FIV 96

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iumosa spune:

Moni: Multumesc pt. raspuns.

Am vazut in postarea KITTEI ca zicea de 2 numere ale spermatozoizilor: pe ml. si in total. La noi pe ml e 57.4 milioane si in total, pe cantitatea ejaculata, este 287 milioane. Bine ca m-am uitat, ca deja faceam calcule, din 57 de milioane doar 50% se misca si doar 25% au forme tipice.....acum ca calculez din 287 de milioane...parca e mai bine. Eh, incerc si eu sa ma incurajez :).

La multi ani Ioanelor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

"LA MULTI ANI!" tuturor IOANELOR
Vad ca a fost ceva lume la intalneala. Cred ca a fost super.
cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelormaine dimineata ma duc la eco sa imi numere ouale! Am mari emotii sa nu fie ca data trecuta. Sunt dupa 6 zile de stimulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

KITTA bafta multa maine la eco!!!Sa ai cat mai multe "oute"!!!
Eu se pare ca am inceput cu stangul acest FIV am 10 zile de la diphereline si inca nu mi-a venit CM.Cand nu il vroiam venea........si acum..............

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Kitta iti tin pumnii si ma sa fie bine. Multa bafta.
ButterflySim bine ai venit. Nu cred ca este cazul sa te gandesti inca la FIV. Oricum si in cazul in care nu a-ti avea probleme ar trebui sa incerci cam un an de zile. I-ai facut si sotului analize? El este ok? In doresc sa reusesti cat mai repede

betty5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

madalina28, iti reamintesc ca mie mi-a venit ciclul in Z15 de diphereline, m-a tinut o saptamana si abia prin Z26 am inceput stimularea asa ca te rog, nu te mai stressa si nu-ti mai face ganduri negre. A, si am uitat sa iti spun: eu am reusit FIV-ul asa ca, inca o data iti spun ca e in regula si daca iti intarzie. Gandeste-te cati hormoni ai bagat in tine si ca e normala o dereglare, nu poate fi totul dupa ceas.

Edit: Acum am vazut, esti ploiesteanca de-a mea. Bafta multa!!

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

iumosa, ai vazut ca stai bine?

Kitta, indiferent cate oute au aparaut cu siguranta vor mai aparea. Spune-ne si noua maine dupa ce vii de la eco cat ai produs. Sper sa ai oute multe .

madalina eu am facut 14 zile diphereline 0,1 mg. In curand va veni si CM mult asteptat. Cum ai ramas cu dr? Cand incepi stimularea?



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Madalinatie nu iti vine CM si mie nu mi se mai termina. Mi-a venit pe 30.12. si de obicei ma tinea 2-3 zile. Acum de vreo 4 zile sunt numai intr-o stare maronie si astazi chiar ca nu am mai tusit deloc...
De-abia astept sa o intreb maine pe dr. de ce nu mi se termina. Ieri am facut si ca credeam ca mi se terminase si apoi iar a inceput

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

MONILAND treb sa incep stimularea pe 11 adica joi dar cred ca nu o voi incepe atunci....Deabia astept sa vb cu dr.
ANIAST72 nu pot sa nu fiu stresata asa sunt eu ma consum din orice....Da sunt din Ploiesti ca si tine femei puternice nu????(eu ma straduiesc sa fiu...)
Va multumesc tuturor pt sfaturi sa dea Dumnezeu sa fie bine pt.toate sa ne indeplinim visul.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

LA MULTI ANI CELOR CU NUMELE DE IOANA SI ION!!!

succes tuturor...KITTA bafta maine...cit mai multe oute...va pup pe toate


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput