FIV 96

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR!!!!SA FITI SANATOASE SI SA AVETI PARTE DE TOT CE VA DORITI MAI MULT!!!
KITTA am facut DIPHERELINE PE 29.12 si dr.m-a chemat in ziua 14 la o noua ecografie sau asa ceva.....in acest timp imi va mai veni CM????????Sincer nu prea sunt informata ce se intampla cand iau medicatia,iar cand ajung la dr ma emotionez fff. tare si.....
VA PUP!!!!

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

madalina28, iti va veni ciclul in perioada asta...si daca nu, trebuie sa iti vina pana sa incepi stimularea. Eu am amanat inceperea stimularii cu o saptamana si am continuat cu diphereline pentru ca imi intarziase ciclul. Iti tin pumnii sa nu iti intarzie, bafta multa la protocol.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

madalina, trebuie sa-ti vina CM. Asa elimini endometru vechi, iar cel nou va creste in urma tratamentului. Trebuie sa aiba dimensiunile > 9mm ca embrionii sa se poata cuibarii bine acolo.
Mult succes!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Doamne, Andrada prin ce ai trecut....Nu-mi vine sa cred....bine ca esti sanatoasa, si n curand o sa poti sa o iei de la capat. Sa dea DD sa fie bine.

Thea FELICITARI....si eu sunt foarte multumita de cei de la Giulesti, de cum s-au comportant, si asta nu din cauza ca rezultatul a fost pozitiv, chiar daca era negativ tot la ei mergeam. M-aam simtit in siguranta....in afara de asteptatul pe hol cu orele la eco, in restul totul a mers bine si destul de repede.

In rest eu sunt bine, astept cu nerabdare saptamana viitoare sa merg la eco sa vad eu exact unde este pozitionat bb-ul....am si eu "pitici pe creier".
Va tin la curent.

Bafta tuturor fetelor care incep tratamentul FIV...va asteptam cat de curand la Odisee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Kla, acum am vazut.......chip de inger........Ilie zice ca-i de dracusor............si despre tine pot zice ca esti ff frumoasa, de fapt stiai deja


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

FETELOR VA SPUN SI EU LA MULTI ANI SI SA AVEM UN AN PLIN DE REUSITE SI SARCINA USOARA LA TOATE FETELE CARE AU REUSIT
MONILAND SI EU AS DORI SA NU AVEM NEVOIE DE FIV CA SA NE INDEPLINIM VISUL DAR ASTA-I VIATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Autor: manuela72
Subiect: FIV 95
Trimis la: 04/01/2007 00:32:21
Mesaj:

Ciao. Ma numesc Manuela, astazi 3 ian doar ce m-am inscris.
Am nevoie de sfaturi si numere de telefon a centrelor din tara care se ocupa cu FIV (ovocite donate).
In noiembrie 95 si decembrie 96 am facut FIV la Timisoara, dar fara succes. As vrea sa incerc la Bucuresti, dar sincer, nu stiu cui sa ma adresez.
M-ati putea ajuta? Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Nicoll, eu personal n-am fost dezamagita de ea, dar cele din jurul meu , da. Oricum, eu zic ca pentru problemele tale iti trebuie un medic foarte bun si cu experienta in ale Fiv-ului.Nu stiu la ce dr. ai mai fost , ca sa-ti recomandam acum alti, daca zici ca ai fost si la Ancar si te-a dezamagit.Esti din Constanta,nu?

Manuela72 , bine ai venit!!Nu stiu daca la noi in tara s-a legalizat procedura de donare de ovocite, poate fetele care au facut de curand Fiv , iti vor spune, dar eu stiam ca inca nu.Iliuta venise sa faca fiv cu ovocite donate la Medsana si a plecat inapoi foarte dezamagita ca nu era legala procedura si nu se facea, a fost indusa in eroare de d-na dr.Poate iti spune ea mai multe.


Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dana p. care sunt planurile tale??

Kittae prea devreme sa simti ceva!! cu 2-3 zile inainte de punctie o sa simti, ma gandesc la tine Sti cam pe cand o faci??

Madalinasi eu eram asa, dar ma duceam cu lista de intrebari..si incepeam sa i le pun...radea doctorul de mine, mai ales cand am aparut cu o coala A 4!!!

Bettyce ma bucur ca a fost alarma falsa!!! Tatal tau cum se simte???

Teodoranfiecare are piticul ei, eu sper sa scapi de el cat mai repede si sa fie bine!!! e important sa fi tu linistita!!

Thea-m, Lachi, Aniast pupici pe burtici

Cristinici eu am facut un IA in TM , FIV-ul l-am facut in Ungaria

Va pup pe toate

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Va multumesc pt raspunsuri, am scris o listuta cand am fost ultima oara la dr.dar mi-a fost jena sa o scot.Eu personal l-am cam sacait pe dr.ca vreau FIV,apoi ca vreau reimplantare tubara, ca vreau iarasi FIV si acum cand in sfarsit am ajuns sa fac FIV mi-e cam rusine sa-l mai sacai cu intrebarile mele.

MADALINA

Mergi la inceput