FIV 96

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Am nevoie de ajutorul vostru, va rog.
am primit rezultatele la analizele hormonale din ziua a 5-a ..si nu stiu ce reprezinta. Ma puteti ajuta?

estradiol 45 pg/ml
FSH 6.94 miU/ml
LH 12.76 mlU/ml
Progesteron 0.38 ng/ml
prolactina 13.44 ng/ml
TSH 1.52 microUl/ml
testosteron 0.30 ng.ml

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Buna fetele .
Va doresc sa aveti un an bun si bogat in bebelusi.

Avalon Dr. Dorina Codreanu -este mana dreapta a profesorului B.Marinescu .Ma bucur sa aud ca si ea face parte din echipa fiv de la Giulesti si ca are chiar si un rezultat pozitiv.E o doctorita tanara ,draguta si deosebita .E nelipsita de langa profesor.

Liana ai inceput tratmentul ? Sunt aici ,nu te-am uitat .
BAFTA TUTUROR FETELOR

GINA printesei ANA-BEATRICE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

La multi ani !!
Pussi , sa dea DD sa va deschid capitole si la Odisee... anul asta si sa scapam de capitolul FIV cat mai repede.
Andrada, m-am gandit tot timpul la tine si am vrut sa te sun dar am renuntat ca m-am gandit ca rezultatul este unul negativ si nu stiam ce sa-ti spun.Acum am ramas fara suflare cand am vazut prin ce ai trecut.Doamne, bine ca esti cu moralul bun si refacuta cat de cat fizic acum. Ma bucur ca ai ramas optimista.Facem impreuna in februarie , tu ET iar eu FIV-ul cu totul.Lu Lachi i-am purtat noroc, zic eu, ca am stat mult de vorba cu ea zilele alea asa ca si tie o sa-ti port in februarie, sper sa-mi port si mie noroc.
Nicoll , bine ai venit!! Nu cred ca esti de la capatul pamantului , ca si eu tot d-acolo sunt.Lasa ca anul asta o sa fi mai documentata si dr trebuie sa ti-l schimbi ca nu cred ca vei face mare halvita cu dr.Lutescu la fiv.
Inuta, trebuie sa ai si niste valori scrise pe foaia cu rezultatul intre care sunt limitele.
Liana multa bafta!!Avem pumnii stransi pentru tine!!
Va pe toate.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, Pussi, eu am cochetat cu TM prin iunie 2005. M-am dus la iei sa ma interesez cu ce se "mananca" FIV-ul si ei au vrut sa-mi faca laparoscopia a 2-a zi. Acolo totul mergea pe banda .Am renuntat si ma bucur. Am facut FIV-ul la Cluj si inca raman fidela dr. de acolo.

Andrada, esti tare. Important este ca ai reusit sa ramai chiar daca ai avut asa ghinion .

Inuta, daca valorile se incadreaza in limitele normale, vezi ca sunt trecute in dreptul fiecarei analize, inseamna ca e totul OK. Laboratoarele lucreaza fiecare cu alte valori de aceea ce e scris in buletinul tau de analize trebuie luat ca valoare de referinta. Spune-ne care nu sunt bune.



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

nicoll, poti sa-mi spui valoarea estradiolului in ziua 3 a CM si a FSH-ului?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Andrada.P chiar ma gandeam la tine zilele astea si ma miram de ce n-ai scris nimic, pentru ca te stiam in asteptare. Nu pot sa-ti descriu in cuvinte cat de rau i-mi pare de ghinionul tau, sa ramai si sa nu fie pina la capat din cauza unei asa probleme mari de sanatate. Apreciez optimismul si forta ta de a merge mai departe, in ciuda tuturor problemelor. Mult noroc la ET, poate vor rezista embrionii si vei reusi de data asta, pentru ca ai trecut prin multe si meriti o reusita!!
Aniast72 cred ca nu mai ai rabdare pina luni! Intalnire placuta cu bebeii la eco!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Aldolina, AndradaP, Thea_m fetelor va multumesc din suflet pentru urari. Sper sa am o sarcina cat mai usoara.

Nicoll75 bine ai venit la si iti doresc din tot sufletul sa reusesti cat mai repede sa fii .

Pussi scumpo, acum sunt ok. Am fost sa imi fac alta ecografie si nu este nici o sarcina ectopica langa ovar si nici un chist, chiar nu stiu ce naiba a vazut ala, dar acum este ok. Oricum Dr gherasie mi-a spus ca ar mai trebui sa urmaresc asa ca ma duc la Euroclinic pe 12 ian, sau la MNL pe 14 ian si atunci spera sa vada si inimioara. Pe langa Utrogestan si Materna si No-spa mi-a mai dat si 2 fiole de Gravibinon (1/saptamana) cu toate ca nu am sangerat deloc, dar cred ca s-a speriat ceva de durerile pe care le am ca la CM -ieri noapte nu am putut sa dorm. Acum sunt ok, ma cam doare ...dupa injectie, dar asta este.

In rest va doresc la toate care anul asta fac FIV sa ne intalnim cat mai curand la odisee. Va pup si va tin pumnii.

betty785+
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Kitta scumpo, nu mai in manie, pre ca am fost azi la spital la doctorita Gherasie ptr ca nu ma simteam bine..asa ca o sa ne vedem pe 14. Parca atunci vine profesorul. Cand faci punctia?
Vezi ca ai scris masaj in loc de mesaj:)

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll75 spune:

pentru Monica-estradiol 108,4 si FSH 6,68.ai si tu aceleasi probleme?
dana ce experienta ai cu lutescu?eu nu o stiu prea bine.am fost foarte dezamagita de multi doctori(inclusiv Ancar).astept recomandari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Thea o veste buna enu strica niciodata. Sa-ti traiasca bb si sa fiti sanatosi.
Andrada prin ce ai trecut! Ar trebui sa ceri mai multe explicatii inainte de urmatorul FIV.Ma bucur ca ai reusit sa depasesti situatia si refacere rapida.
Pussi si eu m-am fript cu timisoara acum multi ani, v-am mai povestit despre asta, dar important e ca ai renuntat la ei.
Pis e bine ca esti perseverenta , sigur vei reusi ca si Andicu.
Aniast abia astept sa ne dai vesti despre bb, fii cumintica si lasa
Adelia te rog nu fi trista si revino. Nu e musai sa te hotarasti pt o incercare f repede, ci doar sa hotarati drumul pe care-l veti urma.Nici eu nu voi face FIV mai repede de la anul prin oct, dar m-am linistit pt ca mi-am facut un plan si urzesc la indeplinirea lui, mai tb dezbatut locatia noului FIV. Capul sus, ca de noi suntem veteranele in ale FIV-ului
Andicu si celelate gravidute, Lachi, Betty , teodoran , Aniast sper sa veniti si pe aici cu nota informativa despre bb. (sper ca n-am uitat pe nimeni)
Moniland m-am integrat direct si chiar ii "invidiez" pe sibieni pt nr impresionant de spectacole de care vor avea parte in acest an (1000 la nr). Pacat ca nu e Siobiul mai aproape anul asta.
la toata lumea cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput