"TRUCURI" PT A DEVENI MAMICA

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iumosa spune:

LA multi ani!
La alatur si eu grupului de fete plecate din tara pentru a zice acelasi lucru: e mai bine acasa. Eu sunt inCAnada si aici indiferenta oamenilor e mare. La inceput zicea: ce bine ca n-are nimeni treaba ta. Dar de fapt sunt f. indiferenti, nu treci de fatada. Prietenii nostri de aici sunt doar romani si in nici un caz nu ma pot duce la vreun vecin sa cer un ou daca nu mai am, cum faceam acasa. Fiecare e cu treaba lui si totul e de suprafata. Iar cu sistemul medical.....e groaznic. Era mai bine acasa, din acest punct de vedere.

In rest, mai asteptam trucuri :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

desi suntem putin off topic(scuze moderatorilor)sunt de acord cu voi in privinta vietii departe de casa.....cat despre sistemul sanitareu una am stat pt o programare 1 an si 3 luni,dupa care am mai asteptat inca 2 luni pana sa incep analizele,apoi pt primul tratament am mai stat din ianuarie(analize)pana in mai primul tratament,iar spanioloaicele au asteptat 3-4 luni.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

OLIM am tot asteptat nr ala,sper ca n-ai fost bolnavioara de nu mi l-ai trimis.....si sotul meu vine o data pe sapt acasa(e sofer de tir)si chiar daca 90% stiu ca nu raman natural,eu tot sper,si imi fac temele in zilele in care cred ca sunt la ovulatie.dr cand e plecat ma resemnez.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

La multi ani si tie Iumosa! Cu sistemul medical de aici ce sa mai zic si eu: m-am dus la medicul de familie dupa 6 luni de cind incercam sa facem bebe sa ii spun ca eu cred ca ceva nu e in ordine si mi-a zis ca nu e cazul sa ma agit, ca sa mai incercam. Dupa un an i-am zis ca vreau analize sa vad sigur daca totul e in regula si mi-au zis ca vaaaaaaaaaaai, dupa 2 ani ar trebui sa imi fac griji.
Da, si colegii mei nemti de la serviciu sint atit de dragutzi incit in decembrie cind am fost avansata in functie, nu au mai rezistat si mi-au spus in fata ca ei considera ca nu sint suficient de buna pentru postul ala
Asadar.... sa iti tot vina cheful de duca. Dar ne terminam noi treburile si ii lasam in pace cu toti turcii lor sa ii cotropeasca de tot.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Kla, cred ca o sa ma revoltez; eu am cerut programare in vara pt pneumoftiziolog, m-au directionat gresit, dar maine ma duc peste ea si ii dau; asta inseamna sa mai astept un an si ceva cum spui tu ca sa ma trimita la un ginecolog; uneori ma gandesc ca o sa merg la o consultatie privata.Am facut un nou test azi, e negativ total; dar dupa test, am observat o usoara scurgere maronie, care nici pana acum nu pare a fi CM, nu au fost mai mult de 10 picaturi.POate cine stie, desi nu mai sper.Daca o sa-i cer o eco maine, sigur ma trimite la plimbare, asa ca mai bine tac.
la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

LIVIA te cam precipiti cu testele,eu astept de 6 ani si ceva minunea trebuie sa ai rabdare sa nu te dezamagesti singura,asteapta macar pana in ziua cand trebuie sa vina CM,iar acele pete ce le-ai avut azi poate fi si faptul ca bebe isi face loc in uter si daca era de culoare maronie a fost sange vechi,eu sper sa vi cu vestea buna peste cateva zile si sa fugi la odisee apoi eu ma prin strans tare de tine sa ma iei cu tine TAI-TAI LA ODISEE

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Cred ca o sa fac un test pe zi, azi e a 5-a zi de intarziere......bine ca e farmacia la parterul blocului, dar de maine promit sa incetez ca altfel o iau razna.
Si cat mai repede la odisee Claudia!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Livia iti tin pumnii ptr maine

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

[
nu va suparati pe mine ca rad asa,dar cred ca nu am mai ras cu atata pofta de mult timp.Mai fetelor,dar voi credeti tot ce vi se spune?????
Putina relaxare, multa dragoste si bebe o sa vine, voi nu faceti decat sa va stresati si nu faceti bine.

Va pupic si va urez un an nou mult mai bun si sa ploaua cu


"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Livia iti tin pumnii ! Doamne da sa fie cu ochisori !
Gabi problema la noi e ca nu sunt soldatei care sa cucereasca "cetatea"...dar am gasit o solutie si pana nu raman nu ma las !
Tumpi nu ma supar pe tine...Probabil tu faci parte din grupul celor care nu au probleme cu facutul de si de aceea ti se pare cam ciudat sa vezi ca unele ca noi cauta orice secret, doar,doar vom fi si noi cu ! E mai greu sa intelegi cand nu te confrunti cu astfel de probleme ! Ce sa facem daca noi nu ramanem ca iepuroaicele, una doua, apelam la "trucuri" ! Relaxarea nu-i suficienta !
Fetelor, care vreti un , iar el intarzie sa apara, eu va recomand sa mergeti la doctor (cu barbat cu tot) si sa vedeti unde-i buba, pt ca timpul trece prea repede...Mie imi pare rau ca n-am fost asa hotarata mai din timp...Dar inca nu-i tarziu, sunt tanara si "nelinistita"

Mergi la inceput