durerea unei pierderi de sarcina (13)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia multumesc mult, iubita! Si pentru urari si pentru cadou E primul cadou pe care-l primesc

Ce dragut visul cu Nana! Poate ne da o veste buna, ce crezi?

Mariana te cred ca esti necajita la faza cu nasterea! Ce diferenta mare intre felul in care gandesc doctorii de acolo si cei de aici! Pai aici nu te lasa nici sa ramai gravida la un an dupa cezariana si acolo te pun sa nasti natural Sper sa ai noroc, pana la urma


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia nu ti-am spus ca ti-am vazut pozicile! Sunteti super! Ai un baietel dulce, dulce! Sunteti o familie frumoasa, sigur bebe va completa minunat tabloul


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

merci mult laura ptr aprecierile la adresa familiei, da, va si super cu inca un bebe! pai nu esti in pline pregatiri ptr miine? eu, iar fac sarmale, si tot tacimul ca mi-am invitat colegele de sevici cu sotii si copii, vom fi 10 la o masa romaneasca. asa ca iar am facut sarmale, in viata mea n-am facut atitea, chiftele, oua umplute, icre, vinete, of este ultima masa pina la paste, ca nu mai pot!
da, ar fi super sa ne dea nana vestea buna, in vis imi zicea doar ca nu i-a venit ciclul.....vom vedea. la fel sper si ptr andreea si ella, sa vina cu vesti!
a, am uitat sa va spun ca de ceva vreme il simt pe bebe, sper sa nu fie iara placenta aia, ca am simtit ca un sut!(noaptea mai ales, asa ca am ajuns sa ma trezesc ca sa-l pindesc cind misca)

va pup pe toate!
va pup pe toate

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

LAURA....LA MULTI ANIIIIIIIIIIII!

SA FII SANATOASA SI IUBITA...SA.TI DEA DUMNEZEU CAT MAI REPEDE UN BBL SANATOS DE CARE SA VA BUCURATI TOATA VIATA!!!!!

Uite ca am si eu un cadou...sa stii ca sunt lalele albe !!!!!!sper sa.ti placa....

oana10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Oanaaaa draga de tine, de unde ai stiut ca lalelele sunt florile mele preferate??? Multumesc mult! Meeey, dar ce mare e deja burtica, ptiu nu fie de deochi! Sa fii sanatoasa si sa creasca burtica mare, mare, pana la termen si apoi sa ai un copilas superb si sanatos

Flavia dar pt ce faci masa? Eu nu ma complic, de data asta o fac la restaurant (unul super fain unde au mancare buna, buna). Ce bine suna tot ce pregatesti acolo


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

pt ca sunt si ale mele.......
si dak ti.as trimite o poza te.ai speria cat de tare semanam...doua frumoase...ce sa.i faci...si modeste pe deasupra..


oana10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Oana esti simpatica foc! Chiar semanam? Auzisem eu ca fiecare om are pe cineva, undeva, care-i seamana, deci ne-am gasiiiit


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

quote:
Originally posted by mariana_1976
...din pacate suedezii nu sunt nici ei mai de Doamne ajuta. Joi aproape aveam lacrimi in ochi dupa ce m-am intors de la doctor...Pur si simplu a refuzat sa ma trimita la spital pt. o ultima reevaluare a modalitatii in care voi naste pe motiv ca am o sarcina fara probleme. Asa ca se pare ca ma obliga foarte indirect sa nasc vaginal dupa doar 12 luni de la cezariana...As fi dorit sa am posibilitatea de a alege si eu ca in alte tari...

Mariana incredibil! Macar o evaluare a cicatricii uterine eu zic ca trebuiau sa-ti faca! De unde stiu ei cum arata si daca va rezista unei nasteri naturale?! Sunt un pic cam indiferenti si doctorii de acolo.
Acolo nu este posibilitatea sa mergi sa nasti la o clinica privata, ca in Romania, si sa alegi tu modalitatea cum vei naste? Sau macar sa-ti faca o evaluare a cicatricii la un cabinet privat, nu stiu cum e sistemul sanitar de acolo, poate spun prostii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura La Multi Ani!
Sa fii sanatoasa,iubita,si visele de azi sa devina realitate,sperantele de maine impliniri,orice cadere un pas inainte,gandul bun si fericirea sa te insoteasca mereu! Sa iti dea Dumnezeu cat mai curand un bebe! La Multi Ani din toata inima!Iti trimit un buchet de flori!

Acum au plecat invitatii de la ziua sotului si am intrat special sa-ti urez La Multi Ani,am vrut sa fiu prima pe ziua de azi!
Petrecere frumoasa si sa bei si pentru noi un pahar de sampanie!





Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina spune:

Buna si La multi ani tuturor va scrie o mamica de baietel de 8 ani si avand o sarcina pierduta la 9 sapt (noiembrie 2006).Groaznica durere sufleteasca...a trecut dar nu se uita insa nu mai am rabdare .Medicul meu mi-a recomandat dupa control o pauza de 3 luni pt a mai incerca o noua sarcina desi m-a asigurat ca totul este ok dpdv medical ,cauza pierderii nu se stie 100%.Au trecut 2 luni si ma gandesc sa nu mai astept ,dupa mesntruatia care e acum cred ca ma apuc de treaba .Voi ce ma sfatuiti?Cunosc persoane care tot asa dupa o sarcina pierduta la o luna au ramas din nou insarcinate si au copii perfect sanatosi.AA si inca ceva cine ma ajuta sa-mi spuna cand ar fi perioada fertila daca prima zi a menstruatiei a fost 05.01.07? Multumesc pt raspunsuri
Cosmina si Bogda(8 ani)

Mergi la inceput