"TRUCURI" PT A DEVENI MAMICA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

iau si eu vit e. e chiar asa buna? am luat 2 luni, pe 11 incep a 3-a cura. tu cum le iei? din a cata zi? cate pastile?

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

pussi
fetelor, cum tineti cura cu vitamina e.E prescrisa de medic, sa luati voi de capul vostru.Mie mi-a data doctorita sa iau fier, ca aveam o usoara lipsa.
o zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si eu iau vit e de 2 luni,din Z5 pana in Z15 cate 2 pe zi

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

eu iau 1 pe zi, 10 zile, din ziua 5. asa a zis ginecoloaga mea.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

eu le-am luat dupa capu' meu, cate una pe zi dar nu mai stiu exact cate zile am luat ca sunt apropae patru ani de atunci... dar sunt sigura ca m-au ajutat sa raman insarcinata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Tumpi stiam io ca esti fata buna !
Pussi
Fetelor eu cred ca cel mai bine e sa luati vit. E numai dupa ce ati vb cu dr. Fiecare organism reactioneaza diferit la vit si dr stie cel mai bine cate sa luati si cum... sau ar trebui sa stie ! Eu iau de 2 luni acid folic, am citit in "avantaje" ca e indicat sa se faca o cura cu vreo 3 luni inainte de a ramane , doza fiind de 400 micrograme/zi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Madalina 4 ani de zile ai luat vitamina E? Scuze dar nu am inteles prea bine...

Eu iau Mastodynon 30 picaturi dimineata 30 picaturi seara, Vitamina E 1/zi, Acid folic 1/zi.



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iumosa spune:

Pussi: Da-mi mai multe detalii despre laparo. De exemplu, cum desfunda trompele daca vad ca sunt infundate? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

iumosareferitor la desfundat, depinde foarte mult de medic si de ce gaseste la tine in burtica si cat de opturate sunt trompele, la mine nu s-a mai putut face nimic..la fel se pot desfunda, dar depinde cum se cicatrizeaza ele..e complicat!!! cel mai bine ar fi sa vorbesti cu LaviniaN..ea a ramas graviduta dupa 3 luni de la laparo, i-a desfundat trompele..si parca era si un subiect cu GRAVIDUTE DUPA LAPARO

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

Madalina 4 ani de zile ai luat vitamina E? Scuze dar nu am inteles prea bine...

Eu iau Mastodynon 30 picaturi dimineata 30 picaturi seara, Vitamina E 1/zi, Acid folic 1/zi.





biby, nuuu... am luat doar o luna, si a fost acum 4 ani!

Mergi la inceput