"TRUCURI" PT A DEVENI MAMICA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Buna seara tuturor !
Ce sa va spun?Ca am dormit`putin si mi-am mai revenit din dezamagirea de dimineata cu testul negativ, acum astept sa vina uratii. si ce va fi vom vedea. Si eu, ca si tine Oli, suntem in prima luna de incercari si sa speram ca nu se va lasa mult asteptat.Si eu sunt in Spania, asa ca ma bucur ca am gasit o colega in drumul spre odisee.Curaj si tot inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

unde stai in spania?
multam pentru incurajari
si tie iti doresc la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Olim , stau in Ciudad REal.. si tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Olim, Livia, voua nu va e dor de casa? Nu v-ati gindit sa va intoarceti? Psihic va e mai bine unde sinteti acum sau in primul rind material? Ca pe mine asa m-a lovit o dorinta sa ne intoarcem acasa peste vre-un an jumate......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Mie acum cel mai bun truc de a deveni mamica mi se pare sa ne intoarcem si sa concepem bebeul in Romania. Poate bebe vrea sa fie roman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

almeria
printesa_roz si noi vrem sa ne intoarcem peste 1 an, sa incercam cum este acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Printzsica, ce sa-ti spun?
Dorul de casa este mare, suntem plecati de 6 ani, dar in fiecare an petrecem concediile in Romania, iar acum de Sarbatori este groaznic, chiar vorbeam cu o prietena, nimic nu este ca acasa, nici chiar cozonacii nu miros la fel...Dar la Craciunul de anul acesta , sigur in Romania vom fi, chiar daca apare bebe.De intors acasa, mai mult de 3 ani sau 4 nu mai stam pe aici, deja ne este greu , oricati prieteni am avea, nu am intalnit aceeasi caldura sufleteasca la familiile spaniole.
Cu bbul, noi inca nu am inceput efectiv, acum sunt in pauza de pastilulte pentru ca le luasem timp de 2 ani fara intrerupere, si am hotarat sa le intrerup de tot; dar intarzierea de luna aceasta, zile in care mergeam la baie la fiecare 10 minute sa vad daca au aparut uratii, in care ne gandeam ce si cum va fi in caz ca e bb, ne-a facut sa rectificam, sa ne dorim un copil, iar de acum stiu ca o sa prestam la greu..Cine stie, poate vine barza si la noi, si nu se lasa mult asteptata;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

si noi suntem de 6 ani in Spania
chiar azi am scos rezidenta pe 5 anicea permanenta, dupa care vom cere cetatenia.
va pup pe toate si sa ne auzim cu bine maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Livia si Olim, v-am intrebat pentru ca am senzatia ca nemtii cel putin, cu cit un strain incepe sa evolueze mai bine, cu atit parca nu vor sa il mai integreze. Si apropo, greseli au doar ei voie sa faca, ca doar sint in tara lor. Ne-au certat pe noi vecinii ca am pus in tomberonul de gunoi niste cartoane, ca vai cica se pun in spatii speciale. Ne-am cerut scuze si am zis ca data viitoare vom sti cum sa facem, si ce credeti ca au facut de craciun aceeasi vecini? Au unplut un tomberon intreg cu cartoane, incit intre craciun si revelion nu am avut unde sa punem gunoaiele reciclabile, ca umplusera ei tomberoanele cu cartoane
Na, ca m-am racorit si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Ai mare dreptate , printzsica..Asa este si pe aici, in oraselul unde stau eu, cam toata lumea se cunoaste , fiind mic, iar orice veste despre un roman, sau orice strain in general, se imprastie imediat; sigur , mult mai repede cele rele decat cele bune;dar pe mine deja nu ma mai mira nimic, si mai ales nu mai pun la suflet rautatile lor.Doctora mea de familie, cand i-am spus ca as vrea sa fac un control mai amanuntit pentru ca as vrea sa lasa antibble ,in asteptarea sa raman gravidutza cat mai repede, mi.a dat programare la alergolog (pentru ca eu am astm, deci ar fi trebuit sa-mi dea trimitere la un pneumoftiziolog) dupa 7 luni, ceea ce e de neconceput.Asa ca... asa e printre straini.. nu ma mai mira nimic.

Mergi la inceput