Aspirante optimiste>20 ani (26)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Stiu ca este semn de sarcina,dar asa de des?
Ma duc din 10 in 10 minute....

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Mama, dar vad ca scrieti fetelor, nu va jucati. La mine e prima luna cind am temperatura asa, pt ca e prima luna cind am luat Duphaston.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ai luat recomandat de medic?
De ce iei Duphaston?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Printesa, e posibil, ca progesteronul este cel care creste TB. Dar ajuta si la sustinerea sarcinii. Da DD sa fie

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Pai pt ca zicea medicul ca foliculii nu se dezvolta cum trebuie. Asadar mi-a dat Clomifen pt cresterea foliculilor ziua 5-9, apoi in ziua 12 am fost la eco si aveam un folicul de 21mm pe ovarul sting si mi-a zis ca ovulez in ziua de craciun (ziua 14), iar din ziua 15 m-a pus sa iau duphaston. Acum astept si sper, desi la ce suparata sint nu prea mai indraznesc sa sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Anca, si mie mi se intampla inainte de ciclu cu cateva zile sa urinez foarte des, nu stiu exact de ce pentru ca mereu m-a derutat asta si o luam drept simptom de sarcina.
Iti doresc ca la tine sa fie .
De ce nu faci un test de sarcina? Este prea devreme?

Te pupic.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selina-d spune:


Multumesc din suflet de urari fetelor mele frumoase si inimoase. Numai voi m-ati felicitat si nenea doctoru azi . Am fost ieri sa imi fac programare si am zis ca sunt proaspat graviduta asa ca m-au chemat azi. Mare minune, ca pe aici de obicei programarile dureaza un car de vreme.

L-am vazut pe bebe Dumnezeule ce frumos e! O bulina neagra pe ecran poate provoca o bucurie imensa ce nu se poate descrie in cuvinte. Sunt atat de fericita ca nimic nu mai conteaza altceva. Am prins aripi! Va doresc din suflet si voua sa simtiti asa o bucurie. Si eu am plans ca voi luni de zile, asa ca stiu ce inseamna frustrarea - dar acum.... nici nu imi vine sa cred inca!

Ia acuma va rog sa ma treceti acolo pe prima pagina la gravidute sa mai scada prima lista!

Acum imi impachetez tot si ma mut. Dincolo nu mai am net ca nu vrea barbatu sa imi puna dar nu e nimic, ca trec eu peste toate. I-am zis ieri ca azi am programare la doctor si el de colo - Da de ce mergi la doctor?????? Vai mi-o venit sa dau cu ceva dupa el! Daca voi ziceti ca se mai imblanzeste poate... da mai dureaza! Si va mai zic ceva - am asa un sentiment de forta in mine - ca pot face orice pe lumea asta si pot da piept cu orice sau oricine. Desi sunt pesimista din fire, acum am un sentiment puternic ca va fi totul bine!

Fiti optimiste fetelor ca veti reusi si voi intr-o zi. Nu mai cautati simptome ca va pot induce in eroare. Eu nu am nimic nimic. Poate cateodata o usoara tensiune in burtica. Dar nu mi-e rau, nu ma duc des la baie, sanii sunt normali!

Va pup si va doresc tot binele din lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Clau am facut test dim si este neg.
Seli inca odata felicitari si sa fiti sanatosi

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Selina, ma bucur foarte, foarte mult pentru tine.
Ai grija de tine si de burtica

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Seli, merci ca ne mai ridici un pic din butoi.
Eu am o mare problema cu TB, tu ti-ai mai luat-o? Daca da, ce valori ai acum cand esti

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput