FIV 96

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Sunt in a 8-a zi de la diphereline si in a 28-a de la ultimul CM si nu vineeeee(CM)!!!Am facut diphereline pe 28.12 de 3.75mldar nu am avut nici un simptom de atunci.Oare sunt anormala???????????

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Sheritra - cica da la toata lumea aproape la fel (in functie de analizele hormonale din a doua zi de ciclu)cam 3 fiole de menogon iar din a 6-a zi se face ci cetrodite.Daca vrei sa faci AH ce plateste inca 300 euro.Ma mai gandesc zilele aste si luni am sa sun (noroc ca vorbesc italiana).O sa va mai scriu despre ei .Cred ca medicul e de origine maghiara - se numeste Szalay.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Buna fetelor!
La multi ani pentru 2007!! Va doresc un an nou bun cu sanatate si multe realizari.
Nu am mai scris de mult pentru ca nu aveam noutati dar va citesc aproape zilnic si ma bucur si ma intristez cu fiecare reusita sau nereusita a voastra.
De astazi incep si eu monogonul cate 3 fiole pe zi, asa ca ma alatur langa voi in marea incercare.
Din ce am citit o sa fiu cam in aceeasi perioada cu madalina28 si Kitta.
madalina28 - stai linistita, o sa vina. Si eu tot dipheriline 3.75 am facut si mi-a venit cam la o saptamana. Eu sunt tot la prof Marinescu, deci suntem colege de giulesti
Liana30, Sheritra, Avalon, Lachi, aniast72, andrada.p, pussi, dana.p, Moniland, betty78, korapop, pis, kla, andicu, mrl, zouzounaki, iliuta, dasha - va pup pe toate si daca am uitat pe cineva nu a fost cu intentie

O zi linistita,
Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

madalina28, nu te mai stressa...de venit ciclul trebuie sa vina ca altfel nu are cum sa faca loc noului endometru. Mie mi-a venit ciclul dupa 15 diphereline asa ca...stai linistita. Nu e nici un fel de problema ca iti intarzie, nu afecteaza tratamentul. Iti inteleg starea, si eu am trecut prin asta, dar iti spun din proprie experineta ca a fost ok. Pupici si ai grija de tine.
Adhnana, bine ai revenit si bafta multa la tratament.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Lachi cum te simti? Ai vorbit cu Cocei, ce ti-a zis?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Madalina nu te stresa. Eu am facut inhibare acum doi ani, cu dipherelin zilnic 0,1 mg/zi. Sangerarea a venit cam in ziua 7-8-9 (sau poate chiar a 10-a, nu mai stiu sigur) de la inceputul inhibarii. Si eu eram stresata, dar dr. cu care am facut FIV atunci, mi-a spus ca nu e obligatoriu sa apara aceasta sangerare.

pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

crinuta71, sangerarea trebuie sa apara, endometrul vechi trebuie eliminat. Eu am fost in Z14 de diphereline la echo pregatita sa incep stimularea cu menogon si am fost trimisa acasa sa astept sa vina si sa treaca ciclul, abia dupa aceea am inceput stimularea. Nu se risca nici un medic sa inceapa stimularea fara sa fi venit ciclul pt ca daca vine in timpul stimularii, nu e bine deloc.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Multumesc pt incurajari.Pe 11.01 ar fi trebuit sa incep stimularea dar din cate se vede incep cu stangul......
ADHNANA cand ai facut diphereline?Stimularea cand o vei incepe?Sper sa tinem legatura....

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll75 spune:

Fetelor,multa bafta tuturor.ma rog pentru fiecare in parte si pentru toate la un loc,.incerc sa tin pasul cu voi si sa invat din experienta voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

aniast72 - multumesc de incurajari
madalina28 - eu azi fac prima injectie de stimulare cu menogon. Trebuie facute la aceeasi ora am inteles. Eu fac 3 fiole pe zi. Iti povestesc maine cum a fost.
Dipheriline am facut pe 18 decembrie. Deci azi a fost ziua 19, asa ca nu-ti face probleme. Injectia asta isi face efectul oricum si nu conteaza asa de mult cand incepi stimularea. Fiecare organism are ritmul lui.
Tinem legatura

Adhnana

Mergi la inceput