FIV 96

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Adhnana, sa fie intr-un ceas bun .

galuscuta ma gandesc ca daca ovarul il blochezi si apoi ii dai drumul si pe deasupra si cu stimulente acesta lucreaza de mama focului .
In cazul lor stimularea nu trebuie sa fie mai puternica daca nu inhiba ovarul? (logica mea )

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Sheri, nu ai plecat la intalnire?

lachi 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

lachi FELICITARI !!! ma bucur ca sunteti bineSa ne dai si noua reteta de facut gemeni ...ca viitorul tatic asa vreaO portie dubla de ananas???

Moniland, galuscuta, eu nu cred ca am facut inhibare la unguri..am luat 19 zile AC, 4 zile pauza in asteptarea CM si a5 zile am inceput injectiile : 4 zile suprefact + Gonal F, 4 zile numai Gonal F, 2 zile Gonal F + merional 75/zi, 1 zi Gonal..si a treia zi punctia. Asa ca nu stiu daca una dintre aceste substante te inhibeaza..

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

pussi, probabil suprefactul o fi un fel de diphereline.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Aniast si eu asa stiam ca ar trebui sa apara sangerare. Dar mie asa mi-a spus dr. cu care am facut atunci FIV-ul la Cluj, m-am mirat si eu, dar asta e....
Pussi Suprefactul se da la Szeged (in loc de Dipherelin) pentru inhibare.

pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Sheri te-ai intors cu forte proaspete? Intalnire la inceput de an, super!! Astept amanunte.
Lachi stai cumintica.
Aniast ai plecat deja la intalnire?
Andicu iti sta f bine cu burtica, asteptam sa mai creasca si atunci sa vezi mandrie pe tine.
Crinuta cand te duci la consultatie?Te-ai programat?
cristinici


''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

cristinici, tu stii ca eu sunt de cursa lunga si oricand bat drumul capitalei pentru o intalnire cu fetele dar de data asta stau cumintica, astept echografia si astept sa treaca iarna ca risc sa plec pe vreme buna si sa ma intorc prin nameti.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Cristinici da, in 17 ianuarie. Am scris mai multe la "FIV in Ungaria". Tu ce mai faci, cu mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Adhanana bine ai revenit. Iti doresc o super productie si un ET reusit.

Manuela din cate stiu cei de la Med New Life fac Et si cu ovocite de la donatoare, asa ca poti sa incerci. Nr lor este 3263999. Eu una acolo am facut Fiv-ul si sunt acum in 5 saptamani.

Pussi o sa fi bine la control...de ce iti faci probleme din cauza ovarelor? Daca ei chistulete ele dispar imediat cu Duphaston, asa ca o sa fie bine si o sa incepi in martie FIV ul si dupa cum am spus eu cu putin noroc o sa fi si mamica pana la sfarsitul anului asta sau inceputul anul viitor.

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Dragele mele sa stiti ca nu v-am uitat, va urmaresc din umbra. Eu am facut FIV-ul la Giulesti daca aveti intrebari puteti oricand sa-mi scrieti.
Si eu cand eram sub tratamentul cu Dipheraline mi-a spus ceva de genul:"saptamana viitoare o sa ai un fel de ciclu , nu te speria". Deci nu mi-a zis o zi clara cand ar trebui sa-mi vina...mi-a dat o plaja de o saptamana.

Mergi la inceput