FIV 96

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, mi-a fost dor de tine.
Cum esti in noul an? Ti-ai facut planul de lupta? Sper ca nu renunti.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Monica, eu intram mereu sa citesc vesti despre voi dar nu prea am mai avut ce sa spun despre mine... mi-am facut un plan, desigur pentru noul an. Un nou fiv! Vorba Sheritrei, pam-pam!

PS: Referitor la intrebarea ta despre inseminare, o sa-ti raspund eu cat de repede. Un raport complet fac pentru prietena ta, ca am ceva experienta cu IAS-urile. Te pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Daca conteaza si parerea mea, eu am inceput sa iau Maca inainte de FIV apoi, in timpul injectiilor cu diphereline luam cand imi aduceam aminte pana cand cineva mi-a spus: "Pai tu te inhibi cu injectii si in timpul asta te stimulezi cu MACA???" Mi s-a parut logic si n-am mai luat. La prima vizita la dr. i-am spus ca iau Maca si daca este bine. Evident ca reactia doctorului m-a facut sa inteleg ca nu are nici o legatura Maca cu protocolul de FIV. Am avut rezultate foarte bune si am ajuns la concluzia ca acestea difera de la organism la organism...cu sau fara Maca.
Avalon -ici de an nou si ma rog la DD ca in acest an sa iti indeplineasca visele.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, Super! In cazul acesta sa dea DD sa e lase cu . Te astept cu noutati (cand vrei sa zici tot, sau aproape tot ).
In legatura cu partea a doua, iti multumesc.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

fivoaselor va pupacesc si va doresc multa bafta celor in tratament,

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

nicoll, ma tot gandesc la estradioul tau.
Ai mancat soia in aceea perioada?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Monica, KLA, Aniast, va multumesc mult si va doresc si eu sa va impliniti visul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelorin continuarea celor discutate ieri sa va spun valorile sotului meu la spermo, ca fiind atat de mari nici nu le mai tineam minte: 42 mil. iar mobilitate A+B - 60 %, min. e 50 $, C 12 %, morfologie 30%, la Medsana au alte limite adica intre 200 - 240 mil. si el a avut 296 mil, de aceea era in afara limitelor :-). Si tot degeaba....
Vreau sa va spun ca si la IAS, cand uneori aveam doar 2-3 zile de abstinenta avea min. 30 mil, de cred ca mai punea si Moisica ceva deoparte ca tot erau prea multi..De vreo 2ori ne-a facut ea (din cele 8) si tot nu ne-a purtat noroc. As putea zice ca mi-a facut si Dracea si Cocei si cu Monica Dascalescu, asa ca sa nu credeti ca depinde deele cumva, tot de noi depinde ca eu am incercat toate combinatiile, nu ca am vrut ci ca asa s-a nimerit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

AAAAh, am gasit si MACA si incep sa iau cateva zile in suprapunere cu stimularea cu Menogon, daca e stimulare pai stimulare sa fie. Ce o fi o fi, cum au zis si fetele, depinde de organism, dar oricum nu-i spun dr. ca stiti cum sunt, daca nu iese zice pai daca ati amestecat KaKa Maca (cum a zis sotul meu!) cu tratamentul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

KITTA, pai sotul tau are sperma de donator! Faceai fericita vreo soata de oligospermist daca incurca cineva borcanele!
Cat despre kaka-maca, daca tot o faci, fa-o lata, ia maca de la innovatics!

Mergi la inceput