Aspirante optimiste>20 ani (26)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna fetelor!

Felicitari, Selina!!!


Multumim ca ne-ai anuntat!!! este o veste nemaipomenita! Sotul tau reactioneaza mai greu, dar nu te intrista...important este ca vei avea un bb...
stii cum se spune:barbatii nasc mai greu...Ei constientizeaza momentul abia dupa ce l-ai facut....

O sa ne mutam si noi la Odisee cat mai repede!!!!

Tuturor va urez "La multi !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Clau, pai cand ar trebui sa mergem la control? Ma refer daca trebuie in anumite zile ale CM, ca mie trebuie sa-mi vina zilele astea.

Kriss, sa dea DD sa ti se indeplineasca dorinta. Eu am uitat sa mi-o pun la miezul noptii, dar o am in suflet tot timpul si DD stie asta.

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

OLIVIA,am programare maine dimineatza la doctor (10:30).sunt in tensiunesper sa fie totul bine.am zis ca mergem de manuntza toate.nu ne lasam pana nu ne vedem

KRISS79,si eu mi-am pus aceasta dorintza in seara dintre ani,sa mergem toate la odiseesi sa fim sanatoase.

OLIM, succes la si sa iasa cu ochisori luna asta.si noi tre sa ne mutam cat de curandm-am saturattt.am gasit o casa mai mare si asta ma bucura.

CARMEN, la odisee cat mai repede si sa nu mai pierdem timpul.

CLAU, si pe tine te luam la doctor cu noi.nu te lasamtre sa iasa cu ochisori luna asta numaidecat.

FECIAN, eu mi-am petrecut revul impreuna cu sotzul meu.singurei si cu dorul de casa in sufletam baut o sticla de sampanie si apoi asa ca de inceput de an.

toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Olivia, eu vreau sa merg la un control de rutina,nu pentru hormonale. Stiu ca la analizele hormonale trebuie sa mergi in anumite zile ale ciclului.
Eu cand sunt la ciclu si inca o saptamana dupa ma doare ovarul stang, apoi nu mai am nimic si ma apuca iar la urmatorul ciclu. Pentru problema asta vreau sa merg la doctor, sa nu fi facut vreo anexita ceva. Sau la anexita trebuie sa doara mereu? Nu stiu ce sa zic, dar a inceput sa ma deranjeze durerea asta de ovar lunara.

Tu vrei sa faci analizele hormonale?



CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Dani, bafta multa maine la. Eu m-am gandit sa ma duc chiar dupa ce imi trece invazia, de-aia am ales pe 11. Vreau sa-mi fac test papanicolau ca nu mi-am facut niciodata, o ecografie la ovare si ce mai zice . Analizele de sange, urina si coprocultura le am facute si sunt bune... Dar la ginecolog am oroare

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

OLIVIA ,eu mi-am facut testul papanicolau,sange si urina.au iesit toate bune.nik anormal,dar cand am fost la medicul de familie si i-am explicat ca vreau bebe si sa ma invetze ce am de facut,mi-a dat acid folic (5mg) ptr. o luna si mio zis ca daca nu raman sa ma duc iara.chiar acu o ora am sunat ptr programare si maine dimineatza ma asteapta.acu e acu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Clau, e vorba de niste analize care se fac anual, gratuit din asigurare(Pap Test,Ultrasound,Mammogram) si m-am gandit ca daca tot sunt free, ...va povestesc eu dupa, in detaliu
Pana, atunci, Dani, abia astept maine sa ne spui ce si cum a fost.

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Danielle, mergem la doctor in grup si apoi ramanem repede . Ramane stabilit!

Am uitat sa-mi pun dorinta in noaptea dintre ani, dar este in mine tot timpul, vreau bebe mic si scump.

Si eu m-am mutat la inceputul lui decembrie in casa mai mare si mai frumoasa. M-am gandit ca nu pot sa le am pe toate in aceeasi luna. Dar acum in ianuarie ar fi foarte potrivit sa raman gravi.

Va pupic.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Dani, poti sa-mi spui, te rog, in ce consta testul papanicolau, ca habar nu am...

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

danielle02, stiu cum e cu mutatul, mai ales ca ne-am vandut casa acum 2 luni, acum stam in chirie, pana ne termina noua casa.Asta va fii in februarie cred, ca mai au de zugravit si de pus usile.Si apoi sa facem actele pe eaSi plus ca trebuie sa ne luam toata mobila, si nu prea gasesc ce imi place sa fie si ieftin, ca e foarte mare casa si nu vreau sa cheltuim multi bani cu mobila.Dar vedem noi cum rezolvam
Ma bucur ca ti-ai gasit ce iti place
fetelor, ma duc acasa, ca ma asteapta sotul cu o in oras, si apoi, ca poate, poate.Mai ales ca maine sigur pleaca si nu il vad 8 zile
o seara frumoasa tuturor

Mergi la inceput