Aspirante optimiste>20 ani (26)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Laura,pe mine ma durut,ce pot sa spun.si nu mi-a recoltat cu betisoare din alea,ci erau ca niste periutze in varf.poate de aia ma si durut asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

nici eu nu am avut probleme la testul papanicolau. cred ca tine de medic.
feteleeeee. sunt in ziua 28. pe 5 ar trebui sa vina CM

ba ma doare burta, ba nu. si nus ce sa fac.... test au ba!

sfaturi????

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Alexutza, daca nu mai ai rabdare, poti sa faci un test, incearca si vezi, desi eu te-as sfatui sa astepti prima zi de intarziere, cand rezultatul este mai fiabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

cred ca ai dreptate, asta inseamna ca trebuie sa astept data de 6. e muuuult, dar zic ca trebuie. stii cum e. esti impartita. cu jumatate de inima ma duc spre test, iar cealalta imi zice sa stau cuminte.
acum am 2 teste. un sure check si un clear blue. astept cu nerabdare sa le desfac.... pe 6.

sper sa va dau vesti bune. daca nu, ma bazez pe BB. sa vina cand o sa vrea el. o sa fiu atenta doar la mancare si o sa iau in continuare acidul folic. trebuie sa scap de stres, TREBUIE ca altfel BB nu vine. asa m-au sfatuit toti. e usor sa zici... insa ma gandesc la el mereu, ce sa fac? nu am cum. il doresc prea tare.


Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Felicitari Selina! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.
Alex, bafta, iti tin pumnii sa ne dai vestea buna pe 6!!!!!!
Eu sunt ziua a 21-a, cu temperatura luna asta n-am facut mare lucru, n-am fost consecventa, asa ca om vedea. Parca, parca am ceva simptome premenstruale cu toate ca e foarte devreme. PUUUUUP FETELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:


'Neata!
Multumesc mult pentru raspunsuri. M-am documentat si eu intre timp despre testul papanicolau, daca vreti sa cititi gasiti www.4woman.gov/faq/pap.pdf" target="_blank">aici. Chiar daca m-o durea, pt , orice
Ancutz, ai facut testul?

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata fetelor, eu sunt deja la birou. Ca bine mai era acasa! Trebuie sa ma mobilizez si sa ma apuc de treaba

Anca, poate la tine e bebe, abia astept sa faci testul si sa ne dai o vaste buna.

Olivia, si eu vreau sa-mi fac testul pap, nu stiu exact cand , dar este in planurile mele.

Alexandra, cred ca o sa ne dai o veste buna in cateva zile. Simt eu ca trebuie sa inceapa sa curga vestile bune de

Danielle, bine ca ai facut testul pap si ai scapat de el . Te pupic

Laura Ioana, e bine de stiut ca la Medlife nu doare. Eu sunt foarte fricoasa, nu suport durerea.

Livia, cum este? A venit ciclu? Sau poate nu mai vine si se pozitiveaza testul mai tarziu, poate ai avut ovulatie tarzie. Eu iti tin pumnii sa fie asa.

Irlandeza, te pup

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Clau, e bine de facut, cica trebuie facut in fiecare an
Dani, bafta inca o data la si te asteptam cu vesti bune
Livia, mai faci un test? Poate, poate
Anca
Ale

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Fetelor, unde sunteti? M-ati lasat singura aici? Va dau bataita, la apel cu voi!

Eu sunt Z4 si luna asta vreau musai sa raman gravi .

Va pupacesc.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Heeeeei, fetele, ce cautati pe pagina 2?!!
Pe unde umblati? Mai aduceti si voi vesti.

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput