Aspirante optimiste>20 ani (26)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by danielle02

Gabitzoi,zii si mie te rog din suflet ce e ala testu papanicolau.eu cred ca am incurcat cu testul swab si sa nu fii suparat pe cineva.daca da...




E aproximativ asa cum ai zis tu, doar ca nu se ia sange. Se "introduce" ceva in vagin ( ceva f. rece, dar nu stiu ce anume) si se ia o secretie de acolo. E f. dureros acest test pt. ca se face mai in "adanc".
Iti trimit un PM.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Danielle02, vad ca nu ai PM-ul activat. Iti trimit un e-mail cu informatiile. Nu le pot pune aici pt. ca sunt de pe un alt forum.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc mult Irlandeza.eu,cand am facut testul swab,ma durut si mi-a luat cam de 3 ori din nauntru,ce nus.stiu ca am vazut,sange,secretzie si mai ceva.cu 3 periutze ca de dintzi diferite.
Ancutza,stii ca mai sunt cazuri cand bebele apare cand te astepti mai putin.dar daca nu e nici luna asta,eu tot sunt aici si iti tin pumnii.vreau ca visul meu sa devina realitate si sa plecam toate la odisee cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Danielle, englezii( si irlandezii), numesc testul papanicolau, SMEAR TEST. Citeste e-mail-ul pe care ti l-am trimis.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

acum am citit putin din ce inseamna papanicolau.da` de ce mio zis ca tre sa imi faca swab test? cand l-am facut anul trecut prin februarie?eu nu mai inteleg nik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Am cautat pe google, si tot ce am gasit despre swab , e ca se ia oral ( din saliva ), de obicei pt. testul ADN de paternitate, care se face pt. cuplurile care nu sunt casatorite.
Poate ti-a zis smear test si tu ai inteles gresit.
Sau poate nu esti casatorita legal ?
Eu zic sa intrebi un medic de pe acolo, sa-ti explice despre ce e vorba.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

eu va si va doresc o seara faina in continuare.
Irlandeza,poate am inteles eu gresit
de maine incepe perioada fertila la mine.asa ca poate vine si la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Noapte buna.
Si spor la treaba, cu rezultate pozitive ,si eu am intrat in perioada fertila de ieri.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Eu mi-am facut papanicolau la medlife si nu m-a durut DELOC! Nu mi-a venit sa cred! M-am dus incordata toata, cu frica de durere, dar, in afara de faptul ca sunt departatoarele alea sau cum s-or chema, altceva nu am simtit. Mi-a recoltat cu niste betisoare cu vata in varf.


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Irlandeza,sunt casatorita de 2 ani.aveam 18 ani cand m-am nenorocit, si sunt impreuna cu respectivul de 5 ani jumate.deci,nici vb de alti baitani.asta mio furat inima..dar poate am inteles eu gresit ce e swab si ce e smer.
multumesc de informatii

Mergi la inceput