Aspirante optimiste>20 ani (26)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Distracti placuta la cina Olim si ...multa bafla la prestat;sa auzim de bine si pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Olivia.multumesc de incurajari si eu abia astept sa vad ce zice doctorul.
Clau,eu sunt satula de mutat.fiindca domnul meu munceste in mai multe orase de aici,o trebuit sa imi iau traistele si sa plec dupa fundul lui mereu.dar anul acesta,am zis stop,sunt prea obosita cu mutatul asta.ne-am gasit o casa cu 4 dormitoare,nu e cine stie ce,trebe de renovat,varuit.ce ma bucur e ca totul e nou in casa.mobila,bucataria si baile sunt noi.nu tre sa imi bat eu capul.
acu asteptam sa facem contractul fiindca o luam in rate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Olivia,testul papanicolau e ala cand te controleaza jos.iti ia sange,secretie si mai ceva.stiu ca de 3 ori iti baga un betisor ca o periutza si iti ia din nauntru.nu stiu sigur cum se zice la asta la noi,dar in engleza se cheama swab.
pot sa iti zic ca e dureros,dar tre sa stai cat mai relaxata cu mainile sub fund.sper sa ai un doctor mai ingaduitor.ca doareee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

LA MULTI ANI! tuturor viitoarelor gravidute! Noi ne-am intors astazi de la Revelion unde am prestat (din pacate nu in ziua ovulatiei sau cel putin asa cred eu) si sper (totusi) ca a ramas un samburel in burtica mea. Le urez succes fetelor care asteapta sa faca un test si celor care sunt in perioada fertila. Haideti, fetelor, sa mergem la Mamici de septembrie-octombrie, ca au deschis un subiect nou!!!

Va pupic!
http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

OLIM,sper sa ai o seara faina.
si al meu pleaca maine la munca in alt oras si nu il mai vad asa des.numai sambata si duminica. asta e viatza de dinafara.ce sa facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Salutare fetele

Vad ca nu stati degeaba: ba la doctor, ba va mutati, deja inceputul anului se anunta promitator.
Danielle si Olim bafta la aranjat casuta . Stiu cum e sa nu ai un loc al tau. Cel putin acum sunt multmita ca avem un apartament inchiriat si nu ne vom muta din el cel putin 4 ani, cat ne dureaza contractul de munca. Eu as vrea sa ma mut la casa, insa asta o sa intample cand vine si voi gasi pozitie permanenta...
Restul fetelor,va urez sa aveti bafta la doctor si sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Danielle, sa stapaniti sanatosi noua casa si sa vina repede bebe in ea ca sigur il asteapta un dormitor frumos.
Si la noi a fost destul de greut cu mutatul, mult stres, emotii, nerabdare, multi bani pentru acte, dar in cele din urma am reusit si in ziua in care ne-am mutat am fost cea mai fericita. E casa care imi place si ma simt excelent in ea. Imi lipseste burtica de gravi ca sa fiu fericita pe deplin.



CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

va pup pe toate
sa ne auzim cu bine maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc fetele sunteti dragutze dragutze. cred ca ne mutam pe la sfarsitul lunii.bebele are camera cea mai mare.numai sa vina mai repede ca nu mai am rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Fetelor,eu maine ma duc la servici .

Ce bine a fost acasa zilele astea, m-am cam invatat sa stau dimineata tarziu in pat, iar maine trebuie sA pun ceasul sa sune cand e somnul mai dulce.
Domnul meu mai e liber pana pe 8, sunt invidioasa pe el .
Trebuie sa-mi fac manichiura pentru maine ca s-a cam stricat, sa ma spal pe cap , sa vad cu ce ma imbrac....Eh, treburi grele!

CLAU

Mergi la inceput