FIV 96

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Betty78multumesc de masaj. Ne vedem maine. Pe mine m-a chemat la 9.00. Eu am cam racit putin, acum sa zic ca sunt ceva mai bine si macar nu mai tusesc, dar am probleme cu nasul. Am luat ceva medic. dar nu antibiotic, ci numai paracetamol, antinevralgic ca ma durea capul de la tuse si ceva de supt pt. gat. Sper sa nu dauneza inca ca nu sunt aproape de ET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Pussi multumesc de intrebare, da, m-am hotarat am sa merg in continuare pe mana dr. T ( cu d-na biolog Matei ) chiar daca dansul e la inceput...Am incredere multa in dansul.Dupa 9 ianuarie trebuie sa ma intalnesc cu mister T sa discutam amanuntit si sa imi dea lista de analize.Care e planul tau pt 2007?

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Kitta multumesc. Tocmai asta vroiam: sa fiu o incurajare pentru toate cele care faceti deja tratamentul pentru FIV sau urmeaza sa faceti FIV anul acesta. Am vrut sa dau o nota optimista FIV-ului de anul acesta. Va tin pumnii si am sa va urmaresc in continuare.

Teodora
6+
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

thea_m as vrea sa te intreb ce endometru ai avut la ET si ce tratament de sustinere ai avut??? scuze ca te bazai

Koradeci tu dupa 09.01 o sa sti mai multe..cand si cum?? Eu pe 16.01 merg la Szeged la control si o sa-mi stabileasca urmatorul grafic, dupa calculele mele pe ciclul din martie incep incep stimularea, si tot in martie fac si ET. Desi el mi-a zis 2 luni pauza, s-ar putea ca sa incep in februarie. Acum cum vrea DD, numai bine sa fie. Nu ma las pana nu am BB al meu

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Pussi nu ma bazai, raspund cu placere la orice intrebare, daca stiu. La ET am avut endometrul mai mare de 13 mm, dupa ET tratamentul a fost cu 6 Utrogestan/zi, 1 acid folic/zi, No spa la nevoie. Am vazut ca la Giulesti dau Gravibinon doar in momentul in care se confirma sarcina si nici atunci intotdeauna. Acum iau tot 6 Utrogestan/zi, 1 fiola Gravibinon la 4 zile, fac 7 fiole. Am vazut ca nu sunt de acord nici cu vitaminele luate dupa ureche, cel putin dr. Moisa mi-a spus sa nu iau aiurea vitamine. Acum iau Berroca ( calciu si magneziu) pentru ca mi-au iesit valorile cam mici la analize la Ca si Mg.

Teodora
6+
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Andrada.P, stiu ca ai trecut prin multe greutati si te admir ca ai reusit sa treci peste necazuri. Oricum esti curajoasa si iti doresc tare mult ca urmatoarea incercare sa fie cu rezultate bune. Chiar meriti asta.


Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Multumesc dragelor pentru incurajari! Sub nici o forma nu ma las! Sa nu va lasati nici voi pana nu va atingeti visul. Orice vis poate fi atins atata timp cat iti doresti si lupti pentru el!

Pussi si mie mi-a spus dr ca in feb pot incepe un nou protocol. Asta daca nu rezista embrionasii pe care-i am la dezghetat. Asta a fost singura veste buna in ultimul timp. Eu credeam ca trebuie sa fac pauza 6 luni si eram disperata la gandul asta.

Pis, Adelia_Alin voi ce faceti?

Kitta multa bafta, sa ai productie mare! M-a operat tot dr Bucur si asta a fost marele meu noroc. E un om extraordinar! Am capatat si mai mare incredere in ea dupa episodul asta!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Aniast72, draga mea colega de noiembrie, ma bucur enorm pentru tine si sper din tot sufletul sa ai o sarcina si o nastere usora! Succesul tau imi da sperante!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

La multi ani pe 2007,va doresc tuturor un an cu multe impliniri,dar cea mai importanta sa fie bebelusul,ca stiu ca asta ne dorim cel mai mult!
Aldolina,Andradava multumesc de intrebari,incerc sa-mi revin desi mi-e greu,am suferit mai mult ca niciodata din toate punctele de vedere.Se pare ca rezistenta mea la esecuri scade,nu stiu in ce masura voi mai continua.Imi astept sotul sa vina,sa facem un consiliu de familie si sa hotaram.Asta e tot ce va pot spune deocamdata despre mine.
Urez bun venit lui Nicoll,urez multa sanatate si o sarcina incununata de succes tuturor gravidutelor,si urez toata bafta din lume celor care incearca sa-si implineasca visul.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Fetele...am revenit si eu...va doresc un sincer "La multi ani" un an cu sanatate, tot ce va doriti sa se realizeze si ...ce nu vreti sa fie sa nu fie...
Despre mine nu am noutati...nu sunt nici prea-prea nici foarte-foarte...am hotarat sa mai incercam odata la Szeged, cam prin luna mai...as vrea sa las sa treaca 6 luni...Asa cum am vorbit cu dr.Z pe la inceputul lunii februarie il sun pentru a stabili consultatia de dupa FIV...si apoi vom decide ce si cum...
Andrada multumesc pentru intrebare, m-am gandit la tine cand am vazut ca nu mai scrii...dar nu mi-am inchipuit ca ai trecut prin asa ceva...ai grija de tine
De Liana mai are cineva vesti ?...eu am sunat pe mobil dar imi intra casuta vocala...
Adelia ai grija de tine si sa iei decizia care sa-ti aduca linistea sufleteasca...

la toate fetele...

Pis

Mergi la inceput