FIV 96

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manuela72 spune:

Ciao! Multumesc pt raspuns, dana p.
Am incercat de 2 ori la Timisoara la clinica prof. Munteanu cu ovocite donate (prima data in noiembrie 95 BHCG pozitiv, dar camera ovulara era goala dupa 7 saptamani la ecografie)... deci este posibil... nu stiu cat de legala este procedura, dar se realizeaza.
Vreau nr de tel de la clinica Medsana si Giulesti sa ma interesez personal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

ADHNANA bafta multa o sa fi prima pe anul asta si sunt sigura ca o sa spargi gheata cu reusita ta!!!

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

medsana
http://www.medsana.ro/contact.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Manuela72 tel cabinetul de reproducere umana asistata Giulesti - 021.312.16.77

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Adhnana, bafta multa, sa umpli sacul cu oute!
Galuscuto, dar inhibarea de cand incepe? N-ai pomnit de ea. Sau menogonul incepe din ziua 6 si cealalta substanta era inhibatorul?
Am sterso la barfeala, sa-mi usurez inima!


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Adhnana, uite si de la mine un . Muuuuuulta bafta. Sa fie prima reusita pe anu' asta.

Lachi da un semn de viata.....

Manuela ti-o zic din suflet. Du-te la Med New Life sau vino in Spania pentru ca aici este legal Fiv-ul cu ovule donate. Nu te du la Medsana.Cel putin nu la protopopescu.Bafta.

Liana tu ce faci?????


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetele mele dragi!
Eu intru mai rar pentru ca nu mai prea merg pe la birou.
am sunat-o aseara pe Cocei si mi-a spus sa ma duc azi sa ma vada proful la Giulesti. M-am dus. Totul e OK. Plozii sunt bine amandoi, nu au patit nimic. Le batea inima manca-i-ar mama pe ei de inimosi! Mi-a spus proful sa fac gravibinon una pe saptamana timp de 4 saptamani si ne mai vedem pe 8 februarie. Pentru situatii de urgenta a spus sa merg direct la spital oricand si oricine e acolo se va ocupa de mine, il va anunta pe el despre problema mea si va veni daca e cazul sa ma vada, bla, bla. Deci m -am linistit. Nu stiu cum imi calculeaza sarcina si nici nu-mi mai bat capul...spune ca sunt deja in saptamana 8.
Va pup pe toate si va urez un WE placut!

Danezo iti trimit maine PM si trimite-mi si tu te rog nr. de la M. cabinetul particular ca iar l-am pierdut.

lachi 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Sheritra - asta m-a mirat si pe mine dar nu fac cu perioada de inhibare, a doua zi de ciclu incepi cu menogon iar in a 13-14-a zi de stimulare fac punctia.Lasa timpul exact ca la un ciclu normal.Dr. care face FIV-ul este "taticul" a peste 3000 de copilasi...are multa experienta si zice ca asa nu intoarce pe dos sistemul reproductiv all femeii.Am sa sun luni sa vb. cu el.Va tin la curent

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Galuscuto, ce-i aia cetrotide?

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Madalina, nu stiu cum e cu diphereline de 3,75.
Eu am luat diphereline de 0,1 mg si dr mi-a zis ca trebuie sa vina CM la timp. La primul tratament nu mi-a venit din cauza unor chisturi. Mi le-a punctionat si am continuat tratamentul. La al 2-lea FIV mi s-a zis ca daca imi intarzie 3 zile sa-l sun. Mi-a intarziat doar o zi. . Nu vreau sa te alarmez caci probabil cu diphereline 3,75 e altfel.

galuscuto, ce spui tu despre austrieci pare foarte frumos. Cel mai frumos este timpul scurt. Partea mai putin frumoasa care o vad eu, este ca nu se lucreaza pe pacient. Stii prea bine ca fiecare organism reactioneaza altfel. Dar daca stau sa ma gandesc si in Bucuresti se face pe FIV-ul pe loturi si nu in functie de cum raspunde pacientul la tratament. Acum e la alegerea ta, dar mai documenteaza-te. Tine-ne si pe noi la curent.

Lachi, deci ai inteles: esti foarte bine atat tu cat si puiutii . Bravo! Iar daca te mai agiti poti oricand sa mergi la clinica. Asta e un lucru foarte bun si linistitor. Chiar imi place. Te pup si sa ai o sarcina usoara.

Monica

Mergi la inceput