FIV 96

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Andicu si eu ma bucur tare mult. oricum o sa mai urmaresc, totusi sa nu mai apara ceva complicatii. Tu cum te simti?

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelorva multumesc mult de raspunsuri!
Cine mai vine la intalneala cu Sheritaca n-as vrea sa fim doar noi doua singure :-)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
KITTA..pai voi si eu prezenta, deci trei!
Sheri bine ai revenit pe baricade!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Buna dimineata!
Si eu voi fi la intalneala - ca de obicei :) - sa beau o bere cu fetele si sa fumez un pachet de tigari acum cat mai e timp ca mai e un pic si incep urmatorul FIV!!!

toate FIV-oasele!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Fetelor vreau sa va cer parerea.
Am gasit o clinica in Austria care are un protocol foarte scurt cu rate de succes de 40%.
dupa ce suni te programeaza cam intr-o luna pt. control , costa 100€,duci toate analizele hormonale facute.Cand i-ti vine ciclul suni si spui ca incepi tratamentul ( menogon+cetrodite)fara analize de sange, fara monitoraj.In a 8 zi de ciclu si de stimulare mergi la eco , un alt eco in ziua 10 , in ziua 12/13 punctia iar dupa 2/3 zile ET.daca ai multi embrioni fac ET cu blastocit.Un ICSI costa 2450 cu congelamentul embrionilor eventuali ramasi inclus in pret(FIV simplu € 2050),medicamentele cam 500€ .In total sunt cam 10 zile de stat in Austria. Dupa ET trebuie sa stai culcata pe burta o ora (La TM faceau ET cu vezica plina, ca riscai sa faci pipi pe doctor si te tineau in pat vreo 15 minute si dupa aia , valea...).
Atat ma tem sa n cumva sa nu fac destui foliculi buni...(cu puregon am avut 12 si 20 ovocite)dar cu protocol lung.
mie mi-ar conveni mai mult decat in Ungaria pt. distanta (500 Km fata de 1450 Km).Poate careva din vo a facut asa ceva si ma poate ajuta.
Ce spuneti ? astept comentarii...


galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna dimineata tuturor!

Lachi sanatate multa ,ai grija de puiuti, iti doresc sa duci sarcina cu bine pana la capat si sa te bucuri de comorile tale!
Dana p success cu planurile tale si eu cred ca vei avea 2 copilasi!Bafta!
Sheri scumpa multumesc de invitatie, deocamdata e o perioada f. grea pt noi, nu am cum sa vin, avem tare multe de rezolvat si in plus pe aici soacra e gripata si eu trebuie sa fac totul prin casa,mi, sper sa nu ma viruses si eu,da’ tot ne-om intalni noi odata si odata…Pupici, astept amanunte , pe cand “gaurelele” de la mister T?
Oana nu stiu nimic de tine, unde ai disparut fata mosului,ai ramas in Barcelona???Da un semn ca imi lipsesti de aici!

Bafta fetelor care sunt in pregatiri pt FIV, care sunt in “focuri” sau in asteptare si sarcina usoara gravidutelor!!!


Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Neata gagici hai la o cine poate cine nu sa dea din coate,
hai curaj ca nu musca, veniti deseara sa mai trancanim?
Ultima strigare, se inchide pravalia!
Galuscuto, e frumos ce spui tu acolo, pare un protocol lungo-scurt, inseamna ca-l da la fel la toata lumea? Daca-ti este la indemana, ca si distanta, transport, de ce nu? Si pretul este f bun, comparabil cu cel de aici, dar ma gandesc la conditiile de lux de acolo.
Bafta multa!



Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Galuscuta, daca ai unde sa stai si e totul o.k., eu zic sa-i dai drumul.Austriecii sunt un popor ca la carte. Sunt convinsa ca sunt profesionisti si au conditii pe masura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Nicoll75, preturile, de la diverse clinici si spitale sunt scrise pe prima pagina a subiectului de fiv.
Andicu, daca nu o sa mai am probleme cu calculatorul, o sa am grija ca la urmatorul capitol sa-l deschid eu si sa refac listuta cu reusite.
Kora bafta si tie!!


Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Bettyma bucur ca e totul ok la tine, toata lumea sanatoasa in asteptarea noului membru al familiei eu probabil in martie fac Fiv-ul..pe 16.01 merg la control si atunci stabilim in functie de starea ovarelo...si sa te auda DD si sa fie asa

Dana p s-o treci si pe Thea-m la gravidute si pe tanyuta..graviduta de Szeged!!! Si anul viitor pe vremea asta sa ai 2 BB unul al tau si unul de suflet

Galuscutasi eu zic sa-i dai bataie, e mai aproape de tine si preturile sunt ok...iar ca profesionisti..vor fi net superiori celor din TM.Asa ca ai trei atuuri in plus in noua incercare si toate sansele de a fi

Sheri, andra si celelalte barfa placuta diseara si

Kittatinem pumnii si sa ne ti la curent cu tot

PUSSI

Mergi la inceput