FIV 96

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

LA MULTI ANI TUTUROR!!!!SA FITI SANATOASE SI SA AVETI PARTE DE TOT CE VA DORITI MAI MULT, SI SA INCEPEM ANUL CU DREPTUL INAINTE!

Ne asteapta un an intreg inainte, greu si plin de sperante totusi!
Felicitari mai tarzioare si de la mine fetelor care au reusit!
Nu ma las nici eu, o iau de la capat cu toate cele, si in primul rand voi incepe luna cu un laparo la dr.T, sa ma spele si pe mine pe din'launtru, sa dea cu mopul si cu fasul , sa straluceasca totul ca la derdelus. Pam-pam!
Apoi, ZIFT sau FIV.

Fetelor, care veniti la intalneala vineri seara? Eu va tot invit, nu va mai sfiiti, care vrea si pofteste, sa vina, mai vorbim si noi de alea-alea. Astept PM de la curajoase.


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll75 spune:

Dana P sant din Tulcea si cele doua FIVuri le-am facut cu Lutescu in combinatie cu MED NEW LIFE (CELE DOUA INCERCARI,FARA SA AJUNG LA CAPAT).Anul acesta pana in iulie nu pot sa fac nimic dar vreau sa ma informez foarte bine.Nici nu mai stiu ce analize trebuie sa fac si unde sa merg.La noi in oras nu avem nici un medic mai interesat de meseria lui .ma-m rupt putin de realitate pentru ca am luat o pauza destul de mare si acum o iau de la capat.te pup si astept vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetele mele dragi si La multi ani!
am intrat si eu sa ma plang putin: din noaptea de Revelion sangerez...putin dar zilnic; maro la culoare; cu reactiile mele tipic ardelenesti bineinteles ca mi-am facut gravibinonul abia aseara dupa ce m-am uitat indelung la seringa si am exersat diferite pozitii de atac, dar tot "in picioare" s-a dovedit a fi cea mai buna pozitie.
Acum le intreb pe cele cu experienta: il fac la 7 zile sau mai des? ca am de gand sa nu il mai opresc mult timp de acum incolo, daca nu o fi deja prea tarziu!
Nasol e ca eu nr. lui Marinescu nu il am, nici macar al vreunui mesager de-al lui prin care sa pot tine legatura...desi nu mi se pare normal, dupa ce mi-a facut doi plozi! Astia-s barbatii dom'le! Sedusa si abandonata!

Saftoiu Gina vreau sa te rog cand ai timp sa-mi scrii si mie cum ai tinut tu pasul pe timpul sarcinii, ma refer la supravegherea sarcinii la Marinescu, ca nu as vrea sa-l schimb pentru nimic in lume!
Daca apar situatii neprevazute pe cine sun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Lachi, sun-o pe Cocei. Hai ca te sun mai incolo putin si-ti dau eu numarul daca nu-l ai.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Teodoran, Sheritra multe multumiri si voua.
Lachi eu fac Gravibinonul 1 fiola/4zile. Prima am facut-o la 16 zile dupa ET. Am de facut 7 fiole. Dr. Moisa mi-a prescris Gravibinon desi n-am avut nicio pata, nicio sangerare ( sper sa nu am nici de acum incolo), preventiv. Dar se pare ca la tine cuibarirea puiutilor vrea sa se faca simtita prin aceste pete maronii. Cate Gravibinon ti-a prescris sa iei? si numai bine

Teodora
6+
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Danezo am numarul ei. O s-o sun azi.
Teodora mie nu mi-a prescris nimeni gravibinon. In ziua in care am facut beta hcg-ul pentru ca am sangerat mi-a spus Cocei sa fac o fiola. Eu am mai facut una la o saptamana, dar atat... o sun azi pe Cocei sa vad ce spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Pussi, pai acum imi completez dosarul pentru adoptii cu actele care mai mi-au ramas de pus la dosar si sper ca pana pe 15 ianuarie sa pot sa-l depun, iar de luni incolo sa sun sa ma programez la dr.M pentru consultatia premergatoare fiv-ului, ca vreau sa-l incep in februarie , cred ca in jur de 15, in functie si de protocol si daca o mai trebui sa fac alte analize in plus fata de ce am facut pana acum.Cam asta este planul meu pe anul asta. Daca nu mi-o ajuta cel de sus sa raman insarcinata atunci merg spre adoptie pentru ca nu cred ca mai pup eu alti bani pentru fiv.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Am citit si gravibinonul se face 2/saptamana doar in cazul sangerarilor mai maricele si dupa ce se opreste sangerarea se trece la 1/saptamana, nu spottinguri cum am avut eu. Asa ca merg cu 1 la 1 saptamana ca eu in rest nu am nimic, nici o durere si mi-am propus sa nu devin paranoica, ce o fi o fi! Daca e sa mearga bine va merge daca nu, nu! Eu nu fac excese de nici un fel dar nici disperata si exagerata nu vreau sa devin!
asa ca nu o sun pe Cocei ca precis imi spune: stati linistita si faceti un gravibinon!

Dana se apropie cursa ta! Iti doresc reusita din prima...ca se poate, ai vazut!

lachi 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Fetele tocmai ce-am vorbit cu Liana, este bine si pe 6 ianuarie incepe stimularea, internet nu are...dar are sa ne mai trimita mesaje...

la toate fetele

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Nicoll75, eu sunt pacienta dnei dr Lutescu si sunt f multumita de ea.Face parte dintre putinii medici pe care-i gasesti cand ai nevoie , care te asculta pana la capat si-ti dau atentia necesara, chiar daca e coada de 1 km la usa.
Insa, pt FIV-uri m-am dus la unguri(am si eu 2 la activ). Ca medic pt cele cu probleme , infetilitate sau sarcina cu risc,ea este un medic bun, eu de la cunostinte si rude am auzit numai de bine de ea. La subiectul de Constanta mai sunt cateva paciente de-ale ei, printre care si Madaluta, care e proaspata mamica ( si a avut si ea de tras pana a reusit). Pentru FIV, totusi, cel mai bine e sa te indrepti catre Bucuresti sau alte centre, pt ca e f important ca medicul care face FIV-ul sa aiba cat mai multa experienta in domeniu, parerea mea!
Dana, iti doresc din tot sufletul ca anul asta sa se incheie cu o reusita in ceea ce te priveste! si poate reusesti si la FIV si cu adoptia, si asa o sa ai 2 copii!

Va pe toate si sa dea Dumnezeu sa incepeti anul cu vesti bune !!



Andicu 12+

Pozele mele

Mergi la inceput