ma bucur ca macar mai vrei copii, chiar si in 2 ani, sau cind te vei simti pregatita, doar ai visat nu?

a, propos de vise, si eu am visat azi noapte ca am nascut si nu-mi aminteam nimic, si mai nascusera 2 amice ale mele, si ele aveau bebei sanatosi da uriti, si al meu era frumos foc, si l-am intrebat pe sot cum e bine, evita sa raspunda, si am insistat, si mi-a zis ca are nu stiu ce deformatie la cap.....da va zic era atit de frumos....si-l iubeam mult, si nu-mi venea sa cred, si am sunat-o pe prietena mea medic sa vina repede sa-mi explice ce are bebe, ca nimeni nu-mi explica.......si asa m-am trezit. acuma, mie mi-e frica cind visez ca se intimpla cam tot timpul ceva......am visat de fiecare data cind bunicii mei au murit, le-am zis la ei mei cu 3 zile inainte, din pacate am avut dreptate tot timpul....in fine, acuma visul asta nu ma sperie atit, mai ales ca sint gravi, si mai visez aiureli, hormonii astia.....ptr mine visul e un avertisment la adresa celor 2 prietene, sa ma feresc de ele, aduc rau.....mai ales ca-mi aduc aminte ca una din ele mi-a spus ca ma invidiaza ca voi mai avea un bebe! Si sa va mai zic eu ceva cu visele mele, prietena mea era gravi, si pe la 35 saptamini o visez ca naste, ii zic sotului, si el zice, aiurea, e prea devreme.....si in 5 zile naste prematur o fetita! m-am speriat, bineinteles ca ei i-am zis numa dupa ce a nascut c-am visat-o, cind a sunat la mine la 3 noaptea stiam ca e ea, si de ce. in decembrie am o alta prietena care trebuia sa nasca, am visat-o si pe ea, am sunat-o si i-am zis nu vei naste pe 10 decembrie, ca te-am visat mai repede vei naste cu 3-4 zile, si a nascut pe 7, Doamne fetelor o iau razna.......

la mine e mare saptamina asta, si eu si DOminic mergem la medic, va tin la curent! va pup tare pe toate!





Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia ce vise ai! Poate ai vreo putere anume si nu stii tu
Oricum in ce priveste visul tau,nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme cu siguranta hormonii isi fac de cap...In adancul sufletului tau stii ca este bine,nu?
Bafta saptamana aceasta la medic,sa afli ca Dominic este bine,si tu si bebe mic la fel.Va tinem pumnii!
Eu am inceput sa tusesc si trebuie sa iau neaparat ceva ca sa nu se agraveze.
Va pe toate!



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, da in adincul sufletului simt ca e bine, cel putin atita m-am autosugestionat ca asa e, incit cred ca e asa, oricum voi fi mai atenta ce vorbesc cu respectivele prietene, mai ales ca nici una nu e gravi, merci ca-mi tii pumnii, am mare nevoie, cu alergia lui Dominic am tras greu de 2 ani, la fiecare masa, el nu are voie aia, aia, etc......cu raceala ai numa grija ce ei, paracatamolul e singurul ok, acetamonofen e principiul activ, ai grija de tine, te pup

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Lauraaa, La multi ani, iubita! Tot ce iti doresti sa ti se implineasca! Stim noi ce.

Flavia, Mirelush, Irda, Michelle, va pup dulce si va imbratisez cu mult mult drag. Mi-ati lipsit tare mult!

In noaptea dintre ani m-am gandit la voi toate si mi-am pus dorinta magica, nu doar ptr mine ci pentru noi toate. Dumnezeu sa ne ajute, ca doar nu o sa o lasam singurica pe Mirelush. Pai nu?




Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

quote:
Originally posted by Della
Tare nu asi vrea sa nu ma ocoliti, crezandu-ma dusa cu pluta .

Della, cum poti sa crezi asa ceva? Ce sa mai zic eu atunci care chiar imi dau seama ca de multe ori "o iau pe ulei" dupa tot prin ce am trecut?! Vad ca saracele fete de aici nu-mi reproseaza nimic si incearca sa ma inteleaga si le multumesc din suflet pentru asta . Nu e nici o problema cu tine, stai linistita .
Flavia, poate intr-o noapte visezi ceva frumos si cu mine .
Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Nana, tinem pumnii!
Michelle, fie cum vrei tu cu termenul de decembrie 2009, dar eu tare cred ca o fi mult mai repede decat va propuneti. Precis pana atunci cumpara sotul tau vreu prezervativ ca ala din bancul Laurei.

Mergi la inceput