Tu cum te simti?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Muuuuooamaaaaaaaa...ce buhuhu suntem.....
Pup gashca de insomniace....!!!
Aaaa...Avalonul meu drag ...
nashic ai grija sa nu ascunda pastilele....ca alti..
Onitza ca bine spui...cu "edit"
hai..noapte bunica!!!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

eu ma simt nefericita.
am plans si aseara pana nu am mai putut.
imi este foarte frica.
daca nu o sa reusesc... ce se va alege cu mine si cu sufletul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

ANDREEA, si eu stau si ma intreb ce voi face daca nu voi avea ingerasul meu. Cred ca ma voi inchide de tot in mine si voi refuza sa vorbesc cu ceilalti si incet, incet o sa ma sting ca o lumanare. Eu plang mereu si ma consum. Aseara am fost la Manastire la Curtea de Arges tarata de sora mea, care stie cum ma simt, si nu am mai simtit acea credinta pe care o aveam inainte de 5 decembrie. M-am rugat, dar nu asa cum o faceam de obicei. Iar pt mine asta este un "minunat" semnal de alarma ca se apropie sfarsitul.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micha spune:

andreea,,stiu ca esti nefericita,ce vrei....sfirsitul de an.Si mai stiu ca dupa ce vei plinge bine,bine,bine,te ridici si o iei de la capat.Hai sa ne gindim asa:daca ne-ar veni ciclul doar de doua ori pe an,ca la unele mamifere,iti dai seama cit de mult s-ar complica situatia?
Dar totusi nu e rau ca din cind in cind sa mai plingem si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Dragelor, eu chiar nu vorbesc cu nimeni despre toate astea. Nu vorbesc cu prietenii, nu vorbesc cu parintii, nu vorbesc cu sotul...In fata tuturor pozez diferit. Prietenii si parintii stiu despre mine ca sunt o femeie de cariera, ambitioasa, cu planuri mari, perfectionista si care asteapta sa aiba totul pentru ca bebe sa vina in conditii ideale (ce ironie!). Sotul stie ca uneori e dificil sa iasa bebe din prima si pentru asta luam pastilutze si speram mereu ca "luna viitoare"...Ce rost ar avea sa-i incarc si pe ei?...
Mi-a trecut prin cap ca ar trebui sa merg la un psiholog, insa sunt convinsa ca puterea tot in tine o gasesti...plus ca a merge la psiholog ar insemna sa dau o gramada de explicatii dureroase...pentru care nu sunt pregatita.
Nu sunt genul care sa-mi plang de mila. Caut solutii. Acum am gasit doar una: ma rog sa am puterea sa-mi accept destinul. Atat. Stiu ca viata mi se va termina cand va fi sa fie, nu cand vreau eu, asa ca singura speranta e sa rezist...
Copilutz, in comparatie cu tine, sau alte fete, eu sunt chiar mic copil; doar doi ani de incercari...Insa eu stiu ca mama voi fi! Voi infia, sunt ferm convinsa! Am prea multe de oferit! Poate nu voi fi niciodata gravidutza, dar mama voi fi! Este singurul lucru care ma tine pe linia de plutire...
Oana, ai descris atat de bine sentimenul cu acel cuvant "pleased"...Desi am multe, poate mai multe decat multi altii, sufletul meu nu se poate bucura...Si eu ma uit uneori in oglinda si mi se pare ca privirea e goala, moarta. Inca stiu sa schitez grimasa zambetului, inca respect regulile socializarii, stiu sa...joc...Insa sa traiesc?...Efortul e prea mare...
Nu recomand nimanui reteta mea. Dimpotriva, sper ca fiecare dintre voi va gasi puterea sa lupte, sa-si implineasca visul intr-un fel sau altul! Sper ca voi veti fi niste invingatoare...Imi doresc asta pentru fiecare dintre voi!
Eu voi lua fiecare zi pe rand. Asta e decizia mea pentru Anul Nou!...
Va imbratisez cu drag si pe 31 dec., la miezul noptii, ma voi gandi la voi si la toate femeile care lupta pentru a deveni mame!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Fetelor, ce s-a inmultit gasca.Vine un alt an, sa speram unul mai bun pentru toate. Hai sa lasam macar acum lacrimile si sa credem in mai bine.Hai sa fim frumoase in noaptea dintre ani, sa zambim si sa dansam.Sa uitam de doctori, operatii si FIV.Duca-se...Eu am plecat cu o prietena la cumparaturi.Acum, macar, NUMAI VREAU SA FIU TRISTA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ma primiti si pe mine??? din pacate suntem o multe fete care suferim din cauza BB-ului care nu mai vine. E foarte greu...numai cine trece prin asta poate sa inteleaga. Pe mine nu ma mai ajuta nimic, nici terapia prin cumparaturi, nici mersul la un salon de infrumusetare, nici succesele profesionale....nimic, vreau sa fiu doar eu, cu necazul meu, sa pot plange in liniste. Ma sufoca si ma irita incercarile prietenelor de a mi ridica moralul, nu mai suport sa mi se spuna " o sa-ti vina si tie randul", " o sa fie bine" si nici sa se poarte toata lumea frumos cu mine de parca nu s-a intamplat nimic, parca toti o fac din mila ....si nici eu la randul meu nu mai vreau sa ma intreb " de ce mi se intampla asta?". Sunt o optimista si o luptatoare..dar de data asta mi s-au innecat rau corabiile, nu ma mai bucura nimic, vreau sa treaca cat mai repede zilele astea si sa pot s-o iau de la capat, dar nu mai vreau sa ma gandesc la o data viitoare ... sunt disperata, nu mai vreau un nou esec, nu mai pot sa trec prin ce trec acum.

Pentru cele care nu stiu tocmai am facut un FIV, trebuia ca de acest Craciun sa am in burtica cel putin un BB, mi-am facut atatea planuri .... nu ma pot uita la brad, nu vreau sa merg nicaieri de revelion, numai pot sa port hainele din ziua Et....numai vreau nimic...

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

fetelor vin si eu in"gasca"voastra dar nu vreau sa va spun cat am suferit si probabil voi mai suferi ca bebe nu vrea sa vina dar mi-a trecut o idee prin cap:in Spania se obisnuieste ca in noaptea dintre ani femeile sa poarte bikini rosi noi nouti,cica aduce noroc anul care vine si ultimele 12 secunde din an se mananca boabe de struguri,de preferabil fara pielita(aici se vand anume pt asa ceva la conserva,sa fie siguri ca nu bate ceasul 12 fix si sa nu fi mancat toate boabele,deci sa va treaca supararea haideti la cumparaturi de bikinei si boabe de struguri,eu pana acum n-am facut asa dar de data asta voi face si poate revelionul ce vine il voi face cu bebe in bratedeh...eu sper ca doar traim cu speranta.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

pussi ca sa te simti macar un picut mai bine
kla imi place ideea cu bikineii rosii,ma conformez
suntem atat de multe fete in situatia asta asta nefericita...offfff ma voi gandi la toate la cumpana dintre ani

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Kla 78o sa purtam bikini rosii poate are un efect terapeutic...si se prind BB mai bine!!!Sa nu uiti de banii din sutien si de DORINTA de la ora 0

Cornelianeli

Ce e in sufletele noastre numai noi stim..dar eu zic ca ar trebui sa credem 2007 ne va implini visul!!! LA MULTI ANI!!!

PUSSI

Mergi la inceput