Tu cum te simti?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

quote:
Originally posted by copilutzu

Andreiutza, ...te inteleg perfect....
Si eu am plans,...si mai plang,....incerc sa fiu optimista, dar ma lovesc de fiecare data de cate un obstacol si...vad cum se desumfla optimismul din mine.....Mi-e greu sa merg in parc unde vad mamici cu copilutzii lor dragi ( dupa care imi curg balele - scuze de expresie...), mi-e greu sa ma uit in alta parte cand trec pe langa o gravidutza,ca sa nu se vada lacrimile din ochii mei,...mi-e greu (cel mai greu) in preajma sarbatorilor de iarna,.....mi-e greu sa mai cred in minuni....
Este bine ca mai ai credinta in Dumnezeu....stii...imi spuneau cunostintele, prietenele, rudele...( cele mai bisericoase..) "Crede, roaga-te, striga la Dumnezeu..." dar...de 13 ani ...tooot urluuu si ma rog, si nu ma aude decat sotul care zice ca mai am un pic si inebunesc...Incearca sa fii tare si sa nu iti pierzi credinta.
Inca imi este greu, inca mai plang....te intelg!!!!
Da, da micha ai dreptate !!! Cea mai dureroasa intrebare..."la voi cand vine barza?" sau "voi??? ce mai asteptati???"
,..si le raspundeam cu gura uscata "oale de mosii" (asta in locul unei injuraturi zdravene...)Bashca jigniri de genul..."astia sunt sterpi" (vb. de duh ..din gura rudelor de prin provincie..cah...)
Te felicit din toata inima !!!Sa-ti traiasca puiutzul!!!Si sa va bucurati de el!!!

Cum ma simt??? Nu am putere sa va povestesc...Sa ma scuzati!!! Dar nu pot sa va ridic moralul...asa ar fi fost frumos....dar...
Eu zic ca ,....plangand, imi descarc sufletul de neputinta.Sincer..ma simt mai bine dupa ce plang.
Va pup!!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor




Bucurati-va ca va iubiti,ca aveti sanatate,libertate si tot ceea ce un om poate cladi prin munca/spirit/dragoste...e ceva ce sufletul meu a vrut sa iti spuna,nu sint o "poeta" sint o realista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Oana sa-ti traiasca nepotica!!!
Dar...daca nu te superi...as dorii sa-ti dau un sfat!!!
Si eu am o nepoata maricica(16 ani ) a crescut la mine in casa pana la 10 ani.Am suferit enorm cand a venit vremea sa se duca acasa la parintii ei. Offf.. imi aduc aminte ca in preajma Craciunului, sufeream cel mai mult. Era casa goala , pustie...uram sa impodobesc bradul, uram sa fac si sa primesc cadouri, uram aceea sarbatoare.....Dar ,usor ,usor,...mi-am revenit, nu in totalitate .
Sfatul meu este sa nu te atasezi prea tare (asa cum am facut eu)...sa nu suferi.
catty am citi cu lacrimi in ochi si povestea ta...stiu ce dureri ai avut.Te-am "urmarit" la "Inseminari".Am facut inseminare dupa tine. Si eu l-am asteptat pe Mosu' dar ..nu mai cred in el.....
Fetelor , hai sa incercam sa ne ridicam ,.....si sa facem un pas inaite..!
Un pas mic!!
Io...desi am 38 de ani incerc sa merg mai departe!!!Cred ca mai pot indura !!!
Pitic mi-a fost dorulet de tine.Ai disparut asea...brusc..


PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

Copile tu ai darul de a ma face sa pling pe mine ...o femeie "imbatabila" ,dar dureros de vulnerabila la anumite limite!!!

Trebuie sa imi revin asa ca :REVELION fericit si ne "vedem" in 2007!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Aaaaaanashica optimismul meu ...."a murit prin deces" Tu imi cunosti povestea...si de sanatate nu prea pot sa ma bucur...
Sar'na ca incerci sa imi ridici moralul....Esti o dulcica , ca de obicei! Sper din tot sufletul sa incepem un an mai bun!!!
Si promit ca nu mai intru de DC asa cu ..."botul mare" ca acum...ca sa nu va mai intristez.
In general , sunt o fire optimista , dar acum,...scuzati-ma (iar..) .
De cand am vazut testul negativ,(a...nu stiu cata oara....) sunt f. pesimista.
Va pup si va urez un AN MAI BUN!!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

hai meeey nashicooo acum chiar m-ai facut tu sa zambesc!!!
si multumesc!!!
NE VEDEM S I G U R !!!


PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Si eu ma simt la fel ca voi, fetelor... Oana, este perfect adevarat cand spui "medicii spun ca depresia cauzata de infertilitate este diferita de depresia obisnuita: este un amestec de furie, jale cand iti moare cineva drag, gelozie, singuratate si pierderea credintei", tot medicii spun ca depresia cauzata de infertilitate este mai adanca decat cea provocata de aflarea vestii ca ai o boala incurabila... am fost si eu pe marginea prapastiei, cand nu vedeam care e rostul vietii mele si am fost la un pas de nebunie... nu mai vreau sa ajung asa! Incet-incet mi-am inoculat ideea (absurda, poate) ca voi avea copilul meu, ca ceea ce mi se intampla acum e o situatie pasagera si totul se va rispi ca un fum inecacios cand voi vedea testul pozitiv. Sunt sigura suta la suta ca asa va fi, ca voi uita totul atunci. Si ziua aia va veni, va garantez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

nu pot spune decit ca sufletul meu,atit cit mai am,e sfisiat...sau cum vreti voi: am fost si sint alaturi de voi,dragele mele,sint dependenta de DC dar DJ nostru iubit are mare dreptate:"unele femei sint lasate de DD sa creasca copiii altora"...sau asta am retinut eu ,sa ne rugam pentru 2007 fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Mamica diminutivelor ai dreptate desi e greu de tot sa nu te atasezi de ceva atat de dragalas.
Acu', vorba ta, dupa o portie de plans parca-parca ma simt olecuta mai bine.
Va pup si eu pe toate, va urez sa aveti parte anul viitor de tot ce imi doresc mie ||si sper din tot sufletul ca intr-o zi sa inchidem definitiv sectiunea asta din cauza de nepopulare.

edit: demult ma gandesc la asta dar acu' cu subiectul asta o sa ma apuc intr-o zi sa scotocesc pe net sa vad daca gasesc ceva interesant de pus pe forum aici sa vedem ce facem cu depresia asta, cum o putem scoate la capat sa ne facem viata mai usoara pana vine un bebel.

Oana_B

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

Copilutz ti-am spus io ca "esti speciala"...hai si tu si iubita mea Avalon la cumparaturi de desuuri ,cizme negre si cu toc cui/sau nu,si hai sa uitam virsta!!! frumusetea e interioara,ma duc sa ii dau al lui meu pumnu' de pastile si vb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mai, Oano, vezi poate gasesti un articol-ceva, cum ne putem 'inveseli' viata amoroasa cu niste desuuri rosii, pana vine bebe, nu-i asa Nashico? Ramanem cu niste amintiri frumoase! Bravo, fetelor, asa imi place de voi! Iar daca apare cate un rid pe ici pe colo cand va uitati dimineata in oglinda, nu il bagati in seama, e unul 'de expresie'. Eu ma gandeam chiar sa imi maresc sanii putin... e, ce ziceti de asta? Nu mi-ar sta bine?

Mergi la inceput